Jump to content

Swic Ile 2 Pc Ye Nasıl Paylaşım Veririm...

rondon118

Recommended Posts

swic ile iki pc yi birbirine bağladım nette herhangi sorun yok bağlanabiliyorum

yazcıları paylaşıma nasıl acarım ve diğer pc nin c sini ve d sini görmek isitiyorum yani ordan dosya

kopyalama yada ıonun benden dosya kopyalamasını istiyorum yani birbrimizi görelim.yardım edersiniz cok sevinirim..

<Ağ bağlantılarım> a çift tıkladığında açılan pencerede <ev veya küçük işyeri ağı kur> seçeneği var o na tıkladığında açılan sihirbaz ile bunu yapabilirsin.

ilk iki adımı bir değişiklik yapmadan geç 3. adımda bilgisayar adında istersen değişiklik yapabilirsin yada olduğu gibi bırak.

4. adımda (Çalışma grubu adı)Ağına bir isim vereceksin orada belirlediğin isim ikinci Pc de de aynı olacak.

5.Adımda dosya paylaşımını açıp açmayacağın sorulur orada Aç seçeneğini işaretliyorsun.

Bir veya iki adım sonra sihirbaz ayarları bitiriyor en sonda kurulum işlemim bitti disket oluşturmak istemiyorum seçiyorsun ve Son a tıkladığında Pc yeniden başlasın mı diyor evet diyorsun.

aynı işlemleri 2. Pc de yaptıktan sonra iki Pc birbirini görecektir.

ikisininde çalışma gruplarını aynı olarak ayarla sonra c yada d hangini paylaşmak istiyorsan sağ tuşa tıkla özelliklere tıkla sonra yukarıdan paylaşım tablasını tıkla oradan "riski bilmenize karşın .... " yazan yeri tıkla sonrada bu dosyayı paylaşıma aç de istersen kullanıcılar dosyalarımı değiştirebilsin seçeneğine tıkla v tamam a basarak çık paylaşmak istediğin her bölüm için bunu tekrarla. Yazıcı için başlattan "denetim masası-yazıcılar ve diğer donanım-yazıcı ve fakslar" yolunu kullanarak yazıcıların olduğu pencereyi aç oradan paylaşmak istediğin yazıcıya sağ tuşlu tıkla ve paylaşımı seç. Buradan "Bu yazıcıyı paylaştır"a tıkla ve tamama bas. işlem tamamdır.Kolay gelsin

çalışma grubu nu ayarlamak için :

denetim masası-ağ ve internet bağlantıları yolundan ağ kurulum sihirbazını çalıştır. Gelen ekranda 2 kere ileriyi tıkla daha sonra diğeri seçip ileriyi tıkla çıkacak ola pencerede "bu bilgisayar internete doğrudan yada bir ağ hub'ı ..." yazan bölümü seçerek ileriyi tıkla gelecek pencerede

bilgisayar tanımı ve bilgisayar adını istediğin gibi gir ve ileriyi tıkla gelen pencerede çalışma grubuna bir isim ver ve gelen pencerelerde ileriyi tıklayıp çıkan uyarı penceresine eveti tıklayıp Gelecek olan penceede en alttaki sihirbazı tamammla seçeneğini seçip ilri ve sonu tıklayarak bilgisayarı yeniden başlat . ve bu yaptıklarını blgisayar ismi farklı olmak şartıyla diğer bilgisayara da uygula

yardım edebilmişimdir umarım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...