Jump to content

Dell Inspiron 6400 İşlemci Değişimi

cexen

Recommended Posts

Dell inspiron 6400 t2400 core duo işlemcili laptop un işlemcisini değiştirip core2duo yapabilir miyim acaba?

bu laptoplarda anakartların hangi işlemcileri desteklediğini nereden öğrenebiliriz. acaba anakart destekler mi yapan yada yapıldığını duyan varmı?

ucuz işlemci bulabilirsem değiştirmeyi düşünüyorum

entegre değil mi işlemciler benmi yanlış biliyorum

Entegre islemciler yanlızca İntel Atom İşlemci kulanan Nettop ve Ultra Mını ATX anakartlarda ve VİA işlemci kulanan Nettop ve Ultra mını atx anakartlarda bulunur, bunlarda pek yayagın degıldır, diger soket turlerınde entegre ıslemcı mevcut degıldır,

bilginize :rolleyes:

Entegre islemciler yanlızca İntel Atom İşlemci kulanan Nettop ve Ultra Mını ATX anakartlarda ve VİA işlemci kulanan Nettop ve Ultra mını atx anakartlarda bulunur, bunlarda pek yayagın degıldır, diger soket turlerınde entegre ıslemcı mevcut degıldır,

bilginize :rolleyes:

arkadaşında dediği gibi entegre değil. eğer aranızda kullanan varsa dell inspiron 6400 1505 modelini bilir. anakart yabancı forumlardan anladığım kadarıyla 667 mhz de t7200 ile t7600 leri falan destekliyormuş.

bende diyorum bir t7200 t7600 arası bi işlemci bulursam olur bu iş. tabii sökmesi filan biraz ugraştıracak ama hallederiz. alışık zaten elimdeki bütün elektronik aletler sökülüp takıla yalama oldu ..

Değişim yapılıyor ama hangi modelleri destekler anakart modelinden falan öğrenmek lazım. Everest ile anakarta bakabilirsiniz. Ama ucuz işlemci bulmanız biraz zorki laptop parçaları biraz tuzlu...

O işlemci o anakartta ise teknık bilgisayar o anakart Processor Socket: Socket 478 dir :)

Ve core 2 duo ise 775 socket kullanır :)

core 2 duo

core duo

Please register to see this content.

astarı yuzunden pahalıya gelecektir ,a nakart degısımı ıslemcı fln, o dızustunu kullaabıldıgın kadar kullan yada elden cıkar yenı modellere yonebılırsın ,

kolay gelsın :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...