Jump to content

Para Kazanmak

Recommended Posts

Selamın aleyküm arkdaşlar arkdaşlar ben web tasarım ile uğraşmak istiyorum ama uğraşmadan önce silere bir kaç sorum olacak bu web tasarımda para warmı yani nasıl aylık geliri falan iyimi bide çizimle uğraşıyorum autocad photoshop flash corel draw mimariye dayalı bu gibii

ve bundan daha üstün yetenekli programlar ile para kanabilirmiyim özellikle arkadaşlar autocad programını öğrenirsem iş bulabilirmiyim bu program ile para kazanabilirmiyim

yorumlarını bekliyorum

autocad programıyla iş imkanı çoktur autocad'in iki alanı var genellikle makine/kalıp tasarım ve mimari tasarım olarak ikiye ayrılıyor genel maaş iyi bir şekilde autocad bilirsen en düşük 1250 den başlar 2500-4500 e kadar giden var birde çalışırken ek tasarım alırsın örnek 200 300 ytl lik revizyon işleri alırsın o zaman ücretin dahada artar ama bu dediklerim autocad programını çok iyi bilmenle gerçekleşir aynı şekilde solidworks programıda öyledir ve web tasarımındada 2000 ytlye tasarım yapanlar varmış alanım olmadığından bilmiyorum ama sen hangi programı bilirsen bil para kazanırsın yeterki çok iyi bil...yani üç beş komut öğrenip autocad biliyorum demeyenlerden olursan iş imkanı çok...

kendini kıyaslaman içinde nacizene küçük birkaç not:

basit olarak kıyas için autocad'de makine sektöründe isen silindirik parçalar ve açılar üzerinde çalışamıyorsan fazla biliyorum dememen lazım veya 3d çizimlerde takılıyorsan tam olarak autocad bilmiyorsundur...mimari sektöründede yapı işaretlerini bilmiyorsan ilk girdiğin işlerde çok zorlanabilirsin...hesaplamalar ise en son çalışman gereken şeydir çünkü çoğu iş yeri statik veya dayanım gibi tasarım hesaplamaları dışarıya yaptırır veya kataloglar yardımıyla yada şirketlerin aynı işleri yapması nedeniyle kazandığı bilgilerden yararlanarak hasaplarını yaparsın...sana gereken genel hesaplamalardır...

profesyonelliklede ilgili ufak bir not:

eğer hiç maus kullanmadan yada maus'u bir kaç tıkdan fazla kullanmadan bir çizim yapabilirsende(tabi detaylı bir çizim)artık profesyonelsindir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...