Jump to content

3g İnternet Tarifeleri

egitimci-

Recommended Posts

image-C4A2_4A7135CE.jpg

3G İnternet, Hayatımıza girdi. benim en çok merak ettiğim konu ise şu

Acaba TTnet e göre 3G internet bir seçenek olabilir mi?

Acaba Ev telefonunu kapattırıp cep telefonu modemi alsak bizim için daha iyi bir seçenek mi olur?

Bunun için tarifeleri bir inceleyelim

AVEA

image-CDF9_4A713654.jpg

TURKCELL

image-EBE1_4A7135CE.jpg

VODAFON

image-389F_4A7135CE.jpg

Gördüğünüz gibi tüm tarifeler sınırlı-kotalı. Tamamında kazık gibi kota aşım ücretleri var. Bakılırsa en güzel tarife Turkcell in.. Bana göre şimdilik halen ttnet e devam. Benim gibi ayda en az 150 Gb download yapanlar için 3G şimdilik uzak görünüyor.

Daha bugün hizmete giren bir şeyin fiyatlarının taban olmasını beklemek anlamsız bence. Bütün operatörlerin müşteri hizmetlerini aradım hepsinin söylediği ortak şey daha henüz hizmete girmedi bunlar nabız ölçmek için açıklanan ilk kampanyalar sistem devreye girdikten sonra yeni kampanyalar olacaktır. Birde dikkatimi çeken kotasız bir tarife yok nedir bunun amacı anlayamadım gerçi kotasız tarife açsalar 1 ay sonra bütün 3g sistemi çöker Türkiye'de . Diğer ülkeler 10 yıl önce girmişler 3g piyasasına biz hala deneme sürüşü yapıyoruz. Neyse inş. düzgün fiyatlar açıklanır da bizde kullanırız.

3G nin kazık olmadığı bilmeyen bi allahın kulu varmıdır acaba neymiş efendim 20 mb miş hızlıymış hızlı olsa ne olur ben 4 mb internetle günde en az 10 gb download yapıyorum senin 20 mb le 8 gb yapıcam bide 69 ytl ödicem güleyim bari daha yeni çıktı bir kaç aya kalmaz kızışır ortalık 5 dk 1 kontor diye :)

Arkadaşlar benim 20 mbps hızlı internetim olacak diyelim ki ve ben interneti sınırlı kullanacağım, o zaman bu hız hiçbir işe yaramaz.. 3G de sınırsız tarife olmadıkça benim için alternatif teşkil etmez. zaten gittiğim her yerde internet var, öyle mobil modeme ihtiyaç duymuyorum

şimdilik konusmak için erken ama en avantajlısı turkcell in 4 gb 39 ytl olan tarifesi gibi geliyor. bizim avea mız saolsun tık yok adamlarda bu kadar vurdum duymaz bir gsm şirketi olamaz. bu ülkede devletin elinin dokundu her kurum laçkalaşıyor. şu kamu tarifesi olmasa bir dakika durmayacağımda işte kader utansın

şimdilik konusmak için erken ama en avantajlısı turkcell in 4 gb 39 ytl olan tarifesi gibi geliyor. bizim avea mız saolsun tık yok adamlarda bu kadar vurdum duymaz bir gsm şirketi olamaz. bu ülkede devletin elinin dokundu her kurum laçkalaşıyor. şu kamu tarifesi olmasa bir dakika durmayacağımda işte kader utansın

bence de turkcelin 4 gb tarifesi uygun. telekoma 4 gb kotalı ayda 30 sabit telefonunada 10 TL ödediğimizi düşünürsek hiç olmazsa 21 mb hız ve 39 TL ye 4 GB kota heryerden internet seçeneği daha cazip.

bence ttnetin fiyatları gibi olsa orn. sınırsız 49 tl gibi bir tarife yapsalar cok iyi olur ttnette tarihe karısır bildigim kadarı ile 3g abone olanlara (turcell) wın modem mi ne veriyormus connect card gibi bir sey sanıyorum bu sayede notebook un ile istegin heryerde internet e baglanabiliyorsun ayrıca telefından da girebiliyorsun bence cok guzel bir sey ilerleyen zmnlarda boyle bir sey olacagını tahmin ediyorum hadi hayırlısı diyorum

-_-taccoist-_-

en iyisi turkcell gibi duruyo ben olsam kotalı ttnet kullananlar (haram zıkkım olsun verdiğim paralar ttnet e) ben

sınırsız kullanıyorum bu arada laptop umda varsa turkcell 3g modemini alır kullanırdım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...