Jump to content

Windows Xp Directx 10

mutlku_1991

Recommended Posts

birşey merak ediyorum bu adamların bize sunduğu directx 10 değilmi ben yükledim dxdiagdan baktım resimdeki gibi

3546dxdiag_10.JPG

kafam karıştı olur mu olmaz mı

bence o sadece göstermelik insanları kandırıyorlar işte xp için dx10 yok olmazda

1- dx10 u kurdun xp ye diyelim resimde öyle gözüküyor ama vista daki veya windows 7 deki performansı alamazsın!

2- dx10 destekli ekran kartı gerekir önce eğer dx10 destekli ekran kartın varsa xp kurmak saçmadır

• Moderator
1- dx10 u kurdun xp ye diyelim resimde öyle gözüküyor ama vista daki veya windows 7 deki performansı alamazsın!

2- dx10 destekli ekran kartı gerekir önce eğer dx10 destekli ekran kartın varsa xp kurmak saçmadır

solyma kardeş ikinci görüşün bana göre tartışılır.Bende önceden dx10 lu vista kullanıyordum ama performansı tam olarak yansıtmıyordu.İnşallah ram i 4 gb yapıp windows 7 ye geçicem.

solyma kardeş ikinci görüşün bana göre tartışılır.Bende önceden dx10 lu vista kullanıyordum ama performansı tam olarak yansıtmıyordu.İnşallah ram i 4 gb yapıp windows 7 ye geçicem.

tartışılmasına gerek yok ki ille de xp kullanacam diye ekran kartı harcanmasın

satarsın gider dx9 ekran kartı alırsın paşa paşa xp kullanırsın

xp taş çatlasın 500 mb ram harcar ama niye 3-4 gb ram alınır?

xp dx9 destekler niye dx10 lu ekran kartı alınır?

xp ye pentium 4 işlemci yeter niye 2-3-4 çekirdekli işlemci alınır

şimdiki koşullarda iyi bir bilgisayarda xp kullanmak o bilgisayara engel koymaktır, o bilgisayarın tamamını kullanamaktır!

bu konuda haklısın solyma pc geldiğinde vista yüklüydü süper hızlıydı xpye geçti yarı yarıya düştü xp sp3 çıktı o hızlandırdı biraz ama vistada performansı asla vermiyor

directx 10 destekli ekran kartım var vistayı sevmediğim için kullanıyorum xpde directx 10'u tercih ettim ama o performansı alacağımı bende zannetmiyorum

tartışılmasına gerek yokki ille de xp kullanacam diye ekran kartı harcanmasın

xp taş çatlasın 500 mb ram harcar ama niye 2-3-4 gb ram alınır?

şimdiki koşullarda iyi bir bilgisayarda xp kullanmak o bilgisayara engel koymaktır, o bilgisayarın tamamını kullanamaktır!

ram konusunda yanlış düşünüyorsun aynı anda photoshop, oyun ve bi kaç bişey daha aç görelim 512 RAM le

bende 2 GB ram var dibe vuruyor boş alan.

ram konusunda yanlış düşünüyorsun aynı anda photoshop, oyun ve bi kaç bişey daha aç görelim 512 RAM le

bende 2 GB ram var dibe vuruyor boş alan.

aynı anda photoshop ve oyun açmanın ne anlamı var ki?

• Moderator
tartışılmasına gerek yok ki ille de xp kullanacam diye ekran kartı harcanmasın

xp taş çatlasın 500 mb ram harcar ama niye 3-4 gb ram alınır?

Bunları almamızın sebebi arkadaşın dediği gibi biraz abartılı görülebilir ama photoshop ve benzeri programları aynı anda kullanınca makinede ram ihtiyacı ortaya çıkıyor.Yoksa görüşüne saygılıyım vista gibi dx10 lu sistemler güzel fakat ihtiyaçlara ne kadar cevap verebildiğide ayrı bir konu...

arkadaşlar ne qüzel yorum yapıyorsunuz okurken bende dayanamadım.Aslında Şunu Kavramak Gerekmez mi? ßenim amacım Pinacle Studio 10 , Ulead Studio 10 ve Sony Vegas 8. Xp kullanmak zorundayım bu programlar vistada çalışmıyor. Dx10 ekran kartımda var.Şimdi ben Bilqisayara enqel mi koyuyorum yoksa işimi gördüğü için Xpyi kullanmak zorundamıyım. Tartısılmaması gereken Konu bence. Hangi işletim sistemi işimizi görüyorsa onu kullanırız :D

zorunluluk başka birşey...

xp ve windows 7 ikili-açılış (dualboot) yapın windows 7 veya vistada yapamadığınızı xp de diğerleri için windows 7 yi kullanırsınız

ille de sadece xp ya da vista ya da windows 7 kulllanılacak diye birşey yok

ille de xp kullancaksanız 1000 tl kadarlık bilgisayar almanın bir anlamı yok!

zorunluluk başka birşey...

xp ve windows 7 ikili-açılış (dualboot) yapın windows 7 veya vistada yapamadığınızı xp de diğerleri için windows 7 yi kullanırsınız

ille de sadece xp ya da vista ya da windows 7 kulllanılacak diye birşey yok

ille de xp kullancaksanız 1000 tl kadarlık bilgisayar almanın bir anlamı yok!

illede xp kullanıcaz diye bişey yok yatırımımız geleceğe dönük olmalı birazda benim şuanki ihtiyacım xpye göredir ama belki seneye w7ye geçicem, onu kimse bilemez..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...