Jump to content

Atapi Dvd A Dh20a1p Ata Dvd Rw Sorunu

kasap76

Recommended Posts

selam arkadaşlar benim bir sorum olacaktı.eğer bilen arkadaşlar varsa lütfen bir baksınlar.geçen gün pc ye format atacaktım.dvd rom düğmesine bastım.dvd rom kapağı açılmadı.bende dvd romu söktüm.biraz temizledim.sonra pc ye taktım.kapağı hemen açılıp kapanıyor.ışığı yanıyor.bilgisayarımda görünüyor.aygıt yöneticisindede güncel ve sorunsuz görünüyor.fakat cd veya dvd takınca çi boş görünüyor.dvd roma sağ tıkladım.içeisindeki dolu film,müzik,kurulum cd ve dvd leri boş 0 boyut olarak görünüyor. neyapmam gerekir. lütfen bir ilgilenin.sıfırını sordum adamlar pahalı dedi .almak zor.garantiside doldu .şu anda hem ışığı yanıyor,hem biosta görünüyor,aygıt yöneticisindede görünüyor,blgisayarımdada görünüyor.ama hiç bir dvd ve cd okumuyor.güncel bir frimware de bulup tanıtamadım son çare siz değerli arkadaşların fikirlerini almak olacak.dvd hakkında bir bilgi yazayım:

Aygıt Tanımı ATAPI DVD A DH20A1P ATA Device

Firmware Revizyonu 6X13

Arabellek Büyüklüğü 2 MB

Üretici Philips-BenQ

Aygıt Türü DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM

Arabirim ATAPI

Bölge Kodu 2

Kalan Kullanıcı Değişikliği 4

Kalan Satıcı Değişikliği 4

bu bilgileri yazayım da belki bir çözüm bulunur. herkese teşekkür ederim.saygılar...

ARKADAŞLAR FORUMDA DONANIMDAN ANLAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN BİR BAKIN.DVD RW ÇALIŞIYOR.ANCAK DVD VE CD LERİ BOŞ GÖRÜYOR.BİR ÇOK ARKADAŞ BU TÜR DONANIMSAL PROBLEMLERLE KARŞILAŞMIŞTIR.HİÇ OLMAZSA BU ARKADAŞLAR SONUÇTA ÇÖZÜM MUTLAKA BULMUŞTUR.İŞTE PAYLAŞILIRSA BİZDE PROBLEMİ ÇÖZERİZ.BELKİ, BASİT BİR DONANIMSAL HATA.AMA FAZLA KARŞILAŞILAN BİR PROBLEM DEĞİL BELLİ Kİ.AMA FORUMDA DONANIMI ÇOK İYİ BİLENLER VAR.LÜTFEN BİR YARDIM EDİN.ŞU LANET DVD RW Yİ BİR DÜZELTELİM....TEŞEKKÜRLER ..... :D

arkadaşım benimde philips marka dvd im var senin yaşadığın sorunlara ek olarak yazdırma sorunu da yaşadım denemediğim yöntem kalmadı komple söküp takmak dahil ama düzelmedi. sana önereceğim şey şu, benimkisi bazı marka cdleri okuyor ve yazıyor sende dene geçici olarak bi çözüm olur belki kesin çözümü başka dvd yazıcı almakta buldum ben.

büyük ihtimalle optikte sorun var bi optik te nerden baksan DVDRw fiyatına yeni al demekten başka bi çözümü sana sunamam fiyatlar artık düştü taksitli falan almanı tavsiye ederim

teşekkür ederim be kardeş .allah razı olsun inşallah bir yenisini alırız.fakat forumdaki her arkadaşın böyle problemleri paylaşması ileride aynı problemleri yaşayan arkadaşlara bir rehber olup ışık tutacak.çünkü aynı donanım problemleri bir çok firmada var.yorumlarınız için sağolun....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...