Jump to content

I386 Klasörü İçindeki .cab Dosyası

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde bir tane xp var. Bu xp nin i386 klasörü içinde bir program var.

Örnek: E:\XPXP\i386\XXX.CAB

Ben bu x programını nasıl başka bir xp ye eklerim. Ama sadece bu x programını. Yani bu programı katılımsız yapıp, svcpack içine açılan cab yapmak istemiyorum. Bana sadece bu x programı lazım...

Yardımlarınızı bekliyorum...

xxx.cab dosyasını alır,ekleyeceğin xp ye nlite il güncelleme olarak entegre edersin.

arkadaşım cevabın için sağol ama cevabın yanlış galiba sorumu yanlış anlamışsın. benim istediğim addon svcpack klasörü içine eklenmiyor.

senin dediğini yaptım ama olmadı. benim soruma göre.

sana önerim cevab verirken soruyu iyi oku...

Başka bir gerçek eklentinin entries dosyası alınır.

Almak istediğin eklentinin cab ve inf dosyaları alınır(inf değil de in_ ise expand edebilirsin)

Entries.ini dosyasındaki isimler elindeki eklentidekine uygun şekilde düzenlenir.

Mesela

[Dosnet_files]

d1,blablabla.cab

d1,blablabla.inf

gibi (yanlış hatırlamıyorsam böyleydi)

Daha sonra nLite/Rvm ile entries.ini dosyası eklenebilir.

Sağolasın morning ama real addonlar pek sağlıklı değil. Yani örnek verelim:

Başta nero programını ekledik, ama sonra çıkarmak istiyoruz. Ama çıkartılmıyor...(Şahsen ben öyle biliyorum)

SVCPACK içinden kurulun addonlar daha uygun. İstediğin gibi çıkartabiliyorsunuz... :clapping:

morning abi şu bahsettiğin olayı xp ye duvar kağıdı eklerken ve program eklerken kullanıldığını biliyorum ben duvar kağıtlarını oem klasörü ile ekliyorum ancak istedeğim gibi olmuyor şu bahsettiğin ekleme şeklinin anlatımı var mı yoksa biraz daha açıklayıcı bi şekilde bahseder misin ?

Onu demek istemiyorum ben sistemdeki bulunan duvar kağıtlarını siliyorum ve yenilerini ekliyorum indirdiğim bi xp de duvar kağıtlarını bahsettiğiniz şekilde eklemiş duvarkağırları.cab die svcpackın içinde değil bunu nasıl ayarladığını anlamadım bence program eklemede harika bi yöntem eğer vaktiniz varsa bahsadebilir misiniz ?

Onlar gerçek eklentidir,onun yapımı için wincert.net ve RyanVM sitesindeki ingilizce anlatımları izleyin.Ama yapması çok zordur ve çok zahmetlidir.Ayrıca hata olasılığı orjinal program kurulumlarına göre daha yüksektir.Cab sıkıştırmasının kötülüğü yüzünden boyutları da büyüktür.

Real addon yapmayı bilen var.Ama öyle kolay birşey değil.Bir ara video çekmeye kalkmıştım.Hangi birini anlatacağımı şaşırdım.1 saatlik videomu sildim sonra.Onun için siz real addon hazırlayan programlardan yardım alabilirsiniz şimdilik.

Valla ben program indirdim ama çözemedim. Çok farklı bir programdı. Onun için sordum bilen varmı diye. İlginiz için teşekkürler.

Yakında bu olayıda çözeriz. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...