Jump to content

Page_fault_in_monpaged_area Xp Mavi Ekran Hatası

QUERCUS

Recommended Posts

Selam kolay gelsin tnctr ailesi hepimiz buradan çok şey öğrendik herkese sonsuz teşekkürler.

benim sorunum sp3 format atıyorum daha sonra karspersky kuruyorum tekrar başlatıyorum pc açılıyor hemen ardından mavi ekran hatası veriyor ve aşağıdaki hata kodu yazıyor.kaldırmak için f5 ten güvenli kipi seçiyorum tekrar mavi hatası veriyo zorla kaldırdım. nod32 yi kurdum oda pc çalışırken bi yarım saat sonra mavi ekran hatası veriyor hata kodu aşağıda ne olur bana yardım edin format atmaktan usandım artık.şimdiden teşekkürler

PAGE_FAULT_IN_MONPAGED_AREA

*** stop :0x00000050 (0xfffffff0,0x00000000,0x80526441,0x00000000)

Eğer yanlış bilmiyorsam bu bir donanım hatası olması lazım. RAM taşması olarak biliniyor, bozulmuş olan yada bozulmak üzere olan RAM'ler buna sebep olabiliyor ama yanlış yüklenen yada uyumsuz sürücüler de buna neden olabiliyor.

Kaspersky kurdugunu yazmışsın, bu antivirüste bilgisayarına kendi sürücülerini yüklüyor bundan olabilir. Nod hiç kullanmadım onu bilmiyorum.

Tavsiyem; katılımsız ve orjinal bir XP kurman ve hiç bir sürücü (Ses, ekran kartı vs.) kurmadan biraz makinayı kullandıktan sonra antivirüs kurup denemen !

• 1 ay sonra...
Eğer yanlış bilmiyorsam bu bir donanım hatası olması lazım. RAM taşması olarak biliniyor, bozulmuş olan yada bozulmak üzere olan RAM'ler buna sebep olabiliyor ama yanlış yüklenen yada uyumsuz sürücüler de buna neden olabiliyor.

Kaspersky kurdugunu yazmışsın, bu antivirüste bilgisayarına kendi sürücülerini yüklüyor bundan olabilir. Nod hiç kullanmadım onu bilmiyorum.

Tavsiyem; katılımsız ve orjinal bir XP kurman ve hiç bir sürücü (Ses, ekran kartı vs.) kurmadan biraz makinayı kullandıktan sonra antivirüs kurup denemen !

0x00000050 0xfffffff0,0x00000000,0x80526441,0x00000000 arkadas bende bu hatayı alıyorum vürüs programı kuruyorum ardından hemen mavi ekran hatası kac defa format attım ne xp ler denim ama düzelmedi bi cözüm yolu

Sorunun Donanımsa Yani Kasanın İçini Açman Gerekecek.. Öncelikli Tavsiyem Bütün PArçaları Sök Güzelce Bir Temizle Tekrar Aynı Yerlerine Tak Çift Ram Slotu Varsa Ram'in Yerini Değiştir.. Bu Tür Sorunlar Genelde Ram Yada HDD'den Kaynaklanır Dua Edelim Ram'de Sorun Olsun..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...