Jump to content

Kasa Açılmıyor Ga-8i915p-g

mert35

Recommended Posts

Ustalar GA-8I915P-G model kasavar elımde anakarta elektırık gelıyor ıslemcı fanı donuyor dwd-r acılıyor hdd e elektrık gelıyo ama makına acılmıyor ekrankartını baska makıanda denedım calsıyor makına onboard degıl ramları baska makıanda denedım calsıyıor ıde kablosunu degstırdım bıos pılını degstırdım ama kasa acılmıyor power basıyorum elektırık gelıyor kasaya ama dıt sesı gelmıyor ekranda acılmıyor ne yapmalıyım ??

LGA775 Intel® 90nm Pentium® 4 işlemci

pc calısıyor ve kendılıgınden kapanmıyorsa cpu ısından deyıldır bios u jamperdan sıfırlamayı dene bios pılının hemen yakınlarında clear cmos yazan bı yer goreceksın o jamperın yerını degıstırıp acma kapama dugmesıne bı kac sefer bas ve jamper ı eskı halıne getırıp bı acmayı dene dıyer parcaları test ettıgıne gore fazla secenegın yok eger calısmassa anakartın arızalı gıbı gorunuyor pc dekı ramlerı sök ve o sekılde acmayı dene eger uyarı verırse anakart ramları goruyor demektır ses vermesse anakart arızalı gıbıbunu ekran kartı ıcınde deneyebılırsın

Bios pilini cıkar güç kablosunu takmadam açma güğmesini 20-30 kez bas sonra

yada

pc calısıyor ve kendılıgınden kapanmıyorsa cpu ısından deyıldır bios u jamperdan sıfırlamayı dene bios pılının hemen yakınlarında clear cmos yazan bı yer goreceksın o jamperın yerını degıstırıp acma kapama dugmesıne bı kac sefer bas ve jamper ı eskı halıne getırıp bı acmayı dene dıyer parcaları test ettıgıne gore fazla secenegın yok eger calısmassa anakartın arızalı gıbı gorunuyor pc dekı ramlerı sök ve o sekılde acmayı dene eger uyarı verırse anakart ramları goruyor demektır ses vermesse anakart arızalı gıbıbunu ekran kartı ıcınde deneyebılırsın

bunları yap

yada kardeşim tüm iç konfigürasyonu sök anakartı bi anakart kutusu üzerinde çıplak olarak dene be hep böle zamanlarda bunu yapıyorum %70 oranında başarılı oluyor eger yine olmassa parçalardaki arıza tespiti yapman gerekecek buda uzun zamanını alır bence sana allah kolaylık versin

hocam clear cmos yazan yere tek jumperlık yer var bostu bır jumper taktım taklıyken powere bastım hıc acılmıyor ıslemcının fanı felan donmuyor ama jumperı cıkardım hemen calısıyor fan ramları cıkardım calıstrdım yıne ses yok

vallha bırazdan komple sokucem anakrtı cıkartıcam tek tek denıcem naptıysam olmadı anakarta ustundekı tum parclara elektrık gelıyor ama bır turlu dıt sesı ve goruntu gelmıyor ekranıda degıstrdım nafıle

Dostum Bak Sorun Su olabilir Bende windows Milenyum Kullandıgım zamanda Bi Pc m Vardı

Bi Ara Öyle Oldu Monitor giris çıkıs kablosu var vidalı olan O Kabloya biraz İşkence yap KASA YI Powerin Kullanma klavuzu varsa Çıkışları Ona Göre Ayarla Baktın Ses Gelmiyor Anakartı Yakmışsındır Geçmiş Olsun İyi Çalışmalar

• 2 hafta sonra ...

AYnı sorunlar bende karşılaştım bana bu sorunu yaşatan donanım ise power sybbly dı .

haykracndnmazine.png

yalanci99.png

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...