Jump to content

Bİlgİsayar AÇilmiyor,gÖrÜntÜ Gelmİyor

zmda

Recommended Posts

Mrb arkadaşlar,ben birkaç gün önce gayet sorunsuz kullandığım masaüstü bilgisayarda bir program kurarken ekran kapandı,reset attım ,yeniden başlattım yok bütün herşey çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor,ram,işlemci,ekran kartı nı falan tekrar kontrol ettim,temizledim ve sorunsuz taktım yine görüntü yok.

Bilgisayar başlıyor gayet güzel çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor,HDD nin ışıkları falan yanmıyor ben HDD de diye tahmin ediyorum.Ama format attım windows 7 kurdum programları kurdum herşey güzeldi son bir program kurdum gitti bir daha da görüntü gelmedi.Daha önce windows 7 yi kurup uzun zaman çalımıştım pc de,sorun yoktu.Daha önce 1066 mhz 4 gb ram takıpda çalışmıştım,anakart 1333mhz destekliyordu bundan da olabilir mi?Ama bu1066lık ramle çalışmıtım daha önce.ACELE CVP YAZA VE İLGİLENİR İSENİZ ÇOK SEVİNİRİM ARKADAŞLAR.

KAÇ GÜNDÜR UĞRAŞIYORUM O FORUM SENİN BU FORUM BENİM DOLAŞIYORUM DÜZELMEDİ SORUN.

dosdum sımdı senın yapacagın bissürüyol var öncelıkle kolayından baslıyalım baska bı monıtore tak kasayı oyle dene olmadı ekran kartını sök tekrar tak dene yıne olmadı baska bı pc ye tak ekran kartını eger harici ise oda olmazsa ekran kartın uçmuşdur geçmiiş olsun

dosdum sımdı senın yapacagın bissürüyol var öncelıkle kolayından baslıyalım baska bı monıtore tak kasayı oyle dene olmadı ekran kartını sök tekrar tak dene yıne olmadı baska bı pc ye tak ekran kartını eger harici ise oda olmazsa ekran kartın uçmuşdur geçmiiş olsun

DOSTUM KASAYI EVDEKİ DİĞER MASA ÜSTÜ PC YE TAKTIM ONDA DA GÖRÜNTÜ YOK,EKRAN KARTINA BAKMADIM EKRAN KARTININ FANI ÇALIŞIYOR EN KÖTÜ İHTİMAL YANMIŞ OLSA EKRAN KARTI FANI ÇALIŞIRMI Kİ??? YİNE SÖYLEDİĞİNİ DİKKATE ALACAM.EKRAN KARTINI ZORLAYACAK BİRŞEYDE YAPMADIM AMA WİNDOWS 7 Yİ KURDUM EKRAN KARTI DRİVERS INIDA KURDUM,SON PROGRAMI KURDUM ONDAN SONRA EKRAN BİR DAHA AÇILMADI.

1. Diğer kasayı görüntü gelmeyen monitörüne tak,muhtemelen görüntü gelecektir bu mönitörle uğraşmana gerek yok sağlam demek oluyor.

2. Ekran kartını sök eğer uyumluysa anlıyorsan diğer masaüstünün ekran kartını tak bozuk olan kasaya yahut bozuk kasanın anakartında onboard ekran kartı olabilir bir onu dene derim.

3. Ekran kartının fanının dönmesi ekran kartının elektrik aldığına işaret eder sadece yansada çalışmasını kesecek diye bir kaide yoktur.

4. Driver kurman,yahut program kurman mönitöre gelen görüntüyü tamamen kesemez en azından biosu görürsün,o anki yapılan bir işlem arıza anına denk gelmiş o kadar.

5. Anlamıyorsan fazla kurcalamadan elinde kalmadan tamirciye ******ür bırak onlar baksın Ramazan Razaman elleri para görsün derim.

en kötü ihtimalden yola çıkalım anakartınız arızalanmış olabilir

anakartınızı ramlerini çıkartıp açmayı bir denermisiniz eğerki anakart arızalı değil ise ramin takılı olmadığını bip sesleriyle sinyal vererek söyleyecektir eğerki hiç sinyal vermediyse durum vahim anakart arızalanmış demektir.

diğer bir ihtimalde PSU bozulmuş olabilir diğer masaüstü bilgisayarınız PSU sunu takarak deneyebilirsiniz.

diğer bir ihtimal ekran kartı arızalanmış olabilme ihtimali ki arızalanmış olsa anakart yine sinyal vererek uyarır diyelimki sinyal vermedi çalışmaya devam etti ön panel üzerindeki hdd ışığı yanıp sönerek windowsun yüklendiğini gösterirdi.

tavsiyem ram lari söküp kasayı çalıştırmanız eğerki hiç sinyal vermiyorsa hiç uğraşmayın anakartınızı en yakın servise ******ürmeniz.

ÇOK TSK EDERİZ ARKADAŞLAR AMA SORUN DEVAM EDİYOR,TEK YOL GARANTİYE GÖTÜRMEK.ÇOK SAğOLUN VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN.FAZLA KURCALAK İSTEMEDİM PC ARKADAŞIN KENDİSİ YOK ŞUAN EMANET YANİ.."ÖLÜYÜ FAZLA YIKMA YA OSURUR,YA ŞICAR "DEMİŞLER ATALARIMIZ.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...