Jump to content

Bir Klasördeki Farklı Türden Olan Dosyaları Ayırma

platinum

Recommended Posts

arkadaşlar 50 bin e yakın mp3 arşivim var bunların bulunduğu klasörü açarken üstüne tıklayıp epeyce bi süre beklemeden açamıyorum içinde farklı türden dosyalar olduğundan böyle bir sorun olabileceğini söylediler içindeki mp3 sayısı *.mp3 şeklinde arattığımda 44199 dosya çıkıyor özelliklerden tüm dosyalara baktığımda 44636 dosya gözüküyor mp3lerin haricindekileri nasıl bulabilirim tek tek dosya uzantısı yazmadan bunun pratik bir yolu varmı?

bn hiç bir bilgim yoq ama bilenler lütfen yardım etsin!!!

yeterince açık yazdığımı umuyorum sorunu ha diyceksiniz ki sadece mp3 leri istiyorsan mp3leri aratıp kesip başka klasöre yapıştırıp diğer klasörü neden silmeyi denemiyorsun diyebilirsiniz ama şarkılar a dan z ye alfabetik olarak her sanatçının kendi ismine klasörü var hadi onları da düzenlemeyi göze aldım diyelim her sanatçının albümleri ayrı ayrı klasörlerde bu yüzden mp3 haricindeki dosyaları çıkartan bir yöntem bilen varsa yardımlarını bekliyorum

yokmu arkadaşlar bir fikri olan ya da farklı bir çözüm yolu aklına gelen aklıma dosya türü de gelmiyor artık tek tek aratayım bütün dosya türlerinin isimlerini bulabileceğim yer bilen varmı tek tek deneyim bari napayım yapacak birşey yok

yeterince açık yazdığımı umuyorum sorunu ha diyceksiniz ki sadece mp3 leri istiyorsan mp3leri aratıp kesip başka klasöre yapıştırıp diğer klasörü neden silmeyi denemiyorsun diyebilirsiniz ama şarkılar a dan z ye alfabetik olarak her sanatçının kendi ismine klasörü var hadi onları da düzenlemeyi göze aldım diyelim her sanatçının albümleri ayrı ayrı klasörlerde bu yüzden mp3 haricindeki dosyaları çıkartan bir yöntem bilen varsa yardımlarını bekliyorum

Edit ---> Yanlış yere mesaj gönderimi

bn hiç bir bilgim yoq ama bilenler lütfen yardım etsin!!!

Hiç bir bilginiz yoksa neden fuzuli yere mesaj yazıyorsunuz..????

Zaten bilgisi olanlar yardımcı olacaktır...

*.* diye arat sonra sağ tıkla boşluğa türe göre sıralat.diğer dosyalarda gereksizse hepsini seç ve sil.

ayrıca klsör seçeneklerinden

küçük resim gösterme her zaman simge göster i seç hızlanacaktır.

arkadaşım çok sağol verdiğin bilgi işime yaradı ancak her zaman simge gösteri klasör seçeneklerinin neresinde seçicem ben küçük resimleri önbelleğe alma diye bişey gördüm o da zaten işaretliydi eskisinden baya bi hızlandı içinde bozuk dosya olma ihtimali varmıdır acaba varsa bundan yaparmı geç açılmayı birde bazı klasörler özel simgeli bundan yaparmı bundan yaparsa yapacak birşey yok çünkü düzenlediğim mp3lerin klasör simgelerini değiştiriyorum yardımın için teşekkürler az da olsa bir hızlanma oldu

arkadaşım çok sağol verdiğin bilgi işime yaradı ancak her zaman simge gösteri klasör seçeneklerinin neresinde seçicem ben küçük resimleri önbelleğe alma diye bişey gördüm o da zaten işaretliydi eskisinden baya bi hızlandı içinde bozuk dosya olma ihtimali varmıdır acaba varsa bundan yaparmı geç açılmayı birde bazı klasörler özel simgeli bundan yaparmı bundan yaparsa yapacak birşey yok çünkü düzenlediğim mp3lerin klasör simgelerini değiştiriyorum yardımın için teşekkürler az da olsa bir hızlanma oldu

olay windowsun her dosyanın bilgilerini süre sanatçı albüm resmi gibi özelliklerini bulmaya çalışmasından kaynaklanıyor.

tabi hoş bir görünüm veriyo fakat bilgisayar sanki kağnıya dönüyo

benimde 300 küsürcivarında film vardı oradan biliyorum.klasör seçeneklerine denetim masasından da ulaşabilirsin.

simgeye hiç gerek yok bence bırak orijinal haliyle kalsın klasörlerin.

klasör içine gir sağ tuş>simgeleri yerleştir>tür ü seç işlem tamam. sana türlere göre sıralayacaktır. Tabi XP için geçerli bu vistada aynı mı bilmiyorum tabi vista kullanıyorsan diye dedi. Xp ise sorun yok. ben vista kullanmadım kullanmıyorum kullanmamda :)

olay windowsun her dosyanın bilgilerini süre sanatçı albüm resmi gibi özelliklerini bulmaya çalışmasından kaynaklanıyor.

tabi hoş bir görünüm veriyo fakat bilgisayar sanki kağnıya dönüyo

benimde 300 küsürcivarında film vardı oradan biliyorum.klasör seçeneklerine denetim masasından da ulaşabilirsin.

simgeye hiç gerek yok bence bırak orijinal haliyle kalsın klasörlerin.

şimdi orjinal kalması bencede iyi de ben mp3leri sanatçı isimlerini albümlerini düzenliyorum ve düzenlemesi bitenlerin simgesini değiştiriyorum ki hangilerini yaptığımı unutmayım diye sanırım hepsi bittiğinde rahata kavuşucam :))

sorun buysa ayrı bir klasöre taşı bitenleri daha kolay olmazmı?

kendim dinlediğim müzikler olsa tamam da internet kafenin arşivi bu müzikler haliyle sevdiğim sevmediğim hatta tanımadığım sanatçılar bile var o yüzden her sanatçının tüm albümlerini bulup bu şekilde arşivliyorum epey yol kat ettim zaten ama a dan z ye klasörler var mesela a harfi bitince a harfindeki simgeleri kaldırırım fakat aklıma takılan birşey var bir ara bütün klasörlerde simge varken bile kolay bi şekilde açıyordum bu sorun yeni oluşmaya başladı sizce başka bir sebeptenmi böyle oluyor ben hala anlayabilmiş değilim bozuk dosya falan varsa müziklerin içinde bundan yapabilirmi bir fikriniz varmı acaba?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...