Jump to content

Wintousb Ile Win11 Uygulaması Hk.

Azerbeycan82
 Share

Recommended Posts

WinToUSB ve rüfus programı ile Windows 11 Pro+Enterprise x64 işletim sistemiyle USB Flask diskten çalışan taşınabilir "Windows11" yapımı test edilerek sonuçları aşağıda açıklanmıştır.

1.Ayrı ayrı olmak üzere win11 pro ve enterprise işletim sistemleri "WinToUSB" yazılımı ile önce VHD,daha snra VHDX formatında 32GB lık Kinsgton 3.0 lık flash diske kaydedildikten sonra :

A.Flash disk Biostan 1. sıraya alınarak UEFI olarak  başlatıldı. Sonuç olarak PC saatlerce yükleme yapmasına rağmen bir tülü flash diskten başlamadı.

B.Biostan Boot Seceruty kapatılarak PC Legacy olarak başlatıldı. Sonuç olarak PC saatlerce yükleme yapmasına rağmen bir tülü flash diskten başlamadı.

2.Bu işlemler ayrı  ayrı rufus programı ile "Windows To Go" olarak test edildi. A ve B deki işlemler burada da test edildi ancak taşınabilir windows bir türlü flash diskten başlatılamadı.

TNCTR.COM form üyelerinden taşınabilir "Windows 11" yapanlar varmıdır? Teşekkürlerimle.

Edited by Azerbeycan82

• 2 hafta sonra ...

Taşınabilir Windows 11 yapmak için bu "EaseUS OS2Go 1.0" program üzerinde test yapıldı,ancak program DEMO olmasına rağmen bir türlü çalıştırmak mümkün olmadı.Aşagıda resimde gözüktüğü gibi. Bu

Please register to see this content.
programın çalışma mantığı nedir? Teşekkürlerimle.

• 2 ay sonra...

EaseUS OS2Go yazılımıyla portatif windows 11 yapımıyla ilgilenen hiç bir forum üyesi bulunmamasına karşın ben yine de yararlı olmasını düşünerek konuyla ilgili olumlu açıklamalarda bulunacağım.

A.Bu adı geçen yazılımla Portatif yani USB diskten çalışan işletim sistemi yapmak için :

1.PC" nizde yüklü bulunan (Windows10+11) işletim sisteminin aynısını  taşınabilir yapmanız için,

2.İçletim sisteminin yüklü bulunduğu C:// nin  240GB olduğunu varsayalım,işletim sisteminizin tüm özellikleriyle beraber başa baş taşınabilir yapmanız için,

3.En az 250GB"lık bir USB diske gereksinim duymaktadır.

Sonuçta masaüstü ve notebook ta kullanmış olduğunuz işletim sistemini yanınızda taşıyabilmeniz için, taşınabilir USB diskin boyutunun C:// den büyük olması gerekmektedir

Yazılımın kreki çıkmışsa veya krekleyen bir üstad  olursa burada paylaşmaları dileklerimle.