Jump to content

Harddiskten Verilerimi Nasıl Kurtarırım?

DjHas0

Recommended Posts

Arkadaslar Öncelikler Herkese Slmlar.. Kusura bakmayın nereye açacagımı bilemedim konuyu buraya actım Kusura bakmayın..

Çok Acil Yardım Lazım arkadaslar 320 Gb Harddiskim war içinde de program-oyun-Resimler-modifyelixpler-müzik arsivleri var Harddiskin içindekiler gözükmüyor ama harddisk in içi dolu fakat içi bos gözüküyor yardım edin ne olursunuz arkadaslar...Tüm Arsivim Onun içinde nasıl kurtarabilirim yardım edin.

1-Konuyu yanlış yere açmışsın.

2-Lütfen başlığı düzelt.

3-Bir tane kurtarma diski indirip araçları ile halledebilirsin.

Saygılarımla,

vistaarda.

Evet kusura baqkma cok acil oldugu için yanlıslıkla oraya attım k.baqkmayın bana saglam kurtarabilecegim önerecegin program nedir nasıl yapabilrim yardım edersen sewinirim...

Bunlara hic gerek yok arkadaşlar dosyalarım silindi demiyor.

dosyaları yer kaplıyor fakat qörünmez halde aynı şey benimde başıma gelmişti

Öncelikle sebebini söyleyim

sisteme giren bir virüs bütün klasör alt klasör ve dosyaları sistem dosyaları haline getirerek görünmez hale getirmiş

yapman gereken ise

1_) Herhangi Bir Belgelerim Sayfasında Araçlar Menüsüne Tıklayınız

Görünüm Sekmesine Geçerek Gizli Dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretleyiniz ve yine görünüm sekmesinde korunan

işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldırınız ve gelen uyarıya evet yanıtını veriniz ve tamam diyerek kapatınız.

*Bu işlemin hemen ardından dosyalarınızı görebileceksiniz eğer yine görünmüyorsa gizli klasörleri göstere döndüreneğini tekrar kontrol ediniz virüs tekrar gösterme haline getirmiş olabilir..

2_)Bu islemde sistem dosyası olan tüm klasör alt klasör ve dosyaları eski haline yani normal klasör haline getirecektr

Altta yazan codu aynen bir not defteri içine kaydedin ve isim.bat veya isim.cmd olarak kaydedip calıstırın .bat veya .cmd isimli dosyanın klasörlerinizi göremediğiniz sürücüde olması gerekmektedir..

umarım olur..

attrib -r -h -s -a /d /s[/CODE]

Arkadaşım bunlara hiç gerek yok.Tek yapman gereken Bilgisayarım'a girip oradan hangi sürücünde verilerin kaldıysa ona sağ tıklayıp arşiv ekle diyip tamama basmak.Tabi bunu yapabilmek için winrarın yüklü olması gerekir.Kolay gelsin

YARDIMCI OLDUYSAM BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRME

Alemdar 17

öncelikle problemin çözümsüz bir sorun değil :download1:

yapman gereken tüm sürücülerin için başlat - çalıştır - "cmd" yaz / dos ekranında chkdsk c: ve bunun devamındaki sürücüler için kullan.

daha sonra bilgisayarımda dolu gözüken sürücünde sağ tıklayıp özellikler oradanda araçlar menüsünde şimdi tara gibi bir kısayol olcak.

tıkladığın takdirde çıkan ekranıdaki hataları tara ve hataları yeniden başladığında düzelt seceneklerini işaretle bilgisayarını yeniden başlat

tüm işlemlerin bitmesini sabırla bekle mavi ekranda.

işletim sistemin tamamen açıldığında problemin sona erecek

iyi çalışmalar

su an veri üzerine hiç bir sey yapma elleme harici bir harddisk tak (yani ekstra bir hdd tak ) kurmarma programlarını calıstır kurmarma işlemini diğer hdd yapsın bu sekilde buyuk oranda kurtulur ama profesyionel arıyorum diyorsan pm at benim tanıdıgım biri var 35 tl yapar içinde ne varsa kurtarır.

bana zamanında lazımolmus arastırmıs öyle bulmus tanısmıstım.

ne kadar cok kurcalar ne kadar cok cesitli programlar denersen kurtarma ihtimalin o kadar azalır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...