Jump to content

Anakart Tavsİye

kasap76

Recommended Posts

Slm arkadaşlar yaklaşık bir hafta oldu pc de dvd rw yi yapayım dedim pc bir kapandı bir daha açılmadı.açıldı anakart logounda donup kaldı.ne kadar uğraştım ayrıca forumda sağolsunlar bazı arkadaşlar değerli tavsiye ve yardımlarda bulundular.ancak pc normal hayata dönmedi ben artık pc siz bıktım ve son olarak bilen arkadaşlardan bir ricam var bana şu anda bozuk olan(msi 7255)anakartın fiyatını ve nasıl bir anakart olduğunu yazsınlar ben bir şeyler yapayım.üç yıl oldu sıfır pc aldım.kendim uğraşıp bozdum.biraz anlıyoruz ama bu tamirat bizi aşıyor.ben kendi anakartım gibi bir anakartı nasıl garantili ve uygun bulabilirim.ayrıca ben msi anakart teknik servisi olan bir türkçe site varsa oraya son olarak yazayım.yoksa yeni bir anakart alacağız.pahalı ama mecbur.şimdiden zaman ayırıp yardımlarını esirgemeyyen ,bilgilerini paylaşan değerli forum üyesi arkdaşlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.sağolsunlar....

sevgili kardeşim.ben bilgisayarcıyım.ve kendi pc simdede msi p4m900 m2L 7255 family anakart kullanıyorum.sağlamlığından yana hiç bir şüphem yok ancak yeni anakartlara göre onboard olan ekran kartı 64 MB tır.dün ben asusun gigabyt ve msi inin yeni pc ler topladım müşteri için ve üçününde özellikleri aynı.yani msi fena değil.ama senin bozulan 7255 anakartın eski model yani o anakarttan da bulamassın.bulsan bile çok zor.sen yeterki işlemcine uygun anakart olsun.ayrıca ilerde cpu değiştirmeyı de düşüneceksen biraz iyi anakart al çunki işlemci slotlarını ilerde destekleme şansı olsun.

Ramin kaç MHz ?DDR mı DDR2 mi? Ekrankartı kullanıyorsan girişi ne AGP x8-x16\PCI-E ?

Ramin kaç MHz ?DDR mı DDR2 mi? Ekrankartı kullanıyorsan girişi ne AGP x8-x16\PCI-E ?

babacan 512 mb ddr kullanıyorum.ekran kartı 256 mb onboard-256mb harici olmak üzere 512 mb kullanıyorum...teşekkür ederim

aslında buraya yazmam doğru mu bilmiyorum.

eğer yanlış yerdeysem silersiniz. kusura bakmayın.

benimde bir anakarta ihtiyacım var. ama ikinci el almak istiyorum.

işlemci: P4 3.0 GHz 800 Mhz prescott

ram: pc 3200 400 Mhz DDR 2GB

ekran kartı: PCI - E Winfast PX7200 128 bit 512 MB

harddisk: 80 GB sata seagate

acaba bu parçalara uyabilecek ikinci el bir anakart tavsiyeniz var mı?

aslinda islemcinin seni kisitlamasini istemiyorum onu elden cikarabilirsen yeni bir sis tem toplaman daha mantikli olacaktir diye dusunuyorum,

butce dersen eger:

Please register to see this content.

fazla b'r secenek yok ne yazikki 945 soketli kartlar piyasada kalmadigi icin ;)

o yuzden yeni sistem oneriyorum, :hug:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...