Jump to content

Usb Kapatma Ve Internet Sınırlama

psyhcosis

Recommended Posts

arkadaşlar şirkette kullandığımız makinaların bazıları domaine bağlı bazıları değil o yüzden internetlerini ve usblerini ksıtlayamıyorum.

interneti sınırlayıp (içerik danışmanı dışında çünkü kayıt defterinden siliyorlar) usbleri kapatabileceğim bi yazılım varmı?

teşekkürler...

Aşağıdaki yazılımları deneyin, sorununuza kesin çözüm getirirler, masaüstünde sağ tık yapmalarına bile enğel koyabilirsiniz. Bunlara ek olarak Domain üyesi olmayan bilgisayarlar için Microsoft'un yönetim şablonlarını kullanabilirsiniz: gpedit.msc bu araç ile yapacağınız kısıtlamalar lokal bilgisayara uygulanacağı için Administrator hesabı da etkilenir.

Son olarak, yazılımsal olarak yaptığınız kısıtlamaları donanımsal olarak da desteklemelisiniz, yani yukarıdaki programlar ile belirli kullanıcı hesaplarına kısıtlamalar getirdiniz diyelim, bilgisayarın çalışma mantığını iyi bilen birisi bu yöntemleri aşabilir. Bios, CD-Rom ve diğer harici medyalara Bios uzerinde erişimi kısıtlamalı ve BIOS güvenliğini sağlamalısınız, eğer bunları yapmazsanız, kullanıcı Live-CD olarak tabir edilen bir cd ile sistemde istediği gibi at koşturabilir, kısıtlamaları kaldırabilir hatta yanında getireceği bir taşınabilir diske sistem kurup istediği zaman bu sistemle bilgisayarınızın dananımını ve internetini kullanabilir.

Windows SteadyState

http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/sharedaccess/default.mspx[/CODE]

[b]Child Control 2009[/b]

[CODE]http://www.salfeld.com/software/parentalcontrol/index.html[/CODE]

biostan kapat ve biosa şifre ver.

biosu kapattık diğelim interneti de içerik danışmanı ile engelledim olmuyor.

içerik danışmanı olarak ppguard kullanıyorum onu aşıyolar.domaine dahil olmadıkları için kayıt defterinden explorerin içerik danışmanını silebiliyorlar.

bana sağlam bi yazılım lazım.yassak içerik filtreleme programı güzel ama onda usb kapatma özelliği yok.

Niye engellemek istiyosun? Bu kadar yasak koyacağına pc'sini al olsun bitsin. Zaten usb takamadığın ve interneti engelli olan makine bişeye yaramaz. At çöpe. Ayrıca umudunu kırmak istemem ama ne yaparsan yap biraz pc'den anlayan birisi senin yasaklarını hertürlü aşar.

Niye engellemek istiyosun? Bu kadar yasak koyacağına pc'sini al olsun bitsin. Zaten usb takamadığın ve interneti engelli olan makine bişeye yaramaz. At çöpe. Ayrıca umudunu kırmak istemem ama ne yaparsan yap biraz pc'den anlayan birisi senin yasaklarını hertürlü aşar.

sağol çok yardımcı oldun.sadece şirket içi ve benim izin verdiğim sitelere girilmesi için.usbyi engellememin nedeni virüs bulaşıyor ,makinaya mp3 ve resim yüklüyorlar buda yedek alma işlemini uzatıyo ve backup serverin kapasitesini zorluyor.

USB disklerden de sistemi boot edebilirler ayrıca bazı modelleri CD-Rom emulatrü olarak da iş yapıyor.

arkadaşım bana sorun değil çözüm lazım

arkadaşım bana sorun değil çözüm lazım

Şu ana kadar yazdıklarım çözümün bir parçası idi, Sorun değil! Çözüm zor değil. BIOS'a şifre koyacaksın ve BIOS a girilmesini engelliyeceksin (Kasaya kilitmi takarsın, başka bir şey mi yaparsın), en önemlisi bu, gedik burada çünkü. Gerisi çok kolay, yukarıdaki programlar istediğin kısıtlamaları yapıyor A' dan Z'ye, Download'ı yasaklamadan tutta sadece senin belirlediğin programları çalıştırabilme yetkisi, kullanıcının Kullanıcı klasörün haricinde hiçbir diske erişememesi yada senin belirlediğin saatler dışında oturum açamama, hiçbir şekilde registrye erişememe vs. vs. başka birşey arama.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...