Jump to content

Neden Forumumuzda Xp Netbook Edition Yok?

Sizce?  

41 members have voted

1. 1. Netbook kullanıyor musunuz?

• Evet
      22
    • Hayır
      19
  2. 2. Netbooklara Özel Bir XP Hazırlanmasını İster misiniz?

• Süper Olur
      29
    • Ne me Gerek
      12

Recommended Posts

arkadaşlar nedense (ben göremedim belkide) forumda bir türlü netbooklar için hazırlanmış katılımsız bir xp göremedim.

uzman arkadaşların en fazla 2-3 saatini alacağını düşünmekteyim.öneri benim ki sadece sipariş gibi algılanmasın lütfen.

inanın bir kaç haftadır yoğunlaşmaya çalışıyorum birşeyler hazırlamaya çalışıyorum.bir türlü hoşuma giden bi çalışma hazırlayamadım.

istenilesi özellikler:

-viso yla görselleştirilmiş.1-2 basit tema

-gereksiz bileşenler çıkartılmış (ie 8 ve wmp11 eklenmiş)

-hızlandırma ayarları yapılmış.

-intel chipset,grafik wireless ve ses sürücüleri realtek ethernet ses wireless sürücüleri yamanmış(kısası SADECE netbookların ihtiyaç duyacağı driverlar)

:):clapping:

neccooy,morning,NeC ve diğer modifiye xp konusunda uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum.

bu linkte örnek bi çalışma var ama gavurca :dribble:

http://modmyeee.com/eeexp.html

Aslında güzel bir soru Neden netbooklar için modifiyeli XP yok böyle bir konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.

1- Hazırlanan modifiyeli XP'lerin kahir ekseriyeti netbooklar'a kurulum yapabiliyor ve genellikle uyumluda oluyorlar.

2- Netbooklar'a Sürücü/Driver beğendirmek biraz zor birazda bu açıdan bakmak lazım

3- PC kullanıcılarının ve Forum mudavimlarinin genellikle Masaüstü PC'ler kullandıklarını herkes bilir biraz da arz - talep meselesi gibime geliyor...

Aslında güzel bir soru Neden netbooklar için modifiyeli XP yok böyle bir konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.

1- Hazırlanan modifiyeli XP'lerin kahir ekseriyeti netbooklar'a kurulum yapabiliyor ve genellikle uyumluda oluyorlar.

2- Netbooklar'a Sürücü/Driver beğendirmek biraz zor birazda bu açıdan bakmak lazım

3- PC kullanıcılarının ve Forum mudavimlarinin genellikle Masaüstü PC'ler kullandıklarını herkes bilir biraz da arz - talep meselesi gibime geliyor...

açıklaman için teşekkür ederim dostum.evet forumda muhtelif çeşit Xp var.yalnız sıkıntı şurdan hasıl oluyor.(bana göre)

hali hazırda Lite denilebilecekgüncelbir çalışma yok.ve diğer güncel çalışmalarda ise o kadar çok program ve driver entergre edilmiş ki inanın bazen(maalesef burada da driver ya da programlarda seçmeli krulum olmadığı için) kurulum süresi 1 saati bulabiliyo.

not:hiç kimsenin emeğine hakaret ya da küçümseme gibi bir niyetim yok

aslında driverde sorun çıkaracak bir şey yok sonuçta suan piyasada bulunan bütün netbookların alt yapısı aynı doğal olarak driverlerde farklık göstermiyor seçerek entegre edilebilir netbooklara bakılarak farkılı olanlar varsa ona göre bir düzenleme yapılabilir hatta driver olmasada olur gerekli programlar güncelleştirmeler optimize edilmesi yeterli olur kısaca güncel bir lite xp netbookların işini görür benim fikirim eğer çok farklı bir iş ile uğraşılmıyorsa ki netbookla fazla birşey yapılmaz :) linux türevi işletim sistemleri bu tip pclere kurulabilir daha fazla performans alınabileceği kanaatindeyim

aslında driverde sorun çıkaracak bir şey yok sonuçta suan piyasada bulunan bütün netbookların alt yapısı aynı doğal olarak driverlerde farklık göstermiyor seçerek entegre edilebilir netbooklara bakılarak farkılı olanlar varsa ona göre bir düzenleme yapılabilir

evet bende ilk mesajımda buna vurgu yapmak istemiştim.çünki piyasadaki netbookların 10 undan 9 unun konfigürasyonu aynı :download1:

vista bu tarz pclerde ağır çalışacaktır ve driver sorunu olabilir ama windows 7 için farklı yorumlar okudum belki onuda lite hale getirebilirsek netbooklarda performaslı bir şekilde çalışabilir yinede güncel xp lite tercihimdir :download1:

XP SP3 for All Laptop (Original MS ISO)

Support for:

Acer

Dell

HP-Compaq

IBM-Lenovo

Sony

Toshiba

No activation needed, all of SATA drivers

ACER

OR

DELL

OR

HP

OR

IBM

OR

SONY

OR

TOSHIBA

OR

ALL SATA

OR

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...