Jump to content

Microsoft Eleman Alırken Sordugu Soru

ComRad3

Recommended Posts

önüne ateş yakınca nasıl arkadaki yangın kesilmiş olur.

şimdi bak;

arkadan ateş sana doğru geliyor (Allah göstermesin!)

30 dak. zamanın var,treni durdurdun!

önden verdin ateşi yandı gitti,önündeki alan kül oldu.yanacak bir şey kalmadı!

atladın trene verdin gazı yangını önüne aldın!

arkadan gelen ateş küle ulaşınca yanacak bir şey kalmadığı için söndü mü?

söndü değil mi?

arkadan ateş durduktan sonra durdur treni,önden ateş devam etsin banane!

new mexico düşünşün gerisini!

alttaki resimde olan yer :D

new-mexico.jpg

• Replies 84
  • Created
  • Last Reply

bilimadamları o kadar önemliydide niye 60 km/saat hızda giden trene bindirmişler. uçak yokmu yada otobüse binseler otobanda en az 90 km/saat le ve daha konforlu yolculuk yaparlardı :D

bBak @bjk_34 ateşi önüne alıp nasıl gidiyorsun onu yapamazsın ki...

Ayrıca açık ve net cevap bu:

Arkadaşlar biraz mantılı ve matematikli olalım.

Şimdi ormanın tam ortasındalr. Yangın geliyo ve 30 dk. sonra gelecek. Yangının hızı 80 km ise o mesafe (yarıya kadar olan) 40 km demektir.

60 km hızla 40 km mesafeyi 40 dk. da alırlar. Yani çoooooooooooooook rahat kurtulurlar.

Yani demek istediğim bu soru fake

Anlayamayanlar..

Lütfen anlasın!

Belki biraz tuhaf olabilir ama kendi fikrim şöyle:

Soruda bilimadamlarının treni hızlandırma vs gibi imkanları yok diyor ama bilimadamları kullanmıyor treni makinistler kullanıyor ve onlar hızlandırabilir,böylelikle de kurtulurlar :D:)

Soruda bilimadamlarının treni hızlandırma vs gibi imkanları yok diyor ama bilimadamları kullanmıyor treni makinistler kullanıyor ve onlar hızlandırabilir,böylelikle de kurtulurlar :D:)

Naaptın yaa :)

Konu çöp kutusuna taşınmıştır.

Please register to see this content.

Anlayışınız için teşekkür ederiz

Tnc-Team

Vay moderatör oldunuz haberimiz yok demekki :D Çöp kutusundaki konuya da ne güzel ileti atılıyor :)

Arkadaşlar biraz mantıklı ve matematikli olalım.

Şimdi ormanın tam ortasındalar. Yangın geliyor ve 30 dk. sonra gelecek. Yangının hızı 80 km ise o mesafe (yarıya kadar olan) 40 km demektir.

60 km hızla 40 km mesafeyi 40 dk. da alırlar. Yani çoooooooooooooook rahat kurtulurlar.

Dostum sen yanlış yerden bulmuşsun bu soru fake :)

Bunda hemfikiriz ama;

-Yangının hızı 80 km ise o mesafe (yarıya kadar olan) 40 km demektir.- ((((( burda bir arıza var yangın ormanın başında mı yahut trenin geçtiği herhangi bir yerdemi bilmiyoruz )))))

şimdi bak;

arkadan ateş sana doğru geliyor (Allah göstermesin!)

30 dak. zamanın var,treni durdurdun!

önden verdin ateşi yandı gitti,önündeki alan kül oldu.yanacak bir şey kalmadı!

atladın trene verdin gazı yangını önüne aldın!

arkadan gelen ateş küle ulaşınca yanacak bir şey kalmadığı için söndü mü?

söndü değil mi?

arkadan ateş durduktan sonra durdur treni,önden ateş devam etsin banane!

new mexico düşünşün gerisini!

alttaki resimde olan yer :)

Gayet mantıklı sadece çıkaracağımız yangın elimizdeki zamanda yeterince büyür mü?

Soruda bilimadamlarının treni hızlandırma vs gibi imkanları yok diyor ama bilimadamları kullanmıyor treni makinistler kullanıyor ve onlar hızlandırabilir,böylelikle de kurtulurlar :D:D

Buna diyecek sözüm yok ama buda mantıklı sonuna kadar destekliyorum =) bir açığı yok bu cevabın (+,+)

Vay moderatör oldunuz haberimiz yok demekki :D Çöp kutusundaki konuya da ne güzel ileti atılıyor :)

Herkese yetki verdim.

Desem de inanmayın...

Edit: Ne biliim biraz ilerigörüşlülüğüme denk geldi galiba :)

Naaptın yaa :)

Komik birşey söyledigim yok,bu tür sorularda matematiksel bir cevap olacağını sanmıyorum-ki olsa çogu kişi yapabilecektir hız problemleri ilkokul 4.sınıf konusu- ve çogu zaman kelime oyunuyla kafa bulandırıldıgını bildigimden dolayı böyle olabilir diye düşündüm,begenmediysen hatamı bulda düzelteyim :D

birde şu konu var tren genelde metal oluyor yangınla alakası ne? benim kurabildiğim alaka yanan ağaçlar devrilip rayların üstüne düşmesi ve yoldan çıkartsa treni desek devrilecek kadar yanmış ağaç 60 km hız ile gelen trenin tekerlekleri altında ezilir köz olur gider yoldan çıkaramaz yani treni. peki o zaman bu sorunun anlamı nedir? biri beni aydınlatsın :D birde sorunun fake olması yahut eski olması şahsı fikrimce mühim değildir ortada çözülmesi gereken bir sorun var o kadar.

Komik birşey söyledigim yok,bu tür sorularda matematiksel bir cevap olacağını sanmıyorum-ki olsa çogu kişi yapabilecektir hız problemleri ilkokul 4.sınıf konusu- ve çogu zaman kelime oyunuyla kafa bulandırıldıgını bildigimden dolayı böyle olabilir diye düşündüm,begenmediysen hatamı bulda düzelteyim :D

Ben hatalısın demedim ki yani çok farklı bir düşünce anlamında söledim.

Arkadaşlar biraz mantılı ve matematikli olalım.

Şimdi ormanın tam ortasındalr. Yangın geliyo ve 30 dk. sonra gelecek. Yangının hızı 80 km ise o mesafe (yarıya kadar olan) 40 km demektir.

Dostum sen yanlış yerden bulmuşsun bu soru fake :D

Soruda belirtilen yangının trenin arkasından 80km hızla yaklaştıgı yani trene 30dk mesafede 40km uzaklıkta oldugu ama burda yangın ormanın tam olarak diger ucundan başlamış demiyor daha yakında başlamış olma ihtimali var bu durumda trenin kurtulmak için gitmesi gereken yol 40kmden fazlada olabilir.

Soruda belirtilen yangının trenin arkasından 80km hızla yaklaştıgı yani trene 30dk mesafede 40km uzaklıkta oldugu ama burda yangın ormanın tam olarak diger ucundan başlamış demiyor daha yakında başlamış olma ihtimali var bu durumda trenin kurtulmak için gitmesi gereken yol 40kmden fazlada olabilir.

Doğru hız problemlerini 4. sınıfta çözünce insan karıştırıyor unutuyor bu zamana kadar :D

Ama sorunun fake olduğu kesin.

Bana göre de HYLDRM arkadaşımızın yorumu ikna edici nitelikte.. Yalnız trendeki telsiz bilimadamlarında mı yoksa makinistte mi orası belli değil.. Hem öyle bi durum olsa direk makinistler uyarılır bilimadamlarının öncelikli oalrak bilmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten sonra makinistler önlemi aldıktan sonra bilimadamlarını durumdan haberdar ederler..

Yine arkadaşımızın dediği gibi treni makinistler kullanıyor eğer öyle bir durum hasıl olmuşsa bilimadamlarının hızlandırmasına gerek yok zaten trende öyle bi yetkileri yok :D

Saygılarımla...

Doğru hız problemlerini 4. sınıfta çözünce insan karıştırıyor unutuyor bu zamana kadar :D

Ama sorunun fake olduğu kesin.

Katılıyorum bencede fake ayrıca başlıkta bir tuhaflık var zeka sorusu denilse bu kadar ilgi görmezdi herhalde:)

yangına 30 dak. uzaklıktalar!

treni durdurur.önünden bir ateş yakar ve yangını önüne alır!

arkadaki ateş kesilmiş olur,o mühim insanları kurtarırsın.

peki ya orman? :)

evet bu cevap doğru. arkadaşlar rüzğar treninin gittiği yönde esiyor.e trenin önünden ormanı yakarsınız treni yaktığınğz yere çekersiniz.arkadan gelen yangında yaktığımız yere gelince sönmez mi söner ohalde cevap doğru arkadaş işe alındı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...