Jump to content

Açılış Ve Kapanış Ekranı Değişti!

ASLANRAMBO

Recommended Posts

Arkadaşımın bilgisayarını açtığımızda kullanıcı adı ve parola sormaya başladı bunu daha önce yapmıyomuş kapanırkende normal xp gibi değilde liste şeklinde geliyor :D:)

yardımınıza ihtiyacım var lütfen!!!

işletim sistemi windows xp modifiyesiz

10-15 gün kadar önce internet bağlandı

:mellow::huh::p

açılışta kullanıcı adı ve parola sorması muhtemelen birden fazla kullanıcı tanımlı olmasından kaynaklanıyor. Denetim Masası / Kullanıcı Hesapları bölümüne girdiğinde birden fazla kullanıcı varsa gereksiz olanları silersen veya kapatırsan yani teke düşürürsen açılışta sormaz.

açılışta kullanıcı adı ve parola sorması muhtemelen birden fazla kullanıcı tanımlı olmasından kaynaklanıyor. Denetim Masası / Kullanıcı Hesapları bölümüne girdiğinde birden fazla kullanıcı varsa gereksiz olanları silersen veya kapatırsan yani teke düşürürsen açılışta sormaz.

öncelikle teşekkürler bilgisayarda yanlız onun oturumu var bide misafir var ancak kapalı

bende ilkkez karşılaşıyorum

Denetim Masası -> Kullanıcı Hesapları -> Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir

seçeneğine girerek Karşılama ekranı kullan seçeneğini seçip değişiklikleri Uygula diyerek kaydedin.

Denetim Masası -> Kullanıcı Hesapları -> Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir

seçeneğine girerek Karşılama ekranı kullan seçeneğini seçip değişiklikleri Uygula diyerek kaydedin.

kullanıcı hesaplarına giriyorum ancak orda Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir ilgili bişe yok

avis arkadaşın yazdığından sonuç alamazsan bir de şunu deneyebilirsin ;

Başlat / Çalıştır tıkla control userpasswords2 yazıp Enter yap

Çıkan ekranda "Kullanıcı Bu Bilgisayarı Kullanmak İçin Bir Ad ve Parola Girmelidir" kısmındaki onay işaretini kaldır

Arkadaşım konuyu birazdaha açıklarsan yardımcı olabilirim belki ama yanlış bişey yaptınız herhalde yoksa durduk yere şifre istemez sen güvenli modda başlatıp dene eğer adminstrator a şifre koymadıysan ordan adminstrator a girip hangi kullanıcı ise şifresini kaldırabilirsin.

Benim anladığım şifre falan sormuyor sadece klasik oturum açma ekranına dönüştü. tamama bastığında şifre istemeden açılıyor sanırım. Yukarıda arkadaşın dediği gibi

Denetim Masası -> Kullanıcı Hesapları -> Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir[/CODE]

sshot1j.jpg

Açılan penceredeki iki kutucuğuda işaretle. Eğer aktif olmuyorsa bazen NetWare hizmeti açık gibilerinden uyarı verir. O hizmeti kapatman gerekecek!

Benim anladığım şifre falan sormuyor sadece klasik oturum açma ekranına dönüştü. tamama bastığında şifre istemeden açılıyor sanırım. Yukarıda arkadaşın dediği gibi

Denetim Masası -> Kullanıcı Hesapları -> Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir[/CODE]

sshot1j.jpg

Açılan penceredeki iki kutucuğuda işaretle. Eğer aktif olmuyorsa bazen NetWare hizmeti açık gibilerinden uyarı verir. O hizmeti kapatman gerekecek!

SON Bİ SORUM OLACAK O netware hizmeti nasıl kapatılır?

YEREL AĞ BAĞLANTISINA tıkla oradan ÖZELLİKLERE gir orada karşına YEREL AĞ BAĞLANTISI ÖZELLİKLERİ gelecektir orada GENEL sekmesi başlıgı altında senin kullandıgın ağın bağlantı özellikleri yazar orada NETWARE i göreceksin onu seçip KALDIR dediğinde sorun ortadan kalkacaktır.. Bunu aynı zamanda DENETİM MASASINDAN DA yapabilirsin oradada NETWARE yi bulabilir ve sağ tuş tıklayıp SİL yapabilirsin.

Alıntıdır.Saygılarımla.

Bilgisayarım sağ tık> Yönet> Hizmetler bölümünü seçip sağ taraftaki listeden NetWare hizmetini bulup özelliklerini açacaksın. Sonra durdur deyip başlangıç türünü devredışı yap. Daha kullanacağını sanmıyorum.

O işe yaramazsa Ağ bağlantılarıma gir. Kullanmış olduğun bağlantıya sağ tıklayıp özelliklerine gir. Aşağıdaki gibi bir pencere göreceksin. Bende olmadığı için uydurdum biraz. Orda gördüğün NetWare hizmetini seçip kaldır diceksin. Sonra bilgisayarını yeniden başlatıp "Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir" kısmını tekrar düzenle.

sshot1g.jpg

YEREL AĞ BAĞLANTISINA tıkla oradan ÖZELLİKLERE gir orada karşına YEREL AĞ BAĞLANTISI ÖZELLİKLERİ gelecektir orada GENEL sekmesi başlıgı altında senin kullandıgın ağın bağlantı özellikleri yazar orada NETWARE i göreceksin onu seçip KALDIR dediğinde sorun ortadan kalkacaktır.. Bunu aynı zamanda DENETİM MASASINDAN DA yapabilirsin oradada NETWARE yi bulabilir ve sağ tuş tıklayıp SİL yapabilirsin.

Alıntıdır.Saygılarımla.

Öncelikle arkadaşlar hepinize teşekkürler ben biraz uğraştım herke ağ bağlantılarımda netware hsabını kaldır diyo bendebakıyorum bende yok dedim en iyisi açim sonra kaldırim oldu hepinizden allah razı olsun.

:):D :D :):clapping: :clapping: :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...