Jump to content

Warning Immediately ...

werrew

Recommended Posts

Leptobumda ''warning immediately back-up your data and replace your hard disk drive a failure may be imminent''

hatası veriyor F1 e basın diyor.

F1 e bastığımda açılır gibi oluyor ama mavi ekrana düşüp baştan açılıyor pc acaba bu sorunun çözüm yolu nedir

ve format atmaya çalıştığım zaman ise cd yi dahi görmüyor okuyor ama cd den önyükleme için bir tuşa bası diye bir şey gelmiyor

Ewet cd rom aktif olduğu halde öle. cd hızlıca dönüyor sonra bu hata olduğu için önyüklemek için bir tuşa basın diye bir şey gelmesi gerek ya o gelmiyor direk bu hata geliyor sonra F1 basıyorum devam ediyor sonra mavi ekrana düşüyor çok sinir oldum bunu bu akşam yapmam gerek lütfen yardım

ya tnctr üyeleri yokmu ya biri cevap verecek bir benmi zor sozu sordum yani yalvarırım çok önemli konu bununla ilgilenebilirmisiniz olumlu veya olumsuz her yanınıtınızı beklyioum sorunum çok büyük sizin için önemsiz olabilir ama benim için önemli

yaw dur bi panik yok..

1-hdd yi bir çıkart tak

2-yapabilirsen fanı kontrol et.

yaw dur bi panik yok..

1-hdd yi bir çıkart tak

2-yapabilirsen fanı kontrol et.

+++++

sorununu daha ayrıntılı anlat. ne yaparken ne oluyor.

sata raid sorunlarını çözebiliyormusun ?

basit sorunmu yoksa sorunmu tespit etmeye çalışıyorum.

Hard Disk ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum.Laptop olduğu için kesinlikle bir teknik servise vermelisin.Kurcalama pek..

(Yukarda cümlenin Türkçe'si; "Uyarı çabucak verilerinizi yedekleyi ya da hard diskinizi değiştirin.Yakın zamanda batabilir(çökebilir.)" Anladığım tam olarak bu..)

harddiski söküp taktım yine aynı durumda ve sunu belirtmek istiyorum acaba harddisk bozuldumu çünkü harici harddisk kablosuylar usb bağlantıcı yapıp normal bir bilgisayara taktım donanımı buldu ama okumadı ben harrdik bozuldu diye düşünüyorum acaba yeni bir harddisk alsam takıp xp kurulumu yapabilirimiyim problemim çözülürmü acaba

Belki cd ve ya dvd sürücüünde sorun olabilir.Olmadı senin laptop hdd in sata olabilir.Sata kablosu bilirsin incedir.Aç bi laptopun içini kontrol et kabloları falan.Açıp bakarım diyemiyorsan hiç bakma.

Laptop ince işe ve karışıktır.

Kullandığın format cd yada dvd si sata raid driverli mi? Eğer raid driver yoksa forumda modifiyeli işletim sistemleri bölümünde ara ve oradan raid modifiye edilmiş bir cd indir dene. Umarım sorunun raid driver sorunudur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...