Jump to content

Ethernet Kablo Driver

umutcnakn

Recommended Posts

Üstadlar ben rt104 modem kullanıyorum modemin ethernet kablosumu sorunlu yok sa benim ethernet kartımmmı sorunlu anlayamadım ethernet kablosunun driverı yüzündenmi net e bağlanamıyorum yoksa ethernet kartım yüzündenmi ethernet kablomu başka bilgisayarlarda denedim sorunsuz çalıştı...Şimdide usb modem ile nete bağlanabiliyorum şimdiden teşekkürler!!

Ethernet driveri kurmadıysan yada srunluysa ağ bağlantılarında ağ baplantılarını göster dediğinde orada yerel bağlantısıını göremezsin.Eğer görüyorsan ethernet driverin kuruludur ve modemde yada ethernet kartında sorun vardır.Sen modemde de sorun yok diyosun ethernet kartının ve kabloları kontrol et..

:) İki gün önce bir arkadaşımın bilgisayarındada aynı sorun vardı ağ kablosunu dahi görmüyodu aygıt yöneticisinden sildim yükledim hiçbir şekilde çözülmedi.. sonuç > Tncxp (:

sırasıyla

bilgisayarım'a sağ tuş özellikler

yukarıdaki sekmelerden donanım

tablodan aygıt yöneticisini seçip

? işareti olan aygıt varmı diye kontrol etmenizde yarar var sanırım eternet driverı yada modemin kullanıcı adı veya şifresinde sorun var modemdeki tüm ışıklar yanıyorumu onuda kontrol etmenizde fayda var eternet ışığı yanmıyorsa eternet kartının driverında sorun vardır adsl yanmıyorsa telefon hattı yada ttnetde internetde yanmıyorsa kullanıcı adında sorun vardır...

sırasıyla.

bilgisayarım'a sağ tuş özellikler

yukarıdaki sekmelerden donanım

tablodan aygıt yöneticisini seçip

? işareti olan aygıt varmı diye kontrol etmenizde yarar var sanırım eternet driverı yada modemin kullanıcı adı veya şifresinde sorun var modemdeki tüm ışıklar yanıyorumu onuda kontrol etmenizde fayda var eternet ışığı yanmıyorsa eternet kartının driverında sorun vardır adsl yanmıyorsa telefon hattı yada ttnetde internetde yanmıyorsa kullanıcı adında sorun vardır...

Ethernet ışığı internet adsl power zaten yanmalı ? İşareti olan donanımım yok fakat başka ethernet kablosunuda denedim ondada olmadı..Bende air tries hizmet programı olmadan nete bağlanmaya çalıştım ve bağlandım.NAsılmı eğer bilgisayarınızda şifre veya kullanıcı adınız doğru olduğu halde yanlış diyorsa tarayıcınızı açın ve adres bölümüne 198.168.2.1 yazın ve açılan sayfada kullanıcıı adınızı ve şifrenizi sağlam girin bağlanabilirsiniz.. BU arada ben bu konuyu neden açtım air tries hizmet sağlayıcı programının kurulması için ethernet kablosu gereklidir ethernet kartının driverı da bende hizmet programını kurmadan nete bağlanıyorum.. Tavsiye ederim.TEşekkürler!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...