Jump to content

Kıral Öldü. Yaşasın Yeni Kıral...

artenis

Ekran Kartı Sahipleri  

24 members have voted

1. 1. Kullandıgınız EkranKartı Markası Nedir ?

• NVIDIA
      9
    • ATİ
      15
    • Coklu ekran kartı SLI
      0
    • Coklu ekran kartı CrossFire
      0

Recommended Posts

Giris ve orta seviye fiyat perfomans lıderı olan ve rakıbı Nvidia 9xxx serısıne oranla guc tuketımı ve fıyat olarak gerıde bırakan Ati 47XX serisi

ekran kartı DH4770 modelinin rakıbı 4750 i urettı, tavsiye ısteyenler, bilginize. Ulkemızde henuz yok ancak, 4770 ıle karsılastırmalı 4750 testlerı mevcuttur :good::lol:

23a.jpg

Bkz:

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-4750-rv740-review-preview-test/1

aksine 4770 den ustun bır kart cıkardıgını okuyorum makaleden testlerdede 4770 i geride bırakabılmıs-

Yeri sasırtıcı bıcımde 4830 ile 4850 arası ! ve guc gırısı olmadan CF desteklı - bugun ıtıbarıyel en F/P kıralı ekran kartı denebılır , 99 dolar vıvarı fıyatı kı

testlere baktıgımızda 150 dolarlık kartları gectıgı goruluyor , kayda deger bır gelısme :(

Please register to see this content.

aksine 4770 den ustun bır kart cıkardıgını okuyorum makaleden testlerdede 4770 i geride bırakabılmıs-

Yeri sasırtıcı bıcımde 4830 ile 4850 arası ! ve guc gırısı olmadan CF desteklı - bugun ıtıbarıyel en F/P kıralı ekran kartı denebılır , 99 dolar vıvarı fıyatı kı

testlere baktıgımızda 150 dolarlık kartları gectıgı goruluyor , kayda deger bır gelısme :D

Please register to see this content.

Eğer 4830 4850 arası performans veriyorsa ve 99$ etiketi varsa ATİ yine mükemmel iş yapmış demektir. :(

Bu 40 nm teknolojisi maliyeti baya azaltmışa benziyor. Eğer yeni kartlar 40 nm olursa 55nm kart alınmaz artık :)

Memlekete ne zaman girecek bu kart acaba?

ıslemcı 730MHz DDR5 ramlar 3200MHz , 99 demıstım ,hatta 80 dolardan pıyasa gıren modellerı mevcut, (TR de degıl henuz)

Cok kartlı sıstem kurmak ısteyenlere (CF ) en ucuz en performanslı cozum hemde ek guce ıhtıyac duymadan birazcık da OC GTX275 e yaklasır diye dusunuyorum:) ayrıntılı testler PClabs a dusmus olabilir :(

OC olur tabıkı 40nm olması ve ozellestırılmıs sogutucularla pıyasaya surulmesı artıları ancak ek guc gırısı olmadıgı ıcın artısı burda kendını eksı olarak gosterebılır- ancak OC olmayacagı anlamına gelmez tabi bu :(

standart bır 4850 ıle yarısıyor zaten oc ıle standar 4870 le de yer yer boy olcusur kesınlıkle :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...