Jump to content

Pc Açılmıyor <ss2 Tv Kartı Takınca>

kizilin

Recommended Posts

SS2 yeni aldım kasada bulunan 3 ayrı PCI slotunda da denedim ve hepsinde kasa çalıştı(işlemci ışığı sürekli yanar halde) ama ekran açılmadı...ne zaman kartı çıkarsam normal çalışıyor...çakışma vardır diye bios güncellemesi yaptım... yine sonuç aynı...

sizlerden ricam bana vereceğiniz öneriler nelerdir? ss2 kart damı sorun var yoksa pc demi...ne yapmalıyım?

şimdiden verilen her cevaba teşekkürler...iyi geceler...

PC Bilgileri

Bilgisayar:

Bilgisayar Türü ACPI Çok işlemcili Bilgisayar

İşletim Sistemi Microsoft Windows XP Professional

OS Servis Paketi Service Pack 3

Anakart:

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333)

Anakart Adı Gigabyte GA-P35-DS3L (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Anakart Çipseti Intel Bearlake P35

Sistem Belleği 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM1: Kingston 9905316-005.A04LF 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM3: Kingston 9905316-005.A04LF 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

BIOS Türü Award Modular (11/10/08)

Görüntü Birimi:

Görüntü Bağdaştırıcısı GeForce 6600 (256 MB)

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 6600 (256 MB)

3D-Hızlandırıcı nVIDIA GeForce 6600 PCI-E

slotların hepsinde denedim hep aynı şekilde ekrana görüntü gelmedi..kartı yeni aldım 17 ağustosda

bazı donanımlar dikkat ettim basımada geldı benım ami biosu update ettim gayet basarılı gecdı sonra bı acılıyo bılgısayar 5 dakkada cıhazda 2gb ram var yavaslıgı dusunun üst üste 4 5 kere format attım gene olmadı sonra o fax modem donanım aklıma geldı bı sokdum duzeldı normale gecdı sözüm ona basız bıoslar bazı donanımları desteklemıyo basıma geldı ordan bılıyorum sana sımdı bıosunu update et dıycem belkı kartta fabrıkasyon hatası vardır onuda goz onune almak lazım bılırsın bıos update etmek de son derece zararlı olabılır anakartına elveda dıyebılırsın onun

için kımse tam bı cevap veremez bence deneyerek bulmalısın arızanı oda sana cesaret verır kaparsın bu işi sonra hem ne demısler rısksız bıyerlere gelemezsın

arkadaşlar bios güncellemesi yaptım ama sorun demek onda değil geriye sadece kasa ile beraber kartı ******ürüp orda denetip farklı kartlarıda denetmek sanırım..

aver trinity vardı bundan önce onda midem bulandı bunda da aynı kafa şişkinliği olmasın evet çare geri ******ürmek sanırım...verilen her cevap için çok teşekkürler..

(izmir li arkadaşım teklifin için çok teşekkürler ama adana yım :D )

evet arkadaşlar sorun kartda idi hemen değişip ikiletmeden denemesini oracıkda yapıp verdiler..şimdi çalışır durumda progdvb kurdum sıfır şekilde çalışıyor..bundan sonraki aşamalarda(kanal listesi şifre çözme vs vs) sanırım forumu detaylı okumamla çözülür..

yaptığınız yardımlar için teşekkürler...aver trinity OUT - SS2 İN

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...