Jump to content

K750 Telefonuma Su Kaçtı...!

134679852

Recommended Posts

Arkadaşlar denizden çıktım duş aldım ve internet kafeye doğru yönelirken telefonumu cebimde unuttuğumu farkettim... Baktığımda telefonun ekran ışı azalmıştı ve ekran da hafif bir buhar vardı... Hemen telefonu kapattım ve bataryayı çıkardım 15-20 dakka sonra yeniden taktım ama ekran ışığı hala az ve açılmıyor... Sony Ericsonn diyo kapanıyo.... Ne yapmam lazım bu durumda? Buralarda telefoncu bulamam?

Bataryayı çıkarıp güneşin alnında 1-2 saat beklet.İçi iyi bi şekilde kurusun.

Benim 6680 modelli telefonum köyde 1 hafta nisan yagmurlarına maruz kaldı.3 saat felan güneşte beklettim.Sadece açma kapama swici çalışmıyordu. Denemende fayda var.

Telefonu hemen ılık su ile yıka daha sonra sökebilirsen kapagi falan sök.

ardından saç kurutma makinesi ile kurut.

Deniz suyu tuzludur.Oksitlenme yapar onu normal ılık su ile temizlemen lazim.

Ekran tamamen 101 dalmaçyalı gibi olur o zaman.

pcmemo haklısın ama ekranı üstünden çıkarabilmesi lazım yoksa ekran gümbürtüye gider.

"dot"ların arasına daha fazla su gitmemesi lazım.Board'ı söküp daha sonra ekranı üstünden söktükten sonra yapması lazım.

Bu arada telefonun markası nedir kardeş.

kardeş öncelikle geçmiş olsun bi tamirci olarak sana tavsiyem k 750 yi sökmek biraz zahmetlidir(tort tornavida takımı olması lazım) öncelikle dikkat etmessen arkadaki kamera swich ini kırabilirsin

soktükten sonra ekranı çıkarıp bordu yakınlarda bi nalbur varsa oradan selilozik tiner alarak yıkarsan(güzelce kuruttuktan )sonra %70 çalışır ekran konusuna gelince renkleri biraz soluk olacaktır çalıştığını varsayarsak en kısa zamanda elinden çıkarman lazım çünki ilerde tekrar arıza yapması söz konusudur iyi günler

Arkadaşlar telefonu 1-2 saat güneşte tuttum... Ekran düzeldi artık çalışıo... Ama bazı tuşlara 1 kere basınca 2 kere çıkıo... Yakında düzelir sanırım... Herkese Teşekkürler...

Saygılarımla....

Kardeşim sakın müdahale etme cihaza şimdi entegrelerin altı oksik bağlayacaktır. Çok kısa zaman içerisinde cihaz kapanıcak ve açılmayacaktır. O Zaman telefoncuya ******ürürsün Paran yoksa :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...