Jump to content

Ttnet 8 Mbps'e Kadar Olan Kampanya Hakkında

morning

Recommended Posts

Arkadaşlar kuzenlerim TTnetin yeni tarifesi olan 8 mbps'e kadar sınırsız(!) tarifeyi kullanıyorlar.Hani şu 15 gb limitli olan.

Ama ilginç bir şey oldu.Ayın ilk 2 günü 2 oyun indirdik (Cod:WaW ve Prototype) ve Youtube'dan birçok HD video izledik.Kota kesin 15 GB'ı geçti.Ben dedim yandınız ayın 28 günü hız felaket olacak.Ancak bu sabah Rapidshare'dan 85 MB'lık bir dosya indirdim hızda değişme olmadı.512 Kbps olmadı yani. Kotaya sabah bakmadım ancak geçtiğimizden kesinlikle eminim. Şimdi bakınca 22 GB görünüyor.

TTnet sayfasında hala 15 gb limiti duruyor. Ama dediğim gibi bizim hız hiç düşmedi.

Bu konuda bilgisi olan ve bu tarifeyi aktif olarak kullanan arkadaşlar hiç böyle bir şey yaşadı mı acaba? Bundan sonra hızda düşme olur mu?

Trabzondan ve Karabükten iki kankamda aynı şeyi söylediler... Kotayı hayli aşmalarına rağmen (100 GB download miktarlarında geziniyor ikiside) hiç hız kaybına uğramadıklarını söylediler. Bazı yerlerde henüz fazla bir üyesi olmadığı için üye çekmek adına yapılan bir işlem geçici deniyor. O zamana kadar sömüren sömürüyor. Sonuçta fiyat değişmeyeceği için hız düşüklüğü yaşayıncaya kadar aynen devam derim. Bir kez hız düştüğünde anlarsın zaten sonra dikkatli olursun :clapping:

geçen ay aynısı bende de oldu. en az 25 gb dosya indirmişizdir. ama hız düşmedi. 930 kb hızla video indirebiliyordum hala. bende anlam veremedim. inşallah bu ay ve sonraki aylarda da öyle olur :clapping:

Bu tarifeye geçip bu durumla karşılaşan bir kaç arkadaş daha denk gelmişti bana limiti geçmelere rağmen hızda bir azalma olmamış ücret 49 tl gelmiş yine herkeste olmuyor tabi bu şanslı say kendini bence

:clapping:

ben yarın inş. geçeceğim bir sorum olacak ..

normalde kaçla indiriyor??

şunu unutma 8 mbit değil 8 mbite kadar diyolar ve gerçekten de öyle yani bulunduğun yerin santrale uzaklığının da etkisiyle 1mbit ile 8 mbit arası bi hızın oluyor ben 350-500 arası dosya çekiyorum ki yaklaşık 4 mbit oluyor bi de 15 gbyi geçtikten sonra hızın 512 kbite düşmesi lazım ama kullanan arkadaşlarda bende de düşmedi ilginçtir yinede dikkatli olman gerek

Bu tarifeye geçip bu durumla karşılaşan bir kaç arkadaş daha denk gelmişti bana limiti geçmelere rağmen hızda bir azalma olmamış ücret 49 tl gelmiş yine herkeste olmuyor tabi bu şanslı say kendini bence

:clapping:

ben 1mb sınırsız kullanıyorum 45,25 lira ödüyorum eğer 8mb in fiyatı 49 lira ise ben hemen geçem yaa

3G çıkınca ttnet tutuştu galiba :clapping:

Hemen çıkartıncada böyle bir sorun oldu..fazla duyurmayın bari 2-3 hafta kullanayım :p

Cevaplayan herkese teşekkürler arkadaşlar.

İstanbul çağlayanda 640 KB/S ile indiriyoruz.Yani 4 ytl fazla verip 6 kat hızlı indiriyoruz :clapping:

Bu kadar fazla beklemiyordum açıkçası. Ama hızdan memnun değilim. Kötünün iyisi demek en iyi tabir.

Ben bu tarifeye geçmeyi düşünmüyorum çünkü büyük bir şey indirmesem bile aylık kota 15-20 gb'ı geçiyor :)

Kuzenler de fazla bir şey indirmiyor zaten onlar 15 GB'ı pek geçmezler.Sadece bu ay iki oyun indirdik (Bu hızla daha epey indiririm tabii :p )

Bu arada kotasız 3G tarife filan varsa :) beni haberdar edin :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...