Jump to content

Tnctr Toplu Isim Ekleyici

0sk1

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar aklıma gelmişti işime yarayacak program bulamadım bende kendim yaptım bana şarkıların adlarının sonuna bir şey eklemek için lazımdı onu düşünerek yaptım..

Yani Örnek Olarak:

Elimde 300 Şarkı var ve hepsinin sonuna diyelim Tnctr FM Yazacağım bunu tek tek yapmaktansa program direk yapıyor..

Hemen anlatayım nasıl kullanılacağını aşağıdaki linkten indirip değişecek dosyaların yanına koyun programı programı çalıştırın programın ordan şarkıların klasörünü seçin sonra dosyaların isimlerine ne ekleneceğini aşağıdaki kutucuğa yazın Değiştirmeye Başla'ya tıklayın..

Eğer programı şarkılar ile aynı yere koymazsanız şarkının ismini değiştirim kendi yanına kopyalıyor diyer yerden siliyor pek fark yok aslında ama yeri değişiyor..

V1.3

Özellikler:

>Dosyaların başına ekleme

>Dosyaların sonuna ekleme

>Dosyalardaki bir kelimeyi yenisiyle değiştirme..

Önce resim:

rsm.png

Aşağıda resimli anlatımdaki gibi yaparsanız hiç sorun çıkmaz kelime değiştirme büyük küçük harfe duyarlıdır..Çok basit zaten anlarsınız..

Download::

http://rapidshare.com/files/271260747/Tnctr_Toplu_isim.exe[/CODE]

Karakteri silmek isterseniz mesela:

Silinecek Kelime:REKLAM olsun şöyle yapıyorsunuz..

Değiştirilecek Kelime kısmından bir tane kutucuğa REKLAM yazıyoruz onun tam karşısındaki kutucuğa hiç bir şey yazmayın (NULL) silinecektir..

Desteklediği Uzantılar..

mp3,mp4,JPG,GIF,PNG,jpeg,exe,rtf,htm,html,pdf,xml,bak,sql,mp3,txt,wav,wma,avi,mp

g,mpeg

işine yarayan olursa geliştiririm 10 dk da yazdım onun için pek ayrıntıya inmedim :good: Eğer seçtiğiniz klasörün içinde yukarıdaki uzantılardan herhangi biri varsa onlarıda değiştirir

Biraz saçma oldu ama olsun belki birine lazım olur xP

Uzantıları bilgisayarımda o anda olan dosyalardan buldum onun için fazla uzun değil :D

Son Resim:

aaaaaaarq.png

Bir yeri yanlış yazmışım anlamayan olursa diye resim veriyim:

35418127.png

azcık beklersen hallederim :D

Bana en fazla kaç tanesini birden değiştireceğini söylersen ona göre yaparım..

arkadaşım yararlı işler çıkarıyorsun tam yol ileri devam et

mesela belirlenen klasordeki tüm dosyaların isimlerinde ki a harfini silsin ya da b harfiyle değiştirsin(biz bunu okulda c# ile yapıyorduk ama okul bitti projeler de bitti unuttuk gitti)

yeni program zaten tüm dosyalarınkini değiştiriyor sadece sonuna eklemede uzantı kısıtlaması var..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...