Jump to content

Iki Ekran Kartı

ersenyil

Recommended Posts

ekran kartım msı nx8500gt-td256e anakartımda gigabyte s-serisi ga-p35-s3l ikiside slı için uygun şimdi ben ikinci bir ekran kartı almayı düşünüyorum.şimdi ndivia almam gerektiğini biliyorum fakat illa aynı karttanmı almam gerekiyor yoksa daha üstün bir kart alsam ikisi birlikte çalışırlarmı

senin anakartın sli desteği yok..

zaten tek ekran kartı yeri var..

Please register to see this content.

iki tane olsaydı bile takamazdın..çünkü intel çipsetli anakartlar sadece crossfire destekliyor

(x58 ler hariç tabii)

cevap benim için çok aydınlatıcı oldu ooppss arkadaşım.bu şartlarda sadece yeni bir ekran kartı almak kalıyor diğer yol dediğine göre anakartında işlemcininde değişimini gerektiriyor buda heralde yeni bir sistem kurarken göz önünde bulunduracağım bir ipucu oludu.

• 2 hafta sonra ...

Senin anakartın SLI desteği vermiyor. ancak çoklu ekran kartı için aynı ekran kartı ile yapabilrsin sanırım Nvidia kartlarda. ama ATI kullanmış olsa idin durum değişirdi. Çünkü ATI'de aynı kart olması gerekmiyor.

linki incelersen senin için daha açıklamalı olur sanırım.

http://game.amd.com/us-en/content/images/crossfirex/CF_combo_chart_Nov08.jpg

Ayrıca sadece x58 anakartlarda değil diğer anakartlarda da crossfire x desteği var. X48 anakartlarda çoklu ekran kartı kullanabilirsin.

Sadece dikkat etmen gereken PCI Express yuvalarının hızları

mesela 1. PCI-Ex 16x hızında 2.PCI-Ex 8x hızında 3.PCI-Ex 4x hızında olabilir.

Gigabyte'ın bazı P48 anakartlarında 2 adet PCI-Ex 16x slotu var. Umarım uygun anakartı bulabilirsin.

GA-8N-SLI Quad Royal veya GA-N680SLI-DQ6 mesela çift Nvidia kartını destekleyen anakartlar. biraz araştırma ile bilgilerine ulaşabilirsin.

umarım yardımcı olmuşumdur. haydi kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...