Jump to content

Ati Hd 4850 Lcd Tv Bağlantı Sorunu

ersen

Recommended Posts

Arkadaşlar Win 7 7600 işletim sistemli pc me yeni aldığım HIS HD 4850 1 GB Ekran kartımı ati nin ana sayfasından indirdiğim 9.7 sürümlü driverını indirip kurdum. 20" lcd vga soketli monitor kullanıyorum. Ancak film izlemek oyun oynamak için ekran kartımı DVI-HDMI kablo ile PHILIPS 37" lcd tv ile bağlantısını yapmak üzere bağlıyorum. lcd monitor kapanıp acılıyor yani ekran kartım lcd tv yi algılıyor ancak sonuç başarısız. bazen lcd tv de desteklenemeyen goruntu diyor bazende video sinyali algılanamadı diyor. lcd monitoru cıkartıp sadece tv yi baglıyorum pc yi yeniden başlatıyorum yine aynı problem. cok ugraştım bir turlu olmuyor.

Önceki işletim sistemim win 7 7100 idi ve ati nin 9.6 sürümlü driver i yukluydu. ondaki problem ise ilk defa lcd tv yi bagladıgımda 1080p goruntu ile çalışıyor taki tv yi kapatıp acıncaya kadar veya ekran cozunurlugunu 720p ye indirene kadar. ekran cozunurlugu 720p olduktan sonra cozunurluk secenekleri arasında 1920x1080 cıkmıyor.

bu sorunları buyuk ihtimalle ati driver surumlerinden dolayi veya windows 7 den dolayi yasiyorum. Ama kesin bir kanı koyamıyorum. Belki aynı sorunu yaşayıpta cozum bulan veya yardım edebilecek arkadaslar cıkar umuyorum.

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar ati catalist 9.8 versiyonu çıktı onu kurdum ancak yine masaüstümü tv ye aktaramıyorum. windows 7 den şüphelendim format atıp temiz xp pro sp3 kurdum. catalist 9.5 ve 9.8 sürümlerini denedim. sonuç olarak 3 sn lik bir goruntu aldım ardından yine video sinyali yok cevabı. ben bu ekran kartını ve tv yi sırf pc den film izlemek ve oyun oynamak için aldım. ancak sonuc hayal kırıklıgı. bu sorunların nerden kaynaklanabilecegi hakkında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. lütfen yardım edin

arkadaşlar ati catalist 9.8 versiyonu çıktı onu kurdum ancak yine masaüstümü tv ye aktaramıyorum. windows 7 den şüphelendim format atıp temiz xp pro sp3 kurdum. catalist 9.5 ve 9.8 sürümlerini denedim. sonuç olarak 3 sn lik bir goruntu aldım ardından yine video sinyali yok cevabı. ben bu ekran kartını ve tv yi sırf pc den film izlemek ve oyun oynamak için aldım. ancak sonuc hayal kırıklıgı. bu sorunların nerden kaynaklanabilecegi hakkında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. lütfen yardım edin

Merhaba, Sürücü olarak 9.8'in full versiyonu indir. Yani 9.8'in Sadece ingilizce olanı indir.

Please register to see this content.
bunu indir ve ondan sonra dene.  Olmazsa Bende bunun için çalışan sürücü var. Olmazsa onu upload ederim.

ben win 7 64 bit versiyonunda 9.8 versiyonunu denedim ancak sonuc olumsuz olunca tekrar format atıp windows xp prof. sp3 ü kurdum. bunada 9.8 versiyonunu kurdum ancak yine olmadı. elinizdeki sürücü xp 32 bit uyumlumudur ve rica etsem upload edebilirmisiniz. teşekkur ederim.

ilgin için teşekkurler gabemeclogan arkadasım. sen aynı kartla full hd tv de goruntu alabiliyor musun ve rica etsen senin kullandıgın pc ozelliklerini mesela kac watt psu kullanıyorsun, işletim sistemi, driver ozelliklerini ve goruntu aktarmak için kullandıgın kablo ozelliklerini yazabilirmisin acaba.

Bende aynı ekran karıtını kullanıyorum sanırm lapto sizinkide . Sanırım Sorun Windows 7 , Şöyleki oyunlarda ekranların sağ ve sol taraflarından kırpıyor vs.Sürücü olarak hala beta aşamasında Win için biraz daha beklemeniz öneririm.

Beyler dalgamı gecıyorsunuz ?

Driver mı upload etmesini istiyorun?

İşte ATİ nın kendı sitesi Ekran kartı surucu sayfası, actım hazır ındır ıstedıgını ıstedıgın ısletım sıstemı surucusunu!

Bkz:

Beyler dalgamı gecıyorsunuz ?

Driver mı upload etmesini istiyorun?

İşte ATİ nın kendı sitesi Ekran kartı surucu sayfası, actım hazır ındır ıstedıgını ıstedıgın ısletım sıstemı surucusunu!

Bkz:

Malesef oradaki sürücülerde HDMI arabirim için tam destek yok. HDMI kablodan görüntü tam sağlanmıyorum. Aşağıdaki bulunan driverı zamanında indirdim ve görüntü aktarma sorunum çözüldü. 

Windows 7 Driver

)-download-2265.html

burdan bunu indirin. ve öyle deneyin. Sorun çözülecektir. Bende çözüldü bu driverı yükleyince. Zamanında bu driverı kendi sitesinden indirdim. Ama şimdi kendi sitesinde bulamadım. Eğer sorunuz olursa sesle ilgili sorun olabilir. Onun içinde HDMI Ses Driverı indirmeniz gerekir.

XP için Ses Driver

bunu indirin

Yada realtek Onboard üzerinden kullanıyorsanız. Aşağıdaki sürücüyü indirin. 

Windows 7 de sorun yok. Yapılan ayarlar tam yapılmamış olup yada sürücü hdmi grişine tam destek veremediğinden kaynaklanmaktadır.

Bende hem win 7 7600 hemde Ati 4850 kullanıyorum ve hdmi çıkışından hem 5.1 ses hemde 1080p görüntü aktarabiliyorum 10 metre ötedeki plazmama.Atinin tv out fonksiyonu win 7 deki sürücülerinde bulunmuyor bunun yerine sağ tık--> Ekran çözünürlüğü-->Birden Çok Ekran-->Bu Ekranları Genişlet'i seçin

ekranalntswuo.jpg

Böylelikle görüntü ve ses aktarımını yaparsınız.

arkadaşlar gostermiş oldugunuz ilgiye cok teşekkur ederim. haftasonu deneyemedim bu yontemleri malesef ancak bu akşam deneyecegim hepsini. sonucu yarın sizlerle paylaşırım. ilginize tekrar çok teşekkurler.

someone arkadaşım sen catalist driver ı olarak hangisini kullanıyorsun acaba? tv markasını ve hangi kabloyla bagladıgını birde win 7 64 bit mi yoksa 32 bit mi kullanıyorsun? soylersen cok sevinirim, saygılar...

arkadaşlar gostermiş oldugunuz ilgiye cok teşekkur ederim. haftasonu deneyemedim bu yontemleri malesef ancak bu akşam deneyecegim hepsini. sonucu yarın sizlerle paylaşırım. ilginize tekrar çok teşekkurler.

someone arkadaşım sen catalist driver ı olarak hangisini kullanıyorsun acaba? tv markasını ve hangi kabloyla bagladıgını birde win 7 64 bit mi yoksa 32 bit mi kullanıyorsun? soylersen cok sevinirim, saygılar...

Win7'yi destekleyen 9.3,9.4,9.5,9.6,9.7 ve 9.8 hepsinde de gayet güzel çalıştı tv out fonksiyonu.Size bir şey daha söyleyeyim driver dan başka birde hydravision eklentisini indirin driveri indirdiğiniz yerden.Bu hydravision açılan filmi lcd ekrana çok daha kolay taşımanızı sağlar.win732 kullanıyorum tv markası 32pg5000 10m hdmi kablo sıradan bi şey 60ytlye almıştım.

Malesef oradaki sürücülerde HDMI arabirim için tam destek yok. HDMI kablodan görüntü tam sağlanmıyorum. Aşağıdaki bulunan driverı zamanında indirdim ve görüntü aktarma sorunum çözüldü.

Windows 7 Driver

)-download-2265.html

burdan bunu indirin. ve öyle deneyin. Sorun çözülecektir. Bende çözüldü bu driverı yükleyince. Zamanında bu driverı kendi sitesinden indirdim. Ama şimdi kendi sitesinde bulamadım. Eğer sorunuz olursa sesle ilgili sorun olabilir. Onun içinde HDMI Ses Driverı indirmeniz gerekir.

XP için Ses Driver

bunu indirin

Yada realtek Onboard üzerinden kullanıyorsanız. Aşağıdaki sürücüyü indirin.

Windows 7 de sorun yok. Yapılan ayarlar tam yapılmamış olup yada sürücü hdmi grişine tam destek veremediğinden kaynaklanmaktadır.

Hnagi drivermıs soylermısın bende arayayım?

ATİ bi ara driverı yayınlamıs ındıren ındırsın son sansınız kaldırıyorummu demıs?

nese gozden kacmıstır ,

arkadaşlar problemin driver dan kaynaklandıgını düşünüyorum. çünkü kartla hd tv (1366x768) ye bağlanmada bir problem yok, problem full hd tv ye bağlanmada (çözünürlük=1920x1080). buda ya kartın full hd desteklemediği anlamına geliyor yada driver larda sorun var.

arkadaşlar problemin driver dan kaynaklandıgını düşünüyorum. çünkü kartla hd tv (1366x768) ye bağlanmada bir problem yok, problem full hd tv ye bağlanmada (çözünürlük=1920x1080). buda ya kartın full hd desteklemediği anlamına geliyor yada driver larda sorun var.

Ati driverleri düzgün kaldırılmadığında garip garip hatalar veriyor bence de sizin sorununuz bu yüzden.Önce driverleri atinin kendi yazılımıyla kaldırın sonra Driver Sweeper programını kurun ati driversi işaretleyin analyse butonuna basın sonrada clean deyin.Daha sonra engüncel driveri sitesinden indirin ve kurun %99 sorununuz çözülecektir.

win7 nin ati sürücülerini destekliyor ama windows7 daha yeni ,sürücüsünün yeni versiyonlarını bekleyin atinin

win 7 yi kaldırıp xp pro sp3 kurdum yine aynı sorun. catalist 9.8 ile xp de yine goruntu alamadım. daha dogrusu 1920x1080 tv de goruntu alamadım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...