Jump to content

Sistemde Eksik Varmı Önerileriniz ?

Hessa

Recommended Posts

Bellek Miktarı : 1024 MB, 256 bit

Bellek Türü : DDR3

Bağlantı Arabirimi : PCIExp

Grafik Chipseti : Geforce 9600GT

Engine Clock (MHz) : 600

Memory Clock (MHz) : 1800

Shader Clock (MHz) : 1650

Stream processors: 64

Max Ekran Çözünürlüğü: 2048x1536@85Hz.

Tv-Out : Var (HDTV, S-Video, Composite)

OpenGL: 2.1

DirectX: 10

Please register to see this content.

ben olsam bu kartı almam.

haci madem nvidia düşünüyorsun gtx serilerine bak.

bu sisteme 9600 yakışırmı ya :D

yine sen bilirsin tabi

SON sistem tavsıyesı :

Intel sistem 2320 TL

INTEL Core i7 920 2.66 GHz Quad Core

GIGABYTE EX58-UD3R

CORSAIR 2GBx3 1600MHZ CL8

PALİT GTX 275 896 MB 448 BİT DDR 3 -yada- POWERCOLOR HD4890 PCS+ (ati tercihen ,HD4890 yani )

Western Digital WD 500 GB Caviar Black

VX-9 PRO 600W MidT ATX PERFORMANS KASASI

SAMSUNG DVD-RW 22x SH-S223F/B SATA

monıtor

bu ve eylule kadar toplanan butun sistemler 1 ay sonra cıkacak DX11 sebebıyle eskıyecektır

eylül de i5 işlemciler gelecek ve yıl sonunda dx11 ekran kartları

benim 2000 tl gibi bir bütçem var ve i5 leri bekliyorum bence sizde şuan almayın i5 alın yada bütçeniz kısıtlıysa i5 ler çıkınca diğerleri düşer tahminimce.

eylül de i5 işlemciler gelecek ve yıl sonunda dx11 ekran kartları

benim 2000 tl gibi bir bütçem var ve i5 leri bekliyorum bence sizde şuan almayın i5 alın yada bütçeniz kısıtlıysa i5 ler çıkınca diğerleri düşer tahminimce.

Doğru diyosun da herşey sürekli ucuzluyo (PC DÜnyasında) .

i5 gelcek sona beklicez bi sonraki çıksın ou alalım.

Yani öle yapmakta mantıklı ama tıpkı teknolojinin çoğalması gibi bu ucuzlamanın da sonu yok :D .

Zotac 98000gtx de alınabilir.

Andrew lutfen ''nu ne ya - bu alınırmı - sen naptın - onun biti 128 bunu bıtı 256 - 9800 alsana - gıbı yorumlar yapmamaı rıca edıyorum mumkunse donanım bolumune ınsanları yanıltmaman ıcın yorum yazmamanı rıca edıyorum lutfen...

Sısıtemı toplayan arkadas hata yaptı emıın cunku OC den bahsettmıssın q6600 hakkında ramlarine OC yaptıgında sonucları berebaer tartısalım, umarım haklı cıkmama ram hakkınd cunku cok cok dusuk bır ıhtımalle Kıngtonun bazı ramları OC edılebılıyor ancak yuzde 90ı ozurlu ramdır aldıgın gıbı kulanırsın o kadar, daha cok arastır lutfen , hayırlı olsun sıstemın, :p

Q6600 Üretimi Durduruldu Diye Ömrü Bitmiş Gibi Bir Kaide Yoktur. Quad'ların F/P Oranı En Fazla ve Fiyatına Göre En İyi Overlock Potansiyeli Sunan İşlemcisi Q6600'dür.

Kington Ram'leri Bende Tavsiye Etmiyorum. Ocz yada Corsair Tavsiyemdir.

9600Gt Eski Bir Kart Değildir ama Şuan İçin Bazı Oyunlarda Yetersizdir. Onun Yerine 9800Gtx yada Hd4830 Tavsiyemdir.

1-9600 gt -GTX serısıne gecıldıgınden berı uretılmemekle beraber 2007-2008 cıkıslıdır , ıslemcısı ve ramlerı GIRIS SEVIYESI bır ekran kartıdır, OC den bahsetmıs arkadas dıkkatını cekerım..

2-q600 benımde kuladıgım bır ılecıdır 2007 de aldım, OC potansıyelı yuksek F/P sampıyonudur ancak yenı sıstem toplayackabırıne uretılmeyen bır ıslemcı onerılmez- E8500 * oyunlarda q6600 le aynıdır hata gecebılır sebebı 4 cekırdek destekleye oyun sayısı 3-5 tanedırde ondan bunu bılelım sonra

3-4830 cıktıgında FP kartıydı ancak dusuk model olamsına ragmen 4770 onu gecer fıyat ve perf. olarak tetsler mevcuttur butun sıtelerde

4-soyledıgım bıgı gene yenı sıstem toplayan bırıne dukkanların kıyısında kosesınde kalmıs 9800GTX onerılez ayrıca onerceksen bılmedıgın kartı onerme 9800GTX+ PLUS oner o zmn ,

ANDREW ıcın soyledıklerım senın ıcınde gecerlı ozur dılerım

Ben AMD kullanırım ama mademki intel alacaksın Intel® Core™ 2 Duo İşlemci E8500 (3.16 GHz,6 MB L2 Ön Bellek,1333 MHz FSB) işlemmci olarak bunu tavsiye ederim hem fiyattan hemde 3.16 yok böylesi ama benimki sadece fikir güle güle kullan

Ben AMD kullanırım ama mademki intel alacaksın Intel® Core™ 2 Duo İşlemci E8500 (3.16 GHz,6 MB L2 Ön Bellek,1333 MHz FSB) işlemmci olarak bunu tavsiye ederim hem fiyattan hemde 3.16 yok böylesi ama benimki sadece fikir güle güle kullan bide ilaveten ekran kartında uçma düşük bişey al idareten Directx 11 geliyor win 7 ultimate de iyi iş görür

1-)9600 ve 9800Gtx'in Üretilmemesi, O Kartların Artık İş Görmediği, Kullanılamaz Hale Geldiği ve Overclock Potansiyelinin Yok Olduğu Anlamına Gelmez, Q6600 İçinde Aynı Şeyler Geçerli.

2-)Bu Saatten Sonrada Yeni Sistem Toplayacak Birisine E8500 Önerilmez Performansı Ne Olsun. 4 Çekirdek Destekleyen Uygulamalar ve Oyunların Yaygınlaştığını Düşünerek İleriye Yönelik En İyi Seçim Q6600'dür.

3)4770'in 4830'u Geçemez Diye Bir İfade Kullandığımı Hatırlamıyorum. Kimi Neye Kanıtlamaya Çalışıyorsun?

4-)9800Gtx, Hd4830 ½ Hd4850 Arası Performans Gösteren Bir Karttır. Neyi Neye Önereceğimi Senden Öğrenmeyeceğim.

İnsanları Yanlış Yönlendirmemek İçin Yorum Yazmaması Gereken Kişi Varsa O da Sensin.

1-9600 gt -GTX serısıne gecıldıgınden berı uretılmemekle beraber 2007-2008 cıkıslıdır , ıslemcısı ve ramlerı GIRIS SEVIYESI bır ekran kartıdır, OC den bahsetmıs arkadas dıkkatını cekerım..

2-q600 benımde kuladıgım bır ılecıdır 2007 de aldım, OC potansıyelı yuksek F/P sampıyonudur ancak yenı sıstem toplayackabırıne uretılmeyen bır ıslemcı onerılmez- E8500 * oyunlarda q6600 le aynıdır hata gecebılır sebebı 4 cekırdek destekleye oyun sayısı 3-5 tanedırde ondan bunu bılelım sonra

3-4830 cıktıgında FP kartıydı ancak dusuk model olamsına ragmen 4770 onu gecer fıyat ve perf. olarak tetsler mevcuttur butun sıtelerde

4-soyledıgım bıgı gene yenı sıstem toplayan bırıne dukkanların kıyısında kosesınde kalmıs 9800GTX onerılez ayrıca onerceksen bılmedıgın kartı onerme 9800GTX+ PLUS oner o zmn ,

ANDREW ıcın soyledıklerım senın ıcınde gecerlı ozur dılerım

senın onerdıgın kart :

benım onerdıgım kart :

fazla soze gerek warmı ?

Birde ılerıye donuk derken q660den mı bahsedıyorsun (benım ıslemcım aynı zmanda) bana 4 cekırdek destekleyen program goster :whistle: ve oyun aynı zmanda :) toplam 3-5 u gecemezsın ve bu 4 cekırdekler 3-4 yıldır pıyasada

AL BUDA Q6600 E8400 TEST

fazla soze gerekl yok :)

ogrendınmı ne onerecegını :shiftyninja:

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım sistem toplandı sonuçta istekleriniz doğrultusunda özellikle artenis sana bilginiz için çok saolun baya bir bilgi sahabide olduk bu konu hakkında

4.0GHz Overclocking by Core 2 Quad Q6600

sizce nasıl

Bu forumda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çok kişi var

Körü körüne ''9600 Gt 256bit -hd 4770 128bit. Bu durumda 9600gt daha iyi kart'' diyorsan eğer bence foruma cevap yazmadan biraz bilgi topla oku öğren

+ :D

Ve bunu soyleyen arkadasin sistemi High End nasil topladiysa artik, en phali neyse onu almis heralde :blink:

ARKADAŞIM O Q6600 İŞLEMCİSİNİ ALMA DERİM İLK ÇIKAN DÖRT ÇEKİRDEK OLDUĞU İÇİN ÇOK DANDİK BİŞİ İLLA DÖRT ÇEKİRDEK DİYORSAN Q8200 AL DAHA İİ

:D:blink::huh:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...