Jump to content

Hdd Ye Erişilmiyor Hatası- Çözüldü:))

yunuscuk

Recommended Posts

format sırasında diskimi bölümlere ayırırken elektrik kesildi ve p.c kapandı. yeniden açıp format atacağım diski yeniden bölündermeye girdiğimde ise diske erişilemiyor uyarısı alıyorum. başka p.c ye ek hdd olarak takdığımda ise yeni donanım bulundu diyor. ama bilgisayarıma girdiğimde hiç bir disk yok. nasıl gösterebilirim. ya da bunu onarabilen bir program var mı yardım edin :)

garantisi de sona erdi onu da belirteyim bu arada.

hdd yi komple silmeyi denedinmi yeniden bölümle?

zaten hdd yi komple sildim yeniden oluşturacakken gitti elektrik

Hiren boot ile partları silmeyi dene bu adresten bulabilirsin

ŞİFRE:www.tnctr.com

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=3957[/CODE]

yarın deniycem inşallah.sonucu yazarım. bu program olur diye düşünüyorum.yani öyle gözüküyor

çalışan cd ile sistemi açıp hdd ye ulaşmayı dene

zaten sistem kurulu bir p.c ye takıp denediğimde yani bu hdd yi ek olarak takdığım da görmüyor. onunla göreceğine de sanmam. yine de saol

Bugün Bu Olay Başıma Geldi Fakat Küçük Çocuk Taşınabilir Harddiskin Elektrk Kablosuna Takıldı Vede Aynı Olay Başıma Geldi Böle HDD'lerle İstediğin Kadar Uğraş Bişey Yapamazsın... Ben Çöpe Attım Şahsen :)

hdd yi pc ye 2 olarak tak işletim sistemini 1 diskten aç daha sonra bilgisayarım sag tus yonet e gir ordan disk yonetimine gir sana anında bir menu acıcak ve içinde bir işaretleye bilecegin kutucuk gelicek klik yani o kutucugu işaretle ve ilerle sonlandır .

sonra seceneklerde 2 diskini bölümlenmemiş sekilde görüceksin ve ordan bölümlendirebilirsin formatlaya bilirsin .

hdd yi pc ye 2 olarak tak işletim sistemini 1 diskten aç daha sonra bilgisayarım sag tus yonet e gir ordan disk yonetimine gir sana anında bir menu acıcak ve içinde bir işaretleye bilecegin kutucuk gelicek klik yani o kutucugu işaretle ve ilerle sonlandır .

sonra seceneklerde 2 diskini bölümlenmemiş sekilde görüceksin ve ordan bölümlendirebilirsin formatlaya bilirsin .

şu an hdd arkadaşta o uğraşıyor.yarın bu dediklerinizi uygulamaya çalışıcam.inşallah olur. size cevapları bildiririm.çok saolun

hiç bişe olmaz korkma.hatta çalışan cd lerde hdd recovery prograları varsa dosyalarını bile geri getirebilirsinn.

arkadaşın hdd side bööle olmuştu3 saat aldı 200 gb veriyi kurtarmak ama işe yaradı.

içinde bi veri dosya filan yok zaten.sadece hdd yi kurtarıcam.partition magic ile yapabilirim sanırım.hiren boot cd kullanarak. yarın bu yolla bi sonuca varabileceğimi düşünüyorum ne dersiniz. sizce olur mu.

Lütfen bilenler yardım etsinn!!!!!

şuan kardeş ne durumda

Kusuruma bakma ama her Konuya Post atmak zorundamısın ?

Tnctr de bir tek seni görüyorum bu şekilde davranan.

" başka p.c ye ek hdd olarak takdığımda ise yeni donanım bulundu diyor "

Demişsin bu durumda HDD çalışıyor Fakat Windows'un görebilecegi bir formatta olmadıgı için Bilgisayarım'a girdiginde göremiyor olabilirsin.

Sana Tavsiyem Başka bir bilgisayara taktıktan sonra

Bilgisayarım Sağ Tıkla Yönet de Oradan Aygıt Yöneticisine Geç Sağ Tarafta "Disk Sürücüleri" Başlıgı altında Takmış oldugun Disk Görünüyormu bak Eğer Görünüyorsa,

Sol Tarafta ki Menüye Geçip "Disk Yönetimi " Sekmesine Tıkla Takmış Oldugun HDD yi orada Görüyorsan Üzerine Sağ Tıklayıp Biçimlendirmeyi dene Olursa Diger programları kullanmana gerek kalmaz Yok olmazsa Recovery Programı kullanmayı dene.

Kusuruma bakma ama her Konuya Post atmak zorundamısın ?

Tnctr de bir tek seni görüyorum bu şekilde davranan.

" başka p.c ye ek hdd olarak takdığımda ise yeni donanım bulundu diyor "

Demişsin bu durumda HDD çalışıyor Fakat Windows'un görebilecegi bir formatta olmadıgı için Bilgisayarım'a girdiginde göremiyor olabilirsin.

Sana Tavsiyem Başka bir bilgisayara taktıktan sonra

Bilgisayarım Sağ Tıkla Yönet de Oradan Aygıt Yöneticisine Geç Sağ Tarafta "Disk Sürücüleri" Başlıgı altında Takmış oldugun Disk Görünüyormu bak Eğer Görünüyorsa,

Sol Tarafta ki Menüye Geçip "Disk Yönetimi " Sekmesine Tıkla Takmış Oldugun HDD yi orada Görüyorsan Üzerine Sağ Tıklayıp Biçimlendirmeyi dene Olursa Diger programları kullanmana gerek kalmaz Yok olmazsa Recovery Programı kullanmayı dene.

evet yeni donanım bulundu diyor ama bilgisayarımda hiç bir şey olmuyor. bugün inşallah deniycem. bu arada merak etmeyin sonucu da buraya bildireceğim. çok saolun.

Yukarıda yazılanları farklı bir bilgisayarda uygula sorunun büyük ihtimal çözülecektir. Aynı sorun benim başıma da geldi disk yönetiminden sorunu çözmüştüm.

arkadaşlar hdd sağlığına kavuştu. :( hiren's boot cd de bulunan partition magic le hdd yi bölümlendirdim. daha sonra p.c yi açıp heyecanla bilgisayarıma girdiğimde ise yine hdd görünmüyordu. hemen -yönet- e girdim orda bölünlenmemiş olarak gözüküyor hdd. sonra sağ tuş yapıp sürü harf ve yolu ekledim,biçimlendirdim isim verdim ve sonuç hdd mükemmel çalışıyor.tık yok maşaallah. elinize kolunuza yorumunuza sağlık. hepinize çok teşekkür ederim. sağolun :)

Hadi Tekrar hayırlı olsun diyelim :)

Allah razı olsun. valla çok basit oldu. hiren boot cd çok kapsamlı güzel gerçekten.üstelik boyutu da düşük. vallahi yorumlar olmasaydı biraz zor yapardım gerçekten sağolun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...