Jump to content

Ses Bozulması Sorunu Çözülemiyor?

alixboy33

Recommended Posts

Kardeşim Eğer Xp Sp3 Kullanıyorsan ve ses kardın HD ise Başlata sağ tıkla Sırası ile Yönet,aygıt yöneticisi, Aygıt yöneticisi penceresinde iken en altta sistem aygıtları var orda microsoftun bir ses desteği (High Definition Audio için MİCROSOFT UAA veri yolu sürücüsü) bunu sisteminden kaldır kullanma Devre dışı bırak de ses driver sorunu yaşayabilirsin elinde varsa dirver yeniden yükle

1-)Evinde Bir Müzik Seti ve input Girişi Varsa Ses sistemini ******ür ve ona tiz ver bas ver dene bakalım

2-)Jack lara iyi bak veya tellere sürtünme,yerine oturmama bunlardan kaynaklanıyo olabilir

3-)hiçbiri olmadıysa git şöyle ucuz yollu bir ses kartı al birde öyle dene

Maksat insanlara Yardımcı olmak umarım işe yarar

ses karti benimde tavsiyem= umarim sorunun cozulur kolay gelsin :lol:

arkadaşım birde şunu denermisin optik sürücülerinnin ne kadar varsa tak bu aradada şarkı dinle tabi dinlerken cd yada dvd okutttur ses yine öyle oluyormu diye benimde öyle ses kanalizasyon gibi oluyordu ama format atınca geçiyordu senin anakartında bir arıza var gibime geliyor garantisi varsa garantiye yolla olmazsa al birtane ses kartı ister ucuz bişey al ister kaliteli bişey al senbilirsin senin kararın şimdiden kolay gelsin.saygılar

Kardeşim Eğer Xp Sp3 Kullanıyorsan ve ses kardın HD ise Başlata sağ tıkla Sırası ile Yönet,aygıt yöneticisi, Aygıt yöneticisi penceresinde iken en altta sistem aygıtları var orda microsoftun bir ses desteği (High Definition Audio için MİCROSOFT UAA veri yolu sürücüsü) bunu sisteminden kaldır kullanma Devre dışı bırak de ses driver sorunu yaşayabilirsin elinde varsa dirver yeniden yükle

1-)Evinde Bir Müzik Seti ve input Girişi Varsa Ses sistemini ******ür ve ona tiz ver bas ver dene bakalım

2-)Jack lara iyi bak veya tellere sürtünme,yerine oturmama bunlardan kaynaklanıyo olabilir

3-)hiçbiri olmadıysa git şöyle ucuz yollu bir ses kartı al birde öyle dene

Maksat insanlara Yardımcı olmak umarım işe yarar

ilk söledgni yaptm fakat onu devre dısı bırakınca ses cıkmıo driverı tekrar yuklmye calstm codec hatası verıo :S tekrardan etkinlstrdm ve driveri yukldm suan eskiden oldgu gbi ses yıne bozuk :S

arkadaşım birde şunu denermisin optik sürücülerinnin ne kadar varsa tak bu aradada şarkı dinle tabi dinlerken cd yada dvd okutttur ses yine öyle oluyormu diye benimde öyle ses kanalizasyon gibi oluyordu ama format atınca geçiyordu senin anakartında bir arıza var gibime geliyor garantisi varsa garantiye yolla olmazsa al birtane ses kartı ister ucuz bişey al ister kaliteli bişey al senbilirsin senin kararın şimdiden kolay gelsin.saygılar

garantisi btti 6 ay felan oldu bıteli hem bitmese bıle bıldgınız gbi polen Pc iflas etti daha dogrusu kactı :lol:

yarın bi hd alıcam arkdastn 4 gblık windows kurup driverları yuklıcem sadece bakıcam aynı hatayı alıcak mıyım almıcak mıyım eger aynı hatayı alırsam gidip bi ses kartı alıcam veya bulucam yane elınde sonnda bu işi cozucem. 20 gun sonra Creative Inspire T6060 5+1 ses sistemini alıcam onu aldgmda ses te bır problem yasamak istemıyorum

Aynı sorun :D abit anakartların mousu kullanırken sayfa açıp kapatır iken cıt cıt .. sesleri gelmekte idi bios update ettikten sonra bu sesi kesmişti

birde :lol: haha çok güldüm ram sorunu diyen arkadaşlara :good::D vesselam..

Aynı sorun :D abit anakartların mousu kullanırken sayfa açıp kapatır iken cıt cıt .. sesleri gelmekte idi bios update ettikten sonra bu sesi kesmişti

birde :lol: haha çok güldüm ram sorunu diyen arkadaşlara :good::D vesselam..

peki bnm anakartn biosunu nasıl update edebilirz biraz bilgi verebilir misiniz?

Madem kacmıs fırma BIOS update et ama anakrt kullanılmaz duruma gelebılır bılen bırıne yaptırmanı onerırırm :lol:

Kb lık bır dosya ama bıraz ugrasman gerek- BIOS update yaz AYRINTILI acıklama bulursun nette kolay gelsın

Madem kacmıs fırma BIOS update et ama anakrt kullanılmaz duruma gelebılır bılen bırıne yaptırmanı onerırırm :good:

Kb lık bır dosya ama bıraz ugrasman gerek- BIOS update yaz AYRINTILI acıklama bulursun nette kolay gelsın

wazgectm simdlk yarın olsn su hd yi bi denmde son care olark onu yaptrrz :lol:

Ne alkası var beyler ses kartı arızalı yada ram cıkart fln

bunlarla hıc alakası yok bırıncısı kullandıgın ana kartın chıp setındedın kullandıgın wındows surumune uyamaz bu yuzden yapar kullandıgın wındows surumu degıstır olsun bıtsın sahsen ben oyle yaptım bende orjınal vısta home edıtıon olmasına ragmen neyse dedıgım gıbı bas formtı adam gıbı bır wındows kur saygılar

Ne alkası var beyler ses kartı arızalı yada ram cıkart fln

bunlarla hıc alakası yok bırıncısı kullandıgın ana kartın chıp setındedın kullandıgın wındows surumune uyamaz bu yuzden yapar kullandıgın wındows surumu degıstır olsun bıtsın sahsen ben oyle yaptım bende orjınal vısta home edıtıon olmasına ragmen neyse dedıgım gıbı bas formtı adam gıbı bır wındows kur saygılar

hocam konuyu actgm zmn kendmce yaptgm cozumleri ilk iletimde belrttm orda işletim sistmimi değştrdm ddm yine değişen birsey olmadı ben suanda virusten suphelenıorum bakalım yarın bellı olcak virus mu değil mi

suanda elimde 4.3 gblık bi hd var ve bi tane creative soundblaster live CT4830 marka ses kartı var denemeleri mi birazdan yapmaya baslıcam yanlz internettn creative soundblaster live CT4830 un driverini bulmya calısıoorum bulnca direk denemelere baslıcam

Kardeş dediğimi yaptınmı?

DMA Direct Memeory Access bilgileri işlemciye goturmeden direk bellege yazma ozelliği dma ları kapotınca yada yeni bios versionlarında bu sorun gideriliyor aygıt yoneticisi> İDe ATA / ATAPi denetleyicileri birincil ve ikinceil ıde kanalları ozellikler > gelişmiş ayarlar > aktarım modu Dma olmayacak salt pıo varsa baska bişiy iki deneteliyici içinde deiş

Aydrıca dma iptalinden soonra pc acılmaması gibi bir sorun olamaz

arkadaslar pc ye Creative ct 4830 bir ses kartı bagladım driverini yukleyemedim ama driver yuklemeden calısıyor anakarta nazaran ses te dalgalanma yerine cok ufak bir cıt sesi gelıor artık sanırım driverini bulabılırsem o sorunda ortdan kalkacaktır.Driverini ben bulamadım tam olark hangisini indirdiysem hatalı cıktı xp sp3 kullanıyorum bulabılcek arkds var mı acaba?

Öncelikle Özür dilerim Zaten Yukarıda Belirtmişsin Modeli,İkinci Bir Defa Yazdırdım Sana

Kardeşim Eğer Buldugun Driverler Benim verdiğim Gibi Orjinal Sitesinde İse Yükleme Bi Hata Vardır ama orjinal sitesinden indirmediysen bunu bir dene bakalım ne olacak

Please register to see this content.

Öncelikle Özür dilerim Zaten Yukarıda Belirtmişsin Modeli,İkinci Bir Defa Yazdırdım Sana

Kardeşim Eğer Buldugun Driverler Benim verdiğim Gibi Orjinal Sitesinde İse Yükleme Bi Hata Vardır ama orjinal sitesinden indirmediysen bunu bir dene bakalım ne olacak

Please register to see this content.

yok sorun deıl kardesm sorunu cözdüm aslnda benm buldgm driver dogru drivermıs fakat donanım da bi soket gbi bisey var 3 erkek cıkıs var ve 2 giriş te dişi soket var yan taraflrnda da yazıyor 1-2 veya 2-3 dıye o 1-2 idi bnde 2-3 yaptım donanımı tanıdı ve driverini yukledi bunu cozmem bıras zaman aldı ama cozdum sonucta. suanda anakartmda yasadıgm ses sorunn %80 ini gitti gbi bu da bi basarı kalan %20 si ise sanrm sıcaklktan vs baska biseyden olabılır olsun bu kadarınıda cozuk yeter bana simdi 17 gun sonra bi creative 5+1 ses sistemi de aldm mı tamamdır hersey :) hersey icin cok tesekkurler arkadslar sorunumu cozen ,cozmeyen, yardımcı olan, olmayan sorunu gorup ıcerı gıren ,veya dısarı kacan <_< tum arkadslarma cok teskkur edıyorumm

TNC Ailesini bu yuzden googledan cok seviyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...