Jump to content

Laptopta Çok İlginç Sorun

pandemi

Recommended Posts

lenovo n100 laptopumun klavyesindekii hangi tuşa basarsam basayım usb portlara gelen elektrik kesiliyor veri akışında sorun olmuyor laptopun klavyesinii çıkartıp klavye elimde iken laptopa teması yokken herhangi bir tuşa bastığımda aynı sorun devam ediyor

Harbi İlginç Bir Sorun Elnde Başka Bi Notebook Varsa Klavye Deiş Bakem Sorun Devam Edicekmi Girişleri çoğunun Aynı Çünki.. Test Amalı Olucaından Kısayollar Şimdilik Önemli Değil..

fabrika çıkış ayarlarına yüklemek bir şey değiştirmedi

klavyede problem yok başka klavye ilede aynı sorun mevcut laptopta bunun haricinde bir sıkıntı yok vista sp2 işletim sistemi kurulu canavar gibi çalışmakta

fabrika çıkış ayarlarına yüklemek bir şey değiştirmedi

klavyede problem yok başka klavye ilede aynı sorun mevcut laptopta bunun haricinde bir sıkıntı yok vista sp2 işletim sistemi kurulu canavar gibi çalışmakta

tüm driverların tam yüklü olduğundan emin misin?

arkadaşlar driver yada program hatası vb problem yok tek problem klavyenin usbye giden elektrik akımını kesmesiş ama neden kestiğine dair en ufak fikrimin olmaması..

1.Recovery yap.

2.Sistem geri yükleme yap.

3.Format at.

4.Başlat/Denetim Masası/Klavye ayarlarına bak.Anormallik varsa ayarla.

5. Fabrika ayarlarına geri döndür.

Bu beş seçenek olmuyorsa klavye bozulmuştur veya kesinlikle anakart problemlidir

kardeş driverla alakası ne anlamadım adam dıokı usb elektrık kesıo tuslara basınca sen dıon drıverler yuklumu yuklu olmazsa saten hengısının yuklu deılse o donanımın otomatık tanıma özelligi yoksa o donanım calısmaz

şuna lehim çatlaması desek soguk lehim kötü lehime denir meslek lisesinde bıze böyle ögrettıler

soguk lehim üzerinden iletişim geçmeyen baglantı noktasına denir ..

lehimin kötülüğü yada seksiliği önemli deildir ...

knKa ne formaT ne Driver yenıleme nede recovery o sorunu cozer czshow arkadasımız doqRu söylüyor eqeR tam olaraK teknik yonunden anlamıyorsan garantısı wrsa dırek yolla kasma kendını yoksada bi teknık servıse qosTer yoksa elınde patlar o laptop kolay qeLe :good:

dostalrım kusura bakmayın tatilde olduğum için internete giremedim cevap yazamadım sizlerin söylediklerini yaptım sonuçlar aşağıda

1.laptopum lenovo n100 garantisi bitti :)

2.hiçbir driver yada yazılımsal hata mevcut değil

3.usb klavye taktım yanınada usb flashdisk taktım problemsiz çalışıyor

4.usb klavyeyi değilde kendi klavyesini kullandığım zaman gücünü anakarttan alan tüm usb aygıtlar devre dışı kalıyor

5.bir ilginç noktada bilgisayar kapalı iken eğer bilgisayar pirizde takılı ise usb portlarda elektrik var yani bilgisayar kapalıda olsa usbden telefon şarj edebiliyorum :)

6.bilgisayar kapalı güç kablosu çekilmiş halde sadece batarya aktif iken usb portlarda elektrik olmuyor cep telefonu şarj olmuyo :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...