Jump to content

Netebook Format Atma

trajedi

Recommended Posts

Netbook Olmasın O Kullandığın Cihaz :wacko:.. USB'den Format Atıcaksın.. USB'den CDROM Bağlıcaksın Yada USB Depolama Birimin'den Kurucaksın...USB'den Windows Kurma Anlatımları Forumda Mevcut... Tabi USB'den Boot Özelliği Varsa Geçerli Bunlar..

xp ise usb ye boot programını koymalısın kboot sanırım

vista ve windows 7 de gerek yok

not:usb de sadece işletim sistemi olmalıdır xp isede yanında kboot olmalıdır

boot proğramı ne oluyor orayı anlamadım biraz daha açarmısın

yani baba flash var ondan yani onun içine xpyi ne türde atmam lazımda format gerçeklessin

Kardeşim ne kurmak istiyorsun önce onu söyle xpmi vistamı Windows7 mi linuxmü mac ox mu birde sisteminin özelliklerini söyle.Benim datron 2 gb ramli netbook uma windows7 kurdum catır catır calışıyor.gecen iki sistemli olsun dedim ubuntu remix kurdum sistem cöktü tekrar format atıp windows7 ye döndüm.eğer windows 7 kurmak istiyorum diyorsan sana tarif edeyim.önce

1-windows7 türkçe iso dosyası (oem msdn fark etmez hangisini istersen sana kalmış birşey)

2-4 gblık flash bellek

3-ultraiso formda arat portablesi bile var.

malzemeleri aldıkmı?

Şimdi Kuruluma gecelim. önce ultraisoyu yönetici olarak aç (kurulacaksa kur yada portable ise direk aç) sonra ultraiso nun Menü çubuğundan

1-Menü seçeneğini aç sonra aşağıya acılan pencereden Aç' ı tıkla

2-Windows7 iso dosyasının yerini göster

3-Menü Çubuğundan bu sefer acılış işlemlerine gel burayı tıkla

4-Disk imajı yazdır de.

5-Disk sürücüsünden Flash belleğini göster

6-Doğrulayı seç

7-Yazma metodunu USB-ZIP 'e getir

8-Xpress Boot tan Xpress yazımı tıkla flash belleğe yazdırmaya başlar hepsi bittiğinde

9-Bilgisayarına flashını tak ve ilk acılışta biosa gir ve acılışın (Boot'un)flashtan yapılmasını sağla

sonrada kuruluma geç (kurulum formda var aratırsan bulursun)Formda aratırsan resimli anlatımda var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...