Jump to content

öğremin Kredisi Borçları Yeniden Düzenleniyor

ierisen

Recommended Posts

öğrenim kredisi alıpta benim gibi ödeyemeyen arkadaşlara müjde.

borçlar 48 aya kadar vadelenecek 3 ay içinde başvurmak gerek. ama umarım daha da yükseltmezler ana parayı...

KREDİ BORÇLARINA GETİRİLEN KOLAYLIKLAR

Yasayla kredilerde yapılacak yeniden yapılandırmanın gecikme zammında olacağını belirten Albayrak, şu bilgileri verdi:

“Bu yasanın yürürlüğe girdiği 10 Temmuz tarihinden önce takibe alınmış olan kişilerin borcunu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde kuruma başvurmaları gereklidir. Ödeme isteğinde bulunanların borçlarının tamamını bir kerede ödemesi durumunda hesaplanan gecikme zammından yüzde 75’i silinir. 12 ay içinde aylık eşit taksitlerle ödenmesi durumunda hesaplanan gecikme zammının yüzde 50’si, 24 ay içinde aylık eşit taksitlerle ödenmesi durumunda hesaplanan gecikme zammının yüzde 25’i, 36 ay içinde aylık eşit taksitlerle ödenmesi durumunda hesaplanan gecikme zammının yüzde 10’u silinecektir.”

EN SON 12 EKİM'E KADAR BAŞVURULABİLECEK

Bu yasadan yararlanmak isteyen borçluların kurumun internet sitesinden başvuru yapabileceklerini söyleyen Albayrak borçluların dilekçeyle de en son 12 Ekim 2009 tarihine kadar ülke genelinde bulunan yurt müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini ifade etti

Tercih edilen ödeme planının sonradan değiştirilemeyeceğini dile getiren Albayrak şunları ifade etti:

“Aylık taksitler aksatılmadığı sürece gecikme zammı uygulanmaz. Taksitlerin zamanında ödenmemesi durumunda kurum tarafından Maliye Bakanlığını ilgili birimlerine bildirimde bulunulacaktır. Ödemelerde aksaklık olmaması için Vakıfbank tarafından düşük faizle kredi verilmesi üzerine çalışmalarımız sürmektedir.”

Ne yazık ki, kredi borcunu faiziyle ödeyenler veya kısmen ödeyenler mağdur edildi. Bir tarafı sevinirken, diğer taraf gözardı edildi. 1500 tl faiz ödeyen arkadaşlarım var. Ben de kısmen mağdur oldum.

Okuldan çıkınca hemen iş bulamam nasıl ödeyeceğim telaşına düşen arkadaşlar kendini askere atsın. Asteğmen olmak için uğraşsın. Gerçi onlarda kaldırılacak deniyor. Ben ordan aldığım parayla peşin ödedim kredi borcumu.

Türkiye af cenneti. Bizler Türkler merhametli bir milletiz demek ki!

maşallah ne merhamet ama.

önce koy üstüne zammi.ödeyebilenler ödesin.

ödeyemeyenler için yine zamli ödet.

maşşallah ne cennet ama.

yasa şöyle olucak.sigrotali iş bulana kadar ödettirmicek!

maşallah ne merhamet ama.

önce koy üstüne zammi.ödeyebilenler ödesin.

ödeyemeyenler için yine zamli ödet.

maşşallah ne cennet ama.

yasa şöyle olucak.sigrotali iş bulana kadar ödettirmicek!

Bencede %100 katılıyorum. Allah kimseyi devletin şevkatli (!) kucağına düşürmesin :pardon: O kucakta insana neler olur bilinmez. 3500 tl çektim 8500 tl ödeyeceğim. Çok ta cazip değil... Geri ödemeli krediyi kimse çekmesin arkadaşım memlekette iş yok zaten.. mezun olmak da bişeye yaramıyor. sadece dert dert dert!!!

cennet vatanım yaşanmaz hale geldi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...