Jump to content

Windows 11 Final Sürümü Tpm Ve Secureboot Bypass İşlemi...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Forumda yazılı şekilde daha önce paylaşıldı. Benim gibi daha çok görsel şeylerden öğrenebilen arkadaşlar ve çok fazla bilgisi olmayıp ben kendi indirdiğim iso' yu yüklemek istiyorum. Ancak bilgisayar özelliklerim desteklemiyor diyen arkadaşlar için videolu anlatım yaptım. 

Videonun ilk kısmında alınan hata TPM, Ram ve Secureboot hatasını nasıl kurulum aşamasında Manuel olarak nasıl atlayabilirsiniz bunu anlattım. Kalan kısmında Windows 11' in normal kurulum aşamaları var... 

Bu işlem için birçok yöntem var. Ben elle giriş yaparak kurulum yapmayı tercih ediyorum. Hangisi daha çok sağlıklı ve güvenliyse onu kullanmakta fayda var. Fazla tembellik başa bela olabilir...

1-Kurulum Aşamasında Elle Reg Girişi Yapma

Spoiler

FARKLI BİR YÖNTEM:

2-Windows 11 Dosyalarını Windows 10 Dosyalarıyla Değiştirme İşlemi

Spoiler

3-Universal Media Creation Tool Aracıyla Bypass İşlemi

Spoiler

Edited by deli_petro06
  • Like 5

Aynı reg dosyasını uğraşmadan, direkt boot.wim dosyasını nlite de yada benzer işi yapanlarda açarak reg dosyası uygulanıp bu yeni boot.wim isodakiyle poweriso, ultraiso..vb aracılığla değiştirilip. Bunla uğraşmadan da yapılabilir. Zaten forumda mevcut. Ben şahsen @mustafakarasan beyin yöntemini tercih ediyorum.

mustafakarasan, 4 saat önce yazdı:

siz regedite elle girmişsiniz.normalde shift f11 ile cmd açıp notepad exe açıp reg dosyasını birleştir deyip aynı işlem yapılıyor diye biliyorum

Birçok yöntem var. Video da belirtmiştim. Bahsettiğim yöntem daha çok orjinal takıntısı olan, yapılan işlem nedir bilmek isteyenler için. Bu şekilde elle giriş yapma sebeplerimden birisi de normal reg kayıtlarını direkt olarak yüklemek bazen reg kaynaklı hatalara neden olabiliyor, bunu da göz önüne alarak elle giriş yapmayı tercih ettim. Bir başka nedeni de insanları tembelliğe alıştırmamak. Al sana reg kaydı, sorgusuz sualsiz yükle demenin aksine hem elle gir hemde ne girdiğini bil. Diğer türlü işin kolayı tamamen insanımızın tüketici olmasına neden oluyor. Çoğu zaman bu konuyu belirtiyorum. Al sana herşeyin hazırı denildiği zaman bizim milletimize aşırı gevşeme oluyor. Artık pc' yi aç kapat, bu kadar bilgiyle hiçbirşey kullanılamaz. Al en kolayı, al en hazırı doğru bulmuyorum. Çoğu kişi reg kaydı kullanacak ancak o reg kaydı nedir? Sorgulamayacak. Uzun zamandır da amacım bu tüketici mantığını yok etmek. Twitch v.b. platformlara da bakıyorum. Adamın asıl para kazanma sebebi bilgisayar ama herşey hazır geldiği için en ufak bir sorunu bile çözemiyorlar. Bir otomobili kendin tamir edersen ve taktığın parçayı bilirsen o araç bozulduğunda neden kaynaklandığına dair bilgin olur. Kısaca şu mantıkla o yöntemi kullanfım. Emeksiz yemek olmaz...