Jump to content

Hdd Ariza

djbahane

Recommended Posts

Sayin Arkadaşlarım.

Benim iki tane hdd var Birtanesi Maxtor 250 Gb ide hdd bu hdd kafa atiyor ve her gun gectikce cogaliyor ve aniden pc resetlemeleri hdd gormemeleri ve veri kaybi oluyor isin kotu yanida icinde cok onemli bilgilerim var ve bunlarda veri hatasi veriyor bir yerede aktaramiyorum Birinci Sorum Bu Hdd neden Kafa Atiyor Ve Diger sorumde Cozum olarak ne oneriyorsunuz Herhangi bi yazilim varmi bu hdd nin kafa atmasini onlemek icin

Bir Diger Soru ise Benim Samsung 500 Gb Sata hdd m var Bu Hdd ise Pc ye takiyorum windows kuruyorum hic bisorun yok ama ondan sonra donuk calisiyor pc kasiliyor hdd uzerinde islem yapamiyorum yani cok yavas calisiyor hic bi program normal hizinda calismiyor donuk donuk calisiyor ama ide hdd yi takiyorum hic bi sorun yok hizli calisiyor sizin oneriniz ne olacak yorumlarinizi Bekliyorum Simdiden Herkese Tesekkur :)

1. Sorunuza cvp : HDD bağlantılarınızı kontrol edin. HDD nizi başka bir bilgisayarda deneyin derim. Bilgisayarınızın reset atmasının birçok nedeni olabilir. Başta ısınma problemi. Bu sorun nasıl ortaya çıktı ?

2.Sorunuza cvp : Sata kablonuzda ve güç kablonuzda sorun olabilir. Harici bir sata kablosu ve güç kablosu ile deneyin. Sata bağlantılı HDD nizi başka bir bilgisayarda denemenizi öneririm. HDD nizde bad sector oluşmuş olabilir. Bu sorun nasıl ortaya çıktı ?

1. Pc me Baska Bi Hdd taktigimda Hic bi sorun vermiyor ve gayet guzel calisior ben dusundum belki powerdandir dedim yeni bir power aldim 400 w lik yine ayni sorun data kablolarindandir dedim tekrardan ayni ve bir iki bilgisayar muhendisine gosterdim hdd kafa atiyor dedi ...

2. diger sata da aniden oldu eskiden cok superdi bir gun pc yi actim sorun vermeye basladi hem harici sata kablosuyla hemde powerde olan ile denedim sorun ayni

Hdd niz kafa atıyor diye sakın içini açmayı denemeyin hdd çöpe atarsınız o zaman. Kafa atan bir hdd uzun çalışamaz diye biliyorum. Garantisi varsa garantiye gönderin. İyi çalışmalar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...