Jump to content

Bu Sıcaklıklar Normalmi?

GaDDaR!

Recommended Posts

eğer ilk açılışta zorlamadan görüyorsan temizleme değilde fanı tam oturtmayı dene? tam temas etmiyor cpu ya sanırım. eğer bilgisayarı biraz zorlayınca kilitleniyor yada resetliyorsa fanı iyi kontrol et derim.(57-55 ler cpu ya aitse ve ilk açılışta oluyorsa)

kasanın kapagını ac cpu yu sök ve cpu sogutucu ile cpu arasında sıcaklıgı cpudan alıp sogutucuya aktaran bi sıvı var o zamanla kuruyo onu güzel bir sekilde temizle ve o sıvıyı iyice temizledikten sonra fanı tekrar tak sıvıyı sürmene gerek yok ben 478 pin işlemciyi o sıvı olmadan uzun süre kullandım proplem cıkartmıyor ..vede fana hava tut hava tutamıyacaksan metal kısımdan plastik fan kısmını cıkar suyla güselclene yıka ve temizle sonrada iyice sac kurutma makinesi ile kurut garanti olması içinde 1 gun dısarda bekle t ve sonra yerine monte et ..

ilk açılışta 55 leri bulyorsa anormallik var anlıyorsan sen bak anlamıyorsan bir bilgisayarcıya soğutucuyu kontrol ettir. şuan ben yüklenmeme rağmen o sıcaklığı çıkmadı. internette falan kolay kolay çıkmaz o sıcaklığa. oyun oynarken 55 lere falan çıkıyor.

bnm dizustu bosta iken 48 lerde oluo mesela gridi acincada direk 70 derece oluo bu normal mi bide realtek ses kartinin sürücüsünü yukleince işlemci kullanimi bostayken %60lardan asagi inmiyor buda isitiyo makineyi bunun nedeni ne olabilir ki

gerçekten anormal bir durum altı üstü dosya çıkartmaktan 20derecelik bir artış..

işlem biterbitmez 50 oldu garip mi yani yoksa baska bişi mi var anlamiyorum bide su var yardimci olursan sas kartimin sürücüsünü yukleyince işlemci kullanimi bosta iken %50nin altina duşmuo anlamiyrm

işlem biterbitmez 50 oldu garip mi yani yoksa baska bişi mi var anlamiyorum bide su var yardimci olursan sas kartimin sürücüsünü yukleyince işlemci kullanimi bosta iken %50nin altina duşmuo anlamiyrm

Ses kartının sürücüsüyle yüklenen ek bir yazılım olabilir, bir kontrol et hangi yazılım o kadar işlemci harcıyorsa kapatırsın bir daha açılmasını engellersin..

Bu arada işlemcin amd mi intel mi?

Ses kartının sürücüsüyle yüklenen ek bir yazılım olabilir, bir kontrol et hangi yazılım o kadar işlemci harcıyorsa kapatırsın bir daha açılmasını engellersin..

Bu arada işlemcin amd mi intel mi?

amd x2

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...