Jump to content

Sata Hard Diske Nasıl Format Atılır.

umutcnakn

Recommended Posts

Üstadlar birçok arkadaşımın bilgisayarını formatladım toplama olan bilgisayarla fazla karşılaşmadım fakat düz olan bilgisayarlarda sata hard diskiyle çok karşılaştım formatı atmaya başlıcam NTFS olarak biçimlendirirken çok uzun sürüyor kopyalama normal format a geçiyor kuruyo ediyo eyliyor.Bi bakıyorum donanım çakışmazlığı sorunu o lanet olasıca mavi ekran geliyor açmıyor windows u neyse windows u da açmayı becerdim fakat bilgisayarıma girdiğimde arkadaş da d bölümü vardı d bölümüde gitmiş onu bölüm oluşturarak yaparımda SATA HARD DİSKE nasıl format atılır anlatırsanız çok sevinirim!Şİmdiden TEşekkürler!

Format Atarken Bi Hata Yapmıyorsun Gibi Görülüyor Fakat Bu Sorunlarla Çok Fazla Karşılaştım.. Bilgisayarın Kapağını Aç Elinde Fazla Sata Kablosu Varsa Önce Kabloyu Değiştirmeden Anakartın Üstünden Farklı Bir Sata Girişine Tak, Format Atmayı Dene Hala Aynı Sorunu Alıyorsan Bide Kabloyu Değiştir.. Olmazsa HDD Bozuktur Çünki Formatta HDD yiGörürken Problem Oluyor.. Saygılarımla..

Konuyu açarken biraz araştırdım ettim eyledim disc wizard diye bi program gerekiyormuş bütün SATA hard disklerini destekliyormuş galiba

Please register to see this content.
dowland linkide bu belki arkadaşların işine yarar açıklama yaparken disk sürücüsüyle birlikte kullanınız yazıyor disket bulurum da ben bu disc wizardı nasıl diskete yazdırcam.

problem değil ama bi çözümü daha var bildğim kadarıyla biostan bi ayar yapıyorsun yerini tam olarak hatırlamayorum ama İDE seçili olan yeri AHCI yapırsun ölede oluyo benim notebookta aynı şekildeydi ben o şekilde yaptım bide

problem değil ama bi çözümü daha var bildğim kadarıyla biostan bi ayar yapıyorsun yerini tam olarak hatırlamayorum ama İDE seçili olan yeri AHCI yapırsun ölede oluyo benim notebookta aynı şekildeydi ben o şekilde yaptım bide

İDE yazan yeri AHCI yı format atmadan önce mi yapayım attıktan sonramı !

Konuyu açarken biraz araştırdım ettim eyledim disc wizard diye bi program gerekiyormuş bütün SATA hard disklerini destekliyormuş galiba
Please register to see this content.
dowland linkide bu belki arkadaşların işine yarar açıklama yaparken disk sürücüsüyle birlikte kullanınız yazıyor disket bulurum da ben bu disc wizardı nasıl diskete yazdırcam.

kardeş dediğin bu programa baktım ve exe dosyası olduğunu gördüm çalıştırdığında Countiune-->Yes-->Start dediğinde o disketi kendi hazırlıyor denedim ve yaptım

İDE yazan yeri AHCI yı format atmadan önce mi yapayım attıktan sonramı !

tabikide formattan önce

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...