Jump to content

7gb Lik Bir Oyunun Dvd Lere Yazımı Hakkında Yardım

15carter15

Recommended Posts

Arkadaşlar şimdi bende 7 GB lık bir oyun var ve ben onun iso dosyasını DVD ye yazmak istiyorum

2 DVD ye iso dosyasını nasıl yazağımı söyler misiniz.

1. DVD yüklendikten sonra 2. DVD yi isticek o şekilde demek istedim.

7gb lik oyunun warsa Alcohol cd var onu kur

ondan sonra orda paraçalama seçenegi var onu 4 yap 2 parça olacak ondan sorna 2 dvd ye yazarsın birleştirmeye gelince o 2 parçaı pc ye kopyala ordan sanal sürücüden göster ben öle yapıyom orjinalligi bozmuyor

7gb lik oyunun warsa Alcohol cd var onu kur

ondan sonra orda paraçalama seçenegi var onu 4 yap 2 parça olacak ondan sorna 2 dvd ye yazarsın birleştirmeye gelince o 2 parçaı pc ye kopyala ordan sanal sürücüden göster ben öle yapıyom orjinalligi bozmuyor

Parçalamadan sonraki kısmı daha açık anlatabilir misin?

Edit : İşte benm de zaten 2 dvd ye yazmak isteme sebebim kopyalamdan kurtulmak. Sen bana başka bir kopyalama seçeneği sunuyorsun :blink:

Arkadaşlar aynı sorunu oyun kopyalarken bende yaşıyorum.Bende hdd var oyunları ıso olarak

8gb yada 12 gb olarak alıyorum ama bazı arkadaşlar bunu dvd istiyor.Iso ya alcholle bakınca setup a tıklayınca

oyun zaten kendisi kuruluyor.Sorun bunu dvd ye yazdırıp yüklemeye başlayınca sırasıyla dvdleri istemesi ve yükleme tamamlanınca

bunu bilgisayarımızda setup ve bazı dosyalarıyla birlikde görecek şekilde yüklemek.

8.5 gb kapasiteli çift katman boş dvdler satılıyor piyasada. Fiyatları da ucuz. Onlardan alıp iso dosyanı tep parça halinde içine atsanız olmaz mı?

mesela bu:

http://www.hepsiburada.com/iomega-240-dk-8.5gb-8x-double-layer-dvdr-10lu-cakebox-/productDetails.aspx?categoryid=542&productid=bs0104[/CODE]

8.5 gb kapasiteli çift katman boş dvdler satılıyor piyasada. Fiyatları da ucuz. Onlardan alıp iso dosyanı tep parça halinde içine atsanız olmaz mı?

mesela bu:

http://www.hepsiburada.com/iomega-240-dk-8.5gb-8x-double-layer-dvdr-10lu-cakebox-/productDetails.aspx?categoryid=542&productid=bs0104[/CODE]

Teşekkürler öyle yapıcam ama yine de öğrenmek isterim bunu yapanlar var sonuçta illaki 200000 üye içerisinden bilen vardır.

Bi açıklayan olsa çok rahatlıcam.

İso yu cıkart bi yere mesela oyun 7 GB diyelim. 7zip vb. arsiv programlarında ciltlere bölme secenegi var. Orada dvd secenegini sec. O zaten boler 2 dvd ye sıgacak sekilde. O zaman baska DVD1 ve DVD 2 diye klasör olusturup içine ac. Sonra istegin gibi oldu. Bu arada bazen arsiv programları fazla sıkıstırıyo 7 GB yi tam 1 DVD lik boyuta sıkıstırıyo.Bunu da onlemek icin sıkıstırma ayarlarını dusur.

Umarım yardımcı olmusumdur.

İyi gunler...

listede bnm indirdiğim oyun yok

oyun BIONIC COMANDO

Ctrl+F denen bir tuş var görmedin mi? Aradığın oyun var listede.Boşuna 7zipti winrardı  dvd parasıydı uğraşmayın.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...