Jump to content

Donanım Sıcaklığı Hakkında Yardım?

S.W.A.T

Recommended Posts

İşlemci fanı çok ses yaptığı için fan devrini azaltmak için şu işlemleri yaptım

biostan pc healt bölümüne girdim.

CPU Min. FAN Speed (%) [62.5 ] yüzdesiyle çalışıyor [Orjinal ayarı]

CCPUFAN1 Speed 4115 Rpm hızında

1 - aşağıdaki gibi ayarladım ve 20 dk boyunca gta4 oynadım ısı değerli şu şekilde oldu

CPU Min. FAN Speed (%) [50.0 ] ayarladım ve ses yok oldu:)

CCPUFAN1 Speed 2596 Rpm hızında

anakart 46 derece

işlemci 48 derece

seagate ST3320613AS 43 derece

WDC WD800JD-00LSA0 39 derece

2 -anakart

işlemci

harddisk

bu donanımların ısıları kaç dereceden sonra tehlikeli olur :D

değerler normal bilgisayarınızın donanımına göre sıcaklık değişsede ortalama kullanılmazken 35-44 derece arasında kullanıldığında 75 dereceye kadar sisteme büyük zarar vermez ama sıcaklığın 30-50 civarında tutulması en iyisidir fan çok ses çıkartıyorsa mümkünse değiştirmeyi denemeniz daha iyidir hız düşürmek çok iyi birşey değil...ama değerler normal...

SAbit Diskin işlemciden çok ısınıyor sen değer normal mi diosun :)

O fanı al sen HDD nin ütüne tak bence :D

evet normal diyorum kullanımında bu sıcaklığın bir sorun yaratmıcağını söylüyorum...

ben fanın işe yarayıp yaramadığını söylemedim sadece bu sıcaklık işlemci yada diğer donanımlara zarar vermez sadece zamanla kablolarda sorun olursa olur ama bu sistem çalışır...

Gereken Sıcaklıklar Bu Şekilde Olmalıdır.

İşlemci: 35 - 40 --> Yükte 50 - 60

Anakart: Max. 50

Harddisk: 30 - 35 --> Max. 45

İşlemci Sıcaklığının 70 Derecenin Üstüne Çıkması, Zamanla İşlemciye Zarar Verir. İşlemci Default Frekansta Kalmak İçin Daha Fazla Voltaj İster.

Anakartın 50 Dereceden Sıcak Olması Diğer Bileşenleri Olumsuz Etkiler.

Harddiskin Serin Çalışması Önemlidir. Aksi Taktirde Diskin Çökme Riski Büyük Ölçüde Artar.

yahu arkadaşlar insan vücudumu bu 50 derece kötü olcak =@

elektronik alet.

Ha siz fanla 30 derecenin altina işlemcinizi bu hava sıcaklarinda düşürün.ben nickimi pcmemo deil Pcmemo yapicam :D

Bu değerler çok normal.

bu değerler böyle devam ederse.kışın fanın 10-20 dk dönmez hatta:D

25 derecenin altina düşünce dönmüyor(lga775 için)

hdd sıcaklıklari 50 dereceden sonra teklikelidir.

işlemci için değişir ancak genel intel lga 775 pin için söylüyeyim 70 derece kadar normaldir :)

Bu değerler gayet normal hatta soğuk.

Sistem boşta iken hdd sıcakliği her zaman işlemciden fazladir.Bunuda bir yere not edin.

Çünkü sistem boşda iken işlemci işlem yapmasada hdd işlem yapmaya okumaya devam eder ki okumazsa kapanir zaten :D

Vs Vs. Vs.

herkese çook teşekkürler hepsini okudum bana çok yardımınız dokundu umutcnakn 2 fanda çalışıyor bu arada

Bir sorun daha olacak aşağıda yazdığım anakart core dou 2 işlemci desteklermi desteklemezse güncellesem desteklermi?

Anakart Adı MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

herkese çook teşekkürler hepsini okudum bana çok yardımınız dokundu umutcnakn 2 fanda çalışıyor bu arada

Bir sorun daha olacak aşağıda yazdığım anakart core dou 2 işlemci desteklermi desteklemezse güncellesem desteklermi?

Anakart Adı MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

CPU

• Supports Socket 775 for Intel Celeron D 3XX, P4 5XX, 6XX, P4EE, Pentium D 8XX, 9XX & Core 2 Duo processors. (without Pentium EE 840)

• Supports FSB 1066/800/533MHz

• Supports Intel Hyper-Threading technology

• Supports Intel EIST Technology

3 - sistem boşta iken ısı değerleri

anakart 41 derece

işlemci 35 derece

seagate ST3320613AS 41 derece

WDC WD800JD-00LSA0 39 derece

normalmi :(

Anakart ısısında bir anormallik var bence. Diğer değerler normal görünüyor. Yeni nesil işlemciler 40 lı dereceleri görmüyor nerdeyse. HDD ler için tehlike 50 ve üzeri derecelerde başlıyor. İşlemcin Normal ama Anakart afakı sıcak. 30 Derecelerde Olmalı. Chipsetde özellikle kuzey köprüsünde ısınma Olur (Anakarın Orta göbeğinde Soğutuculu olan Chip). Bence garantisi varsa bir göster derim. Pasif Klasik Kasa fanlarının Büyüklerinden Satın al birde öyle dene sıcaklıkları. Fan Temizliklerine de Dikkat. Anakart hariç diğer veriler sağlıklı arkadaşım.

Anakart ısısında bir anormallik var bence. Diğer değerler normal görünüyor. Yeni nesil işlemciler 40 lı dereceleri görmüyor nerdeyse. HDD ler için tehlike 50 ve üzeri derecelerde başlıyor. İşlemcin Normal ama Anakart afakı sıcak. 30 Derecelerde Olmalı. Chipsetde özellikle kuzey köprüsünde ısınma Olur (Anakarın Orta göbeğinde Soğutuculu olan Chip). Bence garantisi varsa bir göster derim. Pasif Klasik Kasa fanlarının Büyüklerinden Satın al birde öyle dene sıcaklıkları. Fan Temizliklerine de Dikkat. Anakart hariç diğer veriler sağlıklı arkadaşım.

sağol kardeşim garantisi fln bitti artık gittiği kadar gitsin eğer çok ısınırsa fanları hızlandırırım

CPU

• Supports Socket 775 for Intel Celeron D 3XX, P4 5XX, 6XX, P4EE, Pentium D 8XX, 9XX & Core 2 Duo processors. (without Pentium EE 840)

• Supports FSB 1066/800/533MHz

• Supports Intel Hyper-Threading technology

• Supports Intel EIST Technology

Biraz açarmısın bişey anlamadım :download1:

yokmu yardım edecek?

Neyi acsın

Supports Socket 775 for Intel Celeron D 3XX, P4 5XX, 6XX, P4EE, Pentium D 8XX, 9XX & Core 2 Duo processors

Support destek demek e sondada core 2 duo yadıgına gore hecelemekmi gerekiyor?

Neyi acsın

Supports Socket 775 for Intel Celeron D 3XX, P4 5XX, 6XX, P4EE, Pentium D 8XX, 9XX & Core 2 Duo processors

Support destek demek e sondada core 2 duo yadıgına gore hecelemekmi gerekiyor?

Bilmediğimizden soruyoruz herelde B)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...