Jump to content

Dvd Rom Dvd Okumuyor !

bomba34

Recommended Posts

arkadaşlar pc yi en ilk aldığımda bilgisayarımda dvd ram yazıordu ama bir kaç kere format atıldı ozamandan beri dvd/cd rw yazıyor dvdleri okumuyor sürücünün üstündede dvd rom yazıo anlamadım gitti ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler..

Vallahi Arkadaşm Ahını almak istemem ama formatı başka birine attırdı isen o almış olabilir yada iyi yönündan bakarsak senin dvd in okumayınca kendi dvd rom unu takmış olabilir

yok ben yanlarındaydım attıklarında sürücü aynı fakat anlamadım gitti pc dvd/cd rw olarak görüyor dvd leri okumuyor :clapping:

Emin olmamakla beraber o yazı bazı modifiyelerde değişiklik gösterebiliyor .

ilkten tnctr kurmuştuk klavyem çalışmadı kendi en ilk sistemini kurduk böyleydi ama dvdleri açamıyorum bunu lazerimidir lensimidir nedir onlar da bir sorun olabilirmi ?

bilgisayarının garantisi varsa ve masaüstü ise garantiye göndermeni öneririm ya da yine masaüstü ise başka bir dvd yazıcı bağla emin olduğun öyle kontrol et

bazı dvd yazcılarda lens kaymas oldugu için okumayabiliyor bir süre sonra benimde çok başıma geldi garantiye yolladm yenisi geldi

ilk olarak cihazının tam modelini verirsen ne tür bi cihaz kullandığın hakkında yardımcı olalım

sistem özelliklerindeki cd-dvd rom aygıtladında sürüvün ne olarak gözüküyor tam modeli ve numaraları yazarsan ne olduğu anlaşılır

ama dediklerinden anlaşıldığı kadarı ile dvd combo kullanıyorsun

* Eğer cihazının garantisi devam ediyor ise canını sıkma ver garantiye 29 gün sonra sana geri gelir:)

yoksa laser okuyucuda bir sorun vardır senin yapamayacağın birşeydir buda

artık yenisine bereket.

ilk olarak cihazının tam modelini verirsen ne tür bi cihaz kullandığın hakkında yardımcı olalım

sistem özelliklerindeki cd-dvd rom aygıtladında sürüvün ne olarak gözüküyor tam modeli ve numaraları yazarsan ne olduğu anlaşılır

ama dediklerinden anlaşıldığı kadarı ile dvd combo kullanıyorsun

* Eğer cihazının garantisi devam ediyor ise canını sıkma ver garantiye 29 gün sonra sana geri gelir:)

yoksa laser okuyucuda bir sorun vardır senin yapamayacağın birşeydir buda

artık yenisine bereket.

markası şöyle yazıyor LITE-ON COMBO SOHC-5236V böyle yazıyor

ben çok o sorunu olan dvd yaptım kapağı aç gözü temizle gözün yanında bi vida var göz 90 derece

veya ona yakın olmazsa dvd leri okumaz sana olduğu gibi vidayı tornavidayla hafif sık gözü göz

kararıyla dikleştirene kadar sonra tak okur bi ton böle denedim oldu denenmiştir yani

ben çok o sorunu olan dvd yaptım kapağı aç gözü temizle gözün yanında bi vida var göz 90 derece

veya ona yakın olmazsa dvd leri okumaz sana olduğu gibi vidayı tornavidayla hafif sık gözü göz

kararıyla dikleştirene kadar sonra tak okur bi ton böle denedim oldu denenmiştir yani

peki tam olarak neresini siliyim ? yani neresi sorunludur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...