Jump to content

Usb Girişlerim Çalışmıyor

ßeyaßaN

Recommended Posts

selam arkadaşlar,

yaklaşık 20 gündür kasamdakı usb girişlerim çalışmıyor, kasanın içini baştan temizliyeyim die butun parcaları teker teker cıkardım ve temızledım. sonrasında geri taktıgım zaman ßingoooo usb gırıslerının calısmadıgını gordum , zaten oncesınde arka usb gırıslerı sorunluydu kamera falan algılamıyordu, sımdı ön gırıslerıde dahıl oldu hepsı gıttı, netten arastırma yaptım anakarta baglanan 8 soketı v+ - + notr seklınde sıralamasını yaptım ama gene calısmadı.. kartraderı on usb yada arkaya takıyorum ısıkları yanıyor ama algılamıyor , bıosta usb etkınlestırme bolumunden oynama yaptım , dısable yaptım yenıden baslattım sıonra gene bıosa donerek enable yaptım etkınlestırdım ama yok banamısın demıyor, aygıt yonetısınce usb kök dızınlerı tam etkın ama algılama yoook , nedendır acaßa, sıstemdenn mı kaynaklanıyor bunun ıcın formatı bastım ama gene degısmedı.. :S: tnc sp2 kullanıyordum xp katılımsız sp2 ye donderdım gene degısmedı tnc sp2 gene kurdum belkı bır umut gene yok yok yok nedendır acaßa ßıLen warmı yardım pLeasee :download1:((

Ön USB Girişleri İçin Kasanın İçinde 1 Tane Kablo Vardır Anakartta USB Dişlerine Bağlanır Onu Bi Kontrol Et.. Arka USB Girişlerini Görmemesi USB Slotunun Bozukluğudur Yada Senn USB'ye Bağladığın Cihazın Bozukluğudur..

Bios Olayına Gelirsek Bios Ekranını Aç Orda F6 Olması Lazım Kısa Yolu Defaulta Çevir Sonrada F10 a Basıp Kaydedip Çık OLmazsa Anakartında Yada USB'inde Sorun Vardır..

arkadasım usb baglantısını su sekilde yap kablonun yapısık oldugu yerdeki sıralamanın aynısını kullanacaksın kırmızı sol basa gelecek siyah sag bitime en sagda bir slot zaten bostur dolu olandada en sagda boş kalacak sekilde ..

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...