Jump to content

Video Kasetten Cd Ye Video Aktarma

fearlesshackteam

Recommended Posts

• 2 ay sonra...

Arkadaşım kusura bakma cevabını şimdi gördüm. Daha önce yapmaya çalışmoitım ama olmamıştı. Şimdi verdiğin linkteki programı indirdim ama onda da olmadı. Görüntüyü ve sesi alıyorum ama kayıt yapamıyorum. Herşey sorunsuz ama kayıt işlemi olmuyor.

Corel WinDVD 9

Movie Maker

AverTV

Ulead Video Studio 11.5

Video Capture Master

InterVideo WinDVR 3

Programlarıyla denedim ama olmadı. Görüntü ve ses sorunsuz geliyor ama kayıt sırasında ya ses çıkmıyor ya da hiç kayıt yapmıyor. Video oynatıcının görüntü ve ses çıkışlarını tv kartının görüntü ve ses girişlerine bağladım. Bağlantıda sorun yok ama AverTV programı ses kartı yok uyarısı veriyor ama sesi alıyor. Nasıl oluyor anlamıyorum. İnterVideo WinDVR hiç hata vermeden açılıyor sesi alıyor ama ayarlar bölümüne baktığımda ses kaynağını görmüyor. Audio input bölümünda source ve device bölümü boş gözüküyor. Nedir bu sorun hala anlayamadım. Şimdi bitane daha kaset var elimde onu da alamıyorum. Diğeri acele yapılması gerekliydi dışarda yaptırdım ama bunu kendim yapamakta kararlıyım ;) Ah bi de sorunu anlayabilsem :(

Arkadaşlar kayıt yapabileceğim bir program lazım hala yapamadım bir önerisi olan var mı ? Bu gün içerisinde mutlaka bitirmem lazım.

Video Capture Factory,Ulead video Studio,Movavi VideoSuite 7,Power Screen Capture bu programlarla USB den kameranı girip capture yapabilirsin.

XP de sorunsuz fakat Vistada biraz device sorunu oluyor ama kendiliğinden düzeliyor.(Ne hikmetse)

Ben Ulead video Studio programını öneririm DV,Mpeg.Vcd,Svcd ve Dvd yapabilirsin digerlerinde Sony codec kullanarak Avi yapıyor.

Kolay gelsin

Ulead ı uzun zamandır kullanıyorum diğer video işlemlerimde ama şu anda işe yaramıyor. Bulduğum her programı denedim ama olmadı. "Emre053" arkadaşımızın da dediği fgibi ses kartından kaynaklanıyor olabilir. Ses kartım onboard ses kartı ve çevremde kimsede bulamadım fazladan bir ses kartı. Yine yapamadan kaldı yani. Yeni bir ses kartı olmadan hiçbişey olmuyor onu anladım. Yine de teşekkürler ilgilendiğiniz için. TNC ailesini çok seviyorum her an ilgilendikleri için. Herkese hayırlı akşamlar..

Arkadaşım bu işi en iyi yapan nerodur

ben neroda defalarca yaptım

istediğin formata çoviriyor

onun dışındada birkaç program var

ama sana lazım olan audio-video grabber aleti

Türkiyede adı nedir bu aletin bilmiyorum

Not= neronunda 7.5-7.6-7.7- sürümleri iyidir

onun yukarısındakiler titreme yapıyor videoda

Pinnacle,Ulead bunlarda iyi ama karmaşık menüleri var

özellikle Pinnaclenin

Nero 8 ve 9 yüklü bende ikisi de sesi alamadı. Diğer programlardan zaten umut yok. Ses kartı işi bozdu herşeyi. Yeni bir ses kartı almadan çözülmeyeceğini sanıyorum. Harici bir ses kartı dışında sesi almak imkansız bence. Tüm programlar tv kartını ses kartı olarak gördü sesi duyurdu ama ses yakalama aygıt bölümü tüm programlarda boş gözüktü.

Nero 8 ve 9 yüklü bende ikisi de sesi alamadı. Diğer programlardan zaten umut yok. Ses kartı işi bozdu herşeyi. Yeni bir ses kartı almadan çözülmeyeceğini sanıyorum. Harici bir ses kartı dışında sesi almak imkansız bence. Tüm programlar tv kartını ses kartı olarak gördü sesi duyurdu ama ses yakalama aygıt bölümü tüm programlarda boş gözüktü.

Bence ses kartı alacağına dediğim aletten al tamamen işin görülsün senin

bu linklere bak sana lazım olan bu tür bi alet

Please register to see this content.

Güzel parçaymış. Yarın ben burdaki teknolojik araç gereç satan yerleri araştırırım. Varsa buralarda burdan alırım yoksa da internetten sipariş veririm. Bu sadece video kameradan mı yoksa video oynatıcıdan da mı alabiliyor grüntüyü ? Dilini anlayamadım pek.En azından İngilizce olsaydı anlardım da ama galiba Almanca. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

niçin kendiniz kayıt etmeye çalışıyorsunuz ki ben uğraşmazdım en iyisi kaseti fotoğrafçıya ******ürün onlar 1 saatte halleder

İlk olarak hem öğrenmek hem de endi işimi başkasına kolayca yaptırmak yerine uğraşarak yapmak için uğraşıyom. İkinci olarak da burda cd başına 10 tl alıyorlar ve benim elimde 4 kaset var. herbirinde 2 saat kadarlık grüntü var. Bunlar birden çok cd yapıyor ve bunların ücretlerini karşılayamam. Bunun yerine ya ses kartı ya da başka bir cihaz alarak kendim yapsam benim için daha iyi olur. Yine de cevabınız için teşekkürler..

bu haliyle video cameradan bağlantı kurabilirsin

ama bu parçada olursa vhs kaset oynatıcınıda direk pc'ye bağlayabilirsin

Please register to see this content.

bu tek parçadır önlü arkalı çekmişler bunu vhs oynatıcının arkasına takıyorsun

kabloları takıp usb yide pc ye bağlıyorsun

ben sadece linkleri ne araman gerektiğini gör diye yolladım kafanda bir fikir oluşur

ne aradığını bilirsin hem cd değilde dvd'ye çavirirsin kasetlerini

bu arada sende vhs kastmi var yoksa mini dv kaset falanmı!

bu iki parçada birbiriyle bağlantılı yani

birinci olmadan ikinci pek işine yaramaz gibi

birincisinin fiyatına baktımda Türkiyede baya pahalıymış

nalet, bunlar almanyada bit pazarında bile satılıyorlar

10 euroya kadar. Ucuz bişe bulursan al artık büçene göre

Bilmem nasıl bulacam ama bulurum artık bir şekilde. İskisini de alırım bulursam eğer. Çünkü bir kerelik değil birkaç kez lazım olacak. Alama değer bir parça. Elimde her türlü kablo mevcut, birkaç tane de parça mevcut ama onlar yok. Onları da alıp tüm parçaları tamamlayacam. :D

LG AL152W Video oynatıcıyı pc ye bağladım görüntü var ama kayıt yapamıyorum. Bu akşama dakar kersinlikle bitirmem lazım. Acilen düzgün kayıt yapacak program lazım ama bulamıyorum :D

arkadaşım,zamanın kısıtlıysa bu işleri yapan işyerleri var.tabiiki sorununu çözmek isteriz ama zaman kısıtlıysa yapacak bir şey yok.bir dvd yi 10 TL ye yapıyorlar.hiç sıkıntı çekmeye deymez.ben zaman geldi günlerce uğraştım.bu yüzden bilgisayara defalarca format attım. yani sorun belki çok basittir belki de bayağı uğraştıracak tiptendir.bilgisayarında proğram çakışması olabilir.(benim aklıma gelen) sonra avermedyada çok sağlıklı görüntü alamayabiliyorsun.yani kare atlamaları oluyor.(bilgisayarın kuvvetli ise o başka.) allah kolaylık versin.Benim aklıma WinVcr diye bir proğram geldi.kendisi küçük ama sistemi bilgisayara oturmak bayağı zahmetli.üretici firması kapandı diye biliyorum.kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...