Jump to content

Ses Bozulması Sorunu Çözülemiyor?

alixboy33

Recommended Posts

Anakartım: asus p5vd-mx

Ses driveri : SoundMax

arkdaşlar cok uzun bir süredir pc'm de ses srounu yaşıyorum . Sorun şu : pc de müzik dinlerken herhangi bir işlem yaptıgmda (özellikle bir web sayfasında yukarı aşağı inip cıkınca ve masaüstünde iken yenile yapınca) seste rahatsız edici boyuttda dalgalanmalar ve cırt cırt diye ses cıkıyor.Sorunu çözmek için denediğim yollar: Format çektim, İşletim sistemini değiştirdim, Kullandgm media oynatıcılarını değiştirdim, yeni sürümü olan driverlerımı güncelledm (fakat sound max in güncel surmunu bulamadm ) , Anakart ses cıkısına yedek cıkıs ekledm , güç kaynagından harici olark denedm , haparlörleri değiştirdm, baska bir evde denedim(elektrikten olabılır dıye), en son bilgisayrcıma gidecgmde bilgisayrcm iflas etmıstı.Belki duymussunzdur.Polen PC iflas etti diye. neyse arkadaslar artk bu sorunu çözmek istiyorum lütfen yardımcı olun

pek anlamam ama sorunun sanırım akım geçen kablolarda, hoparlör bağlantısı olan kablo yeterli akım geçiremediğinde cızırtı çıkarmaya başlıyor.

kapatıp tekrar açtığında ilk başta normal hemen sonrada tekrar ses bozulması yaşıyorsan sorunun kablolardan olabilir

pek anlamam ama sorunun sanırım akım geçen kablolarda, hoparlör bağlantısı olan kablo yeterli akım geçiremediğinde cızırtı çıkarmaya başlıyor.

kapatıp tekrar açtığında ilk başta normal hemen sonrada tekrar ses bozulması yaşıyorsan sorunun kablolardan olabilir

bu dediğin yuksek ses acınca olur bnce en dusuk seste bıle aynı seyı yapıyor.Sadece müzik calrsa sorun yok ama müzk calrkn baska bır ıslem yaptgmda bu sorun meydana gelıyor

birini çıkar dene

düzelirse ram hatasıdır

2 ramide ayrı ayrı cıkartıp denedim yine düzelmedi

2 driver Çakısıyor olabılır Ekran kartı drıver larını veya baska drıverları devredısı bırakarak bı dene

kontrol ettm driverlardan hic biri cakısmıyor

bu sorunu çözmek zorundayım kafayı yicem yha müzik dinlerken hiç bir şey yapamıyorum :S biri yardım etsin lütfen

benim karşılaştığım tüm sorunlar ram kaynaklı çıktı bi şey diyemem

ses pürüzlü geliyor dimi

ses kartı bozuktur bence eski ana kartımda öyle oluyordu yinede tam anlaman için

görevçubuğunun sağındaki ses simgesini yukarı aşağı oynat yani sesi aç kıs ama yavaş yavaş

cızırtı yapıyorsa ses kartı bozuktur yada bir yerden bulursan harici ses kartı tak dene

Ses hep mi boleydı sonradan mı oldu kardesım.

Yani Sağlam halini gördünmü hiç?

onceden duzgn du sonradan oldu

ses kartı bozuktur bence eski ana kartımda öyle oluyordu yinede tam anlaman için

görevçubuğunun sağındaki ses simgesini yukarı aşağı oynat yani sesi aç kıs ama yavaş yavaş

cızırtı yapıyorsa ses kartı bozuktur yada bir yerden bulursan harici ses kartı tak dene

hocam denedim hatta haparloru kulagıma dayadm yaptm en ufak cızırtı bile yok

arkadaşım karşılaştığım bir arızadan yola çıkarak virüs olma ihtimali var bomboş bir hddye windows kur driverleri cdsinden yükle temiz olduğuna emin olduğun bir müzik cdsi veya flash daki mp3 tak ama daha önce senin bil. takılmamış bir flash olsun.Birde ondan sonra dene özellikle media playerde yapıyor paraziti değilmi tuş takılı kalmış gibi sen format attığında D:bölümünü formatlamıyorsun tabi ki D:den yeniden bulaşıyor

arkadaşım karşılaştığım bir arızadan yola çıkarak virüs olma ihtimali var bomboş bir hddye windows kur driverleri cdsinden yükle temiz olduğuna emin olduğun bir müzik cdsi veya flash daki mp3 tak ama daha önce senin bil. takılmamış bir flash olsun.Birde ondan sonra dene özellikle media playerde yapıyor paraziti değilmi tuş takılı kalmış gibi sen format attığında D:bölümünü formatlamıyorsun tabi ki D:den yeniden bulaşıyor

bunu dusunmedm deıl ama hd bulamdm :lol: smdi bı arkıyı aradm onda 4 gb lık bı hd varms yarn ona bı kurup bakacm olck mı olmıcak ins olr olrsa suankı hd yı komple bıcımlndrcm

1- Bios a girip HDD bolumunden DMA ları iptal et

2-aygıt yonetcisinden ite ATA denetliyicelrinde tum DMA ları iptal et

Ne alaka deme benim arkadasımdada aynı sorun vardı işlem yapınca cık cık ediodu boyle yapınca kesti.

Deneyip sonucunu yazramıısn?

1- Bios a girip HDD bolumunden DMA ları iptal et

2-aygıt yonetcisinden ite ATA denetliyicelrinde tum DMA ları iptal et

Ne alaka deme benim arkadasımdada aynı sorun vardı işlem yapınca cık cık ediodu boyle yapınca kesti.

Deneyip sonucunu yazramıısn?

(aygıt yonetcisinden ite ATA denetliyicelrinde tum DMA ları iptal et ) bunu bulamdım ayrca DMA nın acılımı nedir?

kardeşim senın sorun için 2tür cevap sunacagım 1-ram hatası olabılır yanı ram bozuk olabılır 2-anakartta ses entegresı var küçük bi entegre o arızalı olabılır onun içinde bi ses kartı bul tak öyle dene eger duzelırse al bı cratıve 7.1 rahata kavus temız sesı,n keyfını sur

Kardeşim Eğer Xp Sp3 Kullanıyorsan ve ses kardın HD ise Başlata sağ tıkla Sırası ile Yönet,aygıt yöneticisi, Aygıt yöneticisi penceresinde iken en altta sistem aygıtları var orda microsoftun bir ses desteği (High Definition Audio için MİCROSOFT UAA veri yolu sürücüsü) bunu sisteminden kaldır kullanma Devre dışı bırak de ses driver sorunu yaşayabilirsin elinde varsa dirver yeniden yükle

1-)Evinde Bir Müzik Seti ve input Girişi Varsa Ses sistemini ******ür ve ona tiz ver bas ver dene bakalım

2-)Jack lara iyi bak veya tellere sürtünme,yerine oturmama bunlardan kaynaklanıyo olabilir

3-)hiçbiri olmadıysa git şöyle ucuz yollu bir ses kartı al birde öyle dene

Maksat insanlara Yardımcı olmak umarım işe yarar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...