Jump to content

Fanın Yerini Degiştirdim Sizce Iyi Etmişmiyim

engelli_007

Recommended Posts

p4 3.06 2 gb 667 ram 80 IDE HDD ait radeon x550 256 mb sistemim war

kasanın üzerindeki fan bi gün vahiy gelmiş gibi gozüme çarptı kasanın içine nereye verdigi belirli olmadık bir şekilde hava üflüyordu benimde aklıma CPU nun üzerine oturan siyah silindire elimi tuttum ve havanın kasanın içindeki ılık havayı aldıgını farkettim ve bu silindirle kasanın kapagı arasına o fanı monta ettim artık cpu direk dışardan daha serin oldugunu düşündügüm havayı çekiyor gibi geldi ama sizce + ve - leri ne oldu ekran kartımın üzerinde mini bi fan war

p4 işlemcilerin doğasında var ısınmak :D Yararı sadece işlemcinin 1-2 derece düşmesine yarıyacaktır.. bilgisayarına Real temp programını indirip derecelerini kontrol edip buraya cevap olarak yazarsan :) sonuca bakarız..

Aynı olay bende de vardı kasanın arka tarafında seninki gibi bir fan vardı öylesine çalışıyordu zaten kasanın yan tarafı açık sürekli ekran kartı mavi ekran verirdi deneyim dedim tam altına teller vs. yardımı ile yerleştirdim 1 hafta önce yaptım pc normalde günde 10 kere hata verirdi 1 haftadır hata vermedi şansmı diye düşündüm biraz çıkarttım yine kilitlendi :D

bi nevi uzay montajı olayımı acaba ?

05_geek_70404.jpg

bu şekildemi acaba ( donanım kararlığı bu durumlarda pek iyi değil arkadaşlar bu tür olaylar deneme için yapılıyor ev kullanıcıları için kasaya koymak daha iyi ) kolay gelsin

yenı kasalar o sekılde satısa sunuluyor zaten, yanı senın fanı yerlestırdıgın bıcımde , ekran kartına ek fan gerekmez ses cok olur , +

eskı bir makale , ancak okumaya deger :download1:

Bkz:

Please register to see this content.

Bu durumlarda en kolay genel ve doğru seçim kasanın önüne ve arkasına fan koymaktır.

Nasıl ki evde karşılıklı camlar açıldığında ceyran dediğimiz olay olup üşütüyoruz :D kasada da aynı mantık

:good: aynen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...