Jump to content

Laptopta Internet Bağlantısınn Kopması

Meftun

Recommended Posts

toshiba x300 14 y m var. alalı 3-4 ay oldu. wireless ya da eternet kablo ile nete girdiğimde değişken aralıklarla internetim gidiyor, ama modemde internetin olduğunu düşünüyorum, zira adsl ışığı sabit yanıyor. modemi resetleyince net tekrar geliyor bilgisayara.başka bir bağlantıda deneme imkanım olmadı, acaba dnslerden midir bu sorun yoksa benim bilgisayarda teknik bir sorun mu var sizce donanım olarak?

Dns olabilir.. modem arayüzüne giriş yapıp.. modeminizin default ayarlarını seçip.. baştan kurulum yaparsanız çok güzel olur.. ve o notebook'a güzel bir sistem kurmanız çok hoş olur.. saygılar dilerim..

Dns olabilir.. modem arayüzüne giriş yapıp.. modeminizin default ayarlarını seçip.. baştan kurulum yaparsanız çok güzel olur.. ve o notebook'a güzel bir sistem kurmanız çok hoş olur.. saygılar dilerim..

Hey allahım :D

Net kopmasıyna DNS in h iç bir alaksı yokdur modeminize kablo ile baglayın birde oyle deneyin eger kopma oluyorsa modeminizi değişin olmuyorsa Wireless baglantınızda sorun vardır. Yapılacak sey bilgisayarcının yolunu tutmakdır. Cok hoş bir secim sizin için :D

Net kopmasıyna DNS in h iç bir alaksı yokdur modeminize kablo ile baglayın birde oyle deneyin eger kopma oluyorsa modeminizi değişin olmuyorsa Wireless baglantınızda sorun vardır. Yapılacak sey bilgisayarcının yolunu tutmakdır. Cok hoş bir secim sizin için :D

arkadaş zaten yazmıs kablo ilede kesiliyor diye. Dns ile alakası vardır neden olmasın? Kardeş sen modemi fabrika ayarlarına döndür modem kurulumunu tekrar yap öle dene.

Eğer dns sunucularındaki.. herhangi bir aksaklık , internette kopmalara sebeb olmaktadır

4.2.2.2 :D

Adamın modemi resetlemesi kötü birşey değil ? buda ikincisi.. :)

Eğer dns sunucularındaki.. herhangi bir aksaklık , internette kopmalara sebeb olmaktadır

4.2.2.2 :D

Adamın modemi resetlemesi kötü birşey değil ? buda ikincisi.. :D

Bİrader şu DNS konusuna acıklık getirelim DNS nedir ne işe yarar?

Dns domain name server demektir yani isim ad cozumlemesi

bir site ismi yazdıgında ornegin tnctr.com

dns adresinide oto aldıgını ve modeme sordugunu dusunelim;

PC soracak;

la modem www.tnctr.com ip adresi nedirki?

Modem;

ne bilim lan ben dur bi ttnete soram gelem

Pc;

HAdi cabuk olum bekliom.

Modem;

LAn ttnet belası bu bu www.tnctr.com un ip si ne

Ttnet;

Dur bakiim yasak listesinde varmı?

HA yokmuş hemen .com Root domainine soram geliiim

Modem ;

Cabuk ol olum mustteri beklio

Ttnet al lan buldum işde 212.174.0.50

modem;

eyvallah buralarda ol lazım oluyon :D

PC;

Nerde olum ip adresi

Modem;

Buldum olum al 212.174.0.50

Pc eyvallah ve 212.174.0.50 adresindeki apache serverdan site acılır.

Dns olmadıgını yada yanlış oldugunu varsayarsak siz internete baglısınızı ama nereye gideceginizi bilmiorsunuz demekdir.

Ornegin Skpe limewire gibi yazılımlar dns le calışmazlar direk ip den girerler. Yani dns sorunlu ise net baglantınız yok denemez

Dns kontrolu

Başalt>Çalıştır> Cmd

nslookup

Varsayılan Sunucu: vnsc-pri-dsl.genuity.net

Address: 4.2.2.4

> tnctr.com

Sunucu: vnsc-pri-dsl.genuity.net

Address: 4.2.2.4

G_venilir olmayan yan_t:

Ad: tnctr.com

Address: 212.174.0.50

şeklinde cevap veriyorsa sorun yokdur ben 2 dns kullanıyorum

4.2.2.4 ilk dns cevap vermesse hemen modeme soruyor mutlaka birinden cvp gelir bir cok dns adresi girebilirisniz.

ornegin

208.117.236.69 yazıp acılan siteye bir bakın eger net baglantınız varsa dns lerinizde sorun ols bile acılır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...