Jump to content

Sanal Diske Mac Os Kurmak!

mericcagla

Recommended Posts

arkadaşlar vista işletim sistemine vmware workstation 5.5 kurdum...sanal diske mac os işletim sistemi kurmam mümkün müdür kesin bişi söleyebilirmisin..forumu inceledim ancak bazıları oluyo diyiyor bazıları olmaz diyiyor...kesin bi bilgi werebilirmisiniz?

ayrıca kuran warsa bana nasıl yapılacağını da kısaca anlatabilir mi?

linux işletim sistemlerini denedim ama mac denemedim linkleri edinip kurup olup olmadığını yazarım ama deneyip yazarsanızda seviriz

misal ubuntu linux artık kurulabiliyor ama mac işletim sisteminin dosya sistemini bilemiyorum farklı ise aynı diske kurulmaz kolay gelsin

ben sana soyleyeyim

kesinlikle sanal disk e kuramazsın cunku mac gercek donanımlar istiyor

bende daha once cok aradım ancak olmuyor

sanl disk i bırak normal pc ye bile kuramazsın cunku mac os x mac lere ozel bir sistem oldugu için sadece mac lere kuruluyor

ama

nette bir ara bir gormustum bir arat google da chip forumda galiba normal pc ye kuran biri anlatmıstı

ben sana soyleyeyim

kesinlikle sanal disk e kuramazsın cunku mac gercek donanımlar istiyor

bende daha once cok aradım ancak olmuyor

sanl disk i bırak normal pc ye bile kuramazsın cunku mac os x mac lere ozel bir sistem oldugu için sadece mac lere kuruluyor

ama

nette bir ara bir gormustum bir arat google da chip forumda galiba normal pc ye kuran biri anlatmıstı

Ben bi pc dergisinde pc ye mac kurmak ister misiniz diye bi başlık vardı.aldım dergiyi.ama sanal sistemde imiş olay.dergide anlatılan, hazır kurulmuş sistemi netten indiriyorsunuz sonra sanal sistemde kullanıyorsunuz.

sanal sistemde ben kullandım.ama şöyle.internetten hazır olarak indirdim.sıkıştırılmış 1gb küsür boyuttu.çıkarınca 4 küsür olmuştu galiba.öyle bişey.sanal sistemi açtım.benden bilgileri istedi ad vs. türünde bilgiler.sonuçta kullandım.

vmware de kullandım.

ve performans konusunda bişey beklemeyin.

Edit:

Ayrıca mericcagla kardeşim, kurupta napıcaksın.hiç uğraşma dicem ama.bende çok meraklıydım.istediğim oldu ama pek bişey yok napıcaksın.kullanma amaçlı mı yoksa deneme amaçlı mı ? :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...