Jump to content

Laptoptan Beep Sesleri Geliyor

burak__18

Recommended Posts

PC LENOVO Y530 model bir laptobum var 4 GB ddr3 ram wardı üstünde ben XP kullandığım için 4 GB ramı 2.5 gb olarak görüyordu bende 2 GB ramı çıkardım o şekilde kullanıyordum son 1 ay içerisinde.İnternet tarayıcım İE8 kullanıyorum sayfaları açıp internette gezinirken bilgisayar donuyor ve 5-10 saniye sonra beep sesleri veriyor tekrar düzeliyor fakat bazen oluyor ki hep yapmaya başlıyor donup duryo beep sesi verip tekrar düzeliyor.Ben bu soruna anlam veremedim bana yardımcı olurmusun arkadaşlar.

:)

4 gb ddr3 ram ve xp çok yazık olmuş o ramlere

ramlerin tamamı takılıyken oluşmuyorsa bu sorun

windows 7 veya vista sp2 kullanın 4 gb raminizi doya doya kullanın

eğer 3.50 gb olmaz derseniz 64-bitliği kullanın

xp neden çünkü ben haritacıyım ve kullandığım program sadece xp destekliyor o yüzden xp kullanıyorum ztn pc yi aldığım üzerindeki işletim sistemi vista ultimate 64 bit sp1 idi programdan dolayı xp kullanıyorum. XP 4 gb ramın 2.5 gb gördüğü için 2 gb ramı çıkardım ama çıkardıktan sonra bu sorunu yapmaya başladı neden yaptığınıda bilmiyorum arkdaşlar siz biliyorsanız yardımmmmm

Rami tekrar tak ve xp

genelde c: dizininde olan boot ini dosyasını not defteri ile aç ve ensonuna enter yaptıktan sonra "/pae" yaz bilgisayarını yeniden başlat açılmazsa bekle yanlış yazmışsındır biraz geçte olsa çalışır

bip sesleri güncel olmayan bir sürücüye işaret ediyor

biraz araştırım bunu buldum

sürekli ses-------------güç kaynağı arızası

birçok kısa bip---------anakart arızası

1 uzun------------------bellek tazelenmesinde hata

1 uzun 1 kısa----------anakart veya bios çipi hatası

1 uzun 2 kısa----------ekran kartı arızası (eski kartlardaki dip switch kaynaklı)

1 uzun 3 kısa----------ekran kartı arızası

2 uzun 1 kısa----------ekran kartı arızası (ramdac kaynaklı)

2 kısa-------------------bellek eşlik hatası (parity)

3 kısa-------------------belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata

4 kısa-------------------timer hatası

5 kısa-------------------işlemci hatası

6 kısa-------------------klavye işlemcisi hatası

7 kısa-------------------işlemci hatası

8 kısa-------------------ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası

9 kısa-------------------bios rom hatası

10 kısa------------------cmos okuma/yazma hatası

11 kısa------------------tampon bellek hatası (cache)

haci ben bugün lenova laptop kurdum başladi biplemeye.

bende fişini taktım bip sesini kesti :)

şimdi dicem şarj bitiyoda mi ondan oluyo senin ki dicem ama o kadar kullanmışlığın var sarj durumunu bilirsin sanirim.

ben yinede söylüyeyim dedim.

Başka fikrim yok.masaüstü olsa sök çıkar düzelirde.laptop arkadaş bi söksen toplanmaz :D

bu zamana kadar bip sesleri hdd yada ram den dolayı karşıma çıktı. ramlerin tekrar takılıp denenmesinde fayda var birde kulandığın programlar destekliyorsa kesinlikle xp pro x64 ü tavsiye ederim ram in 3,5 olur en azından hızı tartışılmaz 32 bite göre ..

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim araştırmalarınızdan ve önerilerinizden benim sorunun sadece İE8 sayfa sayısı 5 i geçince kısa süreli donma oluyor bilgisayrımda fakat mouse un yukarı-aşağı yapılan yerini üsürüklediğimde bilgisayardan 1 uzun beep sesi geliyor sonra tekrar düzeliyor ramdan kaynaklanan bi hata olsa bunu her internet sayfasını açarken yada ufak bir işlem bile yapacak olsam yine beep sesi gelmesi lazım diye düşünüyorum yanlışsam düzeltin lütfen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...