Jump to content

Norton Ghost Imajı Nasıl Geri Yükleniyor

mutlku_1991

Recommended Posts

dün akşam media center 2010 modifiyeli hali çıkmış onu indirdim 15 parttı. Klasöre çıkarttıktan sonra çıkan dosyanın .gho uzantılı olduğunu farkettim neroda yazdırmayı denedim olmadı benim indirdiğim bu gho dosyasını nasıl bi cdye aktaracağım yada nasıl format atacağım norton ghost programını indirdim kurdum ondanda yapamadım arkadaşlar bi yardımcı olun

baska bir pcde alınan makınenın ghostunu diğer baska bir makineye uyqulama imkanınız yok die biliyorum.ama özellikleri aynı olup hdd bölünmesine kadar öle bişey warsa oluyor.

indirdiğim arşivi klasöre çıkarttıktan sonra ikiye bölündü cd1 ve cd2 olarak cd1'e girdim gho uzantılı cd2'e girdim ghs uzantılı dosya var ben sadece indirdiğim işletim sistemini kurmak istiyorum ne yapmama gerek isterseniz resimlerini yada videosunu koyabilirim araştırdım ama anlamadım denedim olmadı

indirdiğim arşivi klasöre çıkarttıktan sonra ikiye bölündü cd1 ve cd2 olarak cd1'e girdim gho uzantılı cd2'e girdim ghs uzantılı dosya var ben sadece indirdiğim işletim sistemini kurmak istiyorum ne yapmama gerek isterseniz resimlerini yada videosunu koyabilirim araştırdım ama anlamadım denedim olmadı

hocam sen nereden indirdin indirdiğin dosyayı ben onu anlayamadım. indirdiğiniz ghost kimin ghostu?

gho uzantılı dosyayı cdye yazdırın forumda tnctr kurtarma cdsi var onu indirin cdye yazdrın kalıbı.daha cdden başlatın tnctr kurtarma cdsini ... ghost programı var oradan recovery yapın.yalnız donanımda sorun yaşama olasılığınız yüzde 90dır

kardeş söylediğimiz gibi gho uzantılı dosyayı kendi imajını kendin almadıysan çalıştıramazsın.

Kursanda onlarca sorun çıkabilir.Durmadan mavi ekranda verebilir.

Başkasının bilqisayarının ghostunu indirdin ise arkadasın dediği gibi olmaz imkansız hatta çünkü Hardisk bölümlenmesi çok önemli + norton ghostun bazı versiyonları eski versiyonla alınmıs ghostlarıda çalıştırmıyor.

gho uzantılı dosyayı cdye yazdırın forumda tnctr kurtarma cdsi var onu indirin cdye yazdrın kalıbı.daha cdden başlatın tnctr kurtarma cdsini ... ghost programı var oradan recovery yapın.yalnız donanımda sorun yaşama olasılığınız yüzde 90dır

%100 dür bence donanımda sorun yaşama olasılıqı

veri diski olarak mı yazdıracağım kalıp olarak yazdırmıyor

uzun süredir üzerinde çalıştığım bir konuyu yine canlandırdınız. Yakında bir çok bilgisayara uyacak bir ghost imajı almaya çalışacam. Olmayacak birşey yoktur.

Senin sorunun çözümü ise bir çok modifiyeli xp cdsi içerisinde varolan norton ghost desteği ile çalıştır diyeceksin sonra çıkan ghost seçeneklerinde o indirmiş olduğun imajı gösterip kuracaksın.

Evet belki sorunlar çıkabilir ama denemekte fayda var.

veri diski olarak mı yazdıracağım kalıp olarak yazdırmıyor

deneme yapacaksan veri olarak yazdır daha sonra ghost programını çalıştır bootable wardır herhalde modifiyeli xplerde qenelde bootablede oluyor ordan kopyaladıqın veri diskinin içini gösterirsin. böyle dene ama donanım uyumsuzluqu yaşacağın kanaatindeyim. sen dene yinede.

Kendi sisteminizin yedeğini alınız önce Ghostla. Sonra Bu CD1 CD2 KLASÖRÜNÜ 1 KLASÖR YAPIP DVD-YE YAZDIRIN. daha sonra boottablede norton ghostu çalıştırıp yazdırdığınız dvdden bu dosyaları qösteriniz ve öyle deneyin.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Konu baya eskimiş ama ben denemesini daha yeni yaptığım için konuyu canlandırayım dedim.

Windows Media Center 2010 partlarını indirdiğimizde gho uzantılı olarak geliyor. Bazı arkadaşlar hata verme olasılığı %90 hatta %100 demiş ama, hiç sorunsuz olarak sistemime kurdum. Biraz kullandım ama dil ingilizce olduğu için sonradan vazgeçtim ve kaldırdım. (Türkçe yama %100 Türkçe yapamıyor. Office 2010 zaten beta ve tr'si yok.)

Ben kurulumu windows üzerinden ghostun windows üzerinde çalışan versiyonuyla yaptım. Yalnız bende iki hdd var. ilki c ve d olarak bölünmüş, ikincisi ise e olarak tek parça. Ben 2010 imajlarını ikinci harddiske Ghost'un Local--->Disk--->From image menüsünden sorunsuz olarak yükledim. Bütün sürücülerimi yükledi ve hiç sorunsuz kullandım.

Bazı arkadaşlar hata verme olasılığı %90 hatta %100 demiş ama, hiç sorunsuz olarak sistemime kurdum. Biraz kullandım ama dil ingilizce olduğu için sonradan vazgeçtim ve kaldırdım. (Türkçe yama %100 türkçe yapamıyor. Office 2010 zaten beta ve tr'si yok.)

MCE Localization Pack Var ondan mı denedin dostum yaklaşık 160 mb. onunla yüklersen sorun olacağını sanmam

ama normal xp mui pack le yaptıysan evet sadece xp omurgası türkçe oluyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...