Jump to content

Sony Vaio

eScape

Recommended Posts

Sony Vaio FZ31M modelinde bir vaiom var. Bu siralar Win7/Vista slic yontemi cok moda oldu. Fakat soyle bir sorun var. Sony lerde anakart marka ve model yazmaz. Benim notebook ta da aynisi tabi. Bios tan da baksaniz baska biyerden de baksaniz marka ve modeli goremezsiniz. Porgramla veya bios tan baktiginizda Marka kisminda Sony model kisminda ise notebook unuzun modeli yazar. Benimkinde de Sony FZ31M yaziyor dogal olarak. Nereye baktiysam bulamadim :D Simdide sizden yardim istiyorum :D Anakartin marka ve modelini bulabilirmiyiz acaba?

cpu-z ıslemcı icin ve ( anakart basıt )

PCWizard butun parcalar ayrıntılı (aynı fırmanın sıtesınden ucretsız aynı CPU-Z gibi)

lavasoftun yazılımı neydı arkadaslar? engineer edition...

http://vaio.sony.com.tr/view/ShowProduct.action?product=VGN-FZ31M&productFilters=retired&site=voe_tr_TR_cons&pageType=Overview&category=VN+FZ+Series[/CODE]

Sony VAIO nun kendi sitesinde senin model var.Yukarıdaki linkten parça ve özelliklerine bakabilirsin.

http://vaio.sony.com.tr/view/ShowProduct.action?product=VGN-FZ31M&productFilters=retired&site=voe_tr_TR_cons&pageType=Overview&category=VN+FZ+Series[/CODE]

Sony VAIO nun kendi sitesinde senin model var.Yukarıdaki linkten parça ve özelliklerine bakabilirsin.

onları dızustunun sahıbıde bılıyor zaten, asıl ogrenmek ıstedıgı anakart marka model, tekara oku ıstersen mesajları,

Yok arkadasim atlamiyorum hicbiryeri. Biostan da baktim. Hep ayni hep ayni. En son ve kesin care laptop u acmak fakat bu seferde garantiden cikicak. Bu yuzden de acamiyorum :rolleyes:

Sistemin butun ozelliklerini biliyorum. Saol yardimlarin icin yinede, fakat ana mesajda da belittigim uzere bana anakart marka ve modeli lazim. Hicbir firmada kendi sistesinde kullandigi anakart marka modelini yazmiyor. Ama diger firmalar soylenen programlar yardimiyla bulabiliyorsunuz marka ve modeli. Sony sagolsun hicbir acik kapi birakmamis :rolleyes: Cok saolsunlar..

Arkadaslar FZ11S ile FZ31M nin chip setleri ayni. Yani 11S ile 31M nin anakartlarinin ayni olma olasiligi yuzde kactir? :rolleyes:

http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=1457[/CODE]

Burada denemeler yapilmis biraz. Acaba 11S icin yazilan slic tablosu 31M e uyarmi?

Bu arada Cihan Elektronige email attim. Insallah istedigim cevap gelir.

Pardon 11S icin degilmis denemeler. Yanlis gormusum :rolleyes: Ozur dilerim.

Chipset Turkce adiyla yonga seti bilgisayarin beynidir. Bilgisayardaki donanimlar arasi iletisim hareket ve veriler denetler. Bilgisayardaki onemli parcalar arasinda yani. Tam manasiyla parca degil tabiki ama anladin sen onu :rolleyes:

Sony Turkiye yetkili servisi Cihan Elektronige mail attim.

Kullanmakta oldugum Vaiomun (VGN-FZ31M) anakart marka ve modelini ogrenmem gerekiyor. Hicbiryerde yazmiyor. Sizinde bildiginiz gibi Sony urunlerinde kendi markasini kullaniyor. Model icinde urun modelini. Hangi programla baktiysam sonuca varamadim. Bios ta da ayni sekilde anakart marka ve modeline Sony VGN-FZ31M yaziyor. Anakartin marka ve modelini soyleyebilirseniz sevinirim. Tesekkurler, iyi calismalar.

Gelen cevap:

Sizinde belirttiğiniz gibi, anakartınızın modeli cihaz modeliniz ile anılır. Yani, anakart için kullanılan farklı bir model numarası bulunmamakta.Parçalar, Model adı yerine parça numaraları ile anılırlar ancak bu bilgiler Sony için dahili bilgi olup, 3. şahışlarla paylaşılması kesinlikle yasaktır.Bu durumda size bildirebileceğim bir marka ve model bulunmamakta.

Anlayışınız için teşekkür ederim,

Saygılarımla,

Abdurrahman YILDIRIM

Sony VAIO Admin

Fakat Bursa teknolojixte calisan bir eleman Sony Vaio lari Asus uretiyor demisti. Ne kadar dogrudur bu bilgi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...