Jump to content

Notebook Soğutucular

wmismail

Recommended Posts

Arkadaşlar malum yazın taşınabilir bilgisayarların performansı baya düşüyor sıcaktan dolayı, çok az işlem yapıldığında bile aşırı ısınabiliyor.

Bir soğutucu almam gerekiyor sanırım ama nasıl bişey almam gerektiğine karar veremedim. Gittigidiyor.com'da fiyatlar 20-30 civarı. Baya uygun ama nasıl bişey alayım ? Tek büyük fan mı ? 3'lü küçük fanlardan mı ?

Resimlerden hangisini önerirsiniz ?

[*]laptop_sogutucu_katlanir2.jpg

----------------

[*]fd711.jpg

---------------

[*]NOTEBOOK-LAPTOP-DIZUSTU-SOGUTUCU-REXPO-FD-710__19156438_0.jpg

---------------

[*]LAPTOP-SOGUTUCU-MUKEMMEL-PERFORMANS-3-FANLI__19000259_0.jpg

Katlanabilir olan nasıl ? İş görür mü ?

arkadaşım bende 2 tane war kullanıyorumm.. büyük fanlı olanların sesi daha az çünkü dönüş hızı düşük küçük fanlı olanların ise fan sesi fazla dönüş hızları hızlı... ama bu konuda eğer iyi bişey almak istiyosan zalmandan şaşma derim 20-30 tl arasınada ancak rexpo vb markalardan alabilirsin.. bende cradia flex rapper war bundan memnunum.. aerocool mb1000 modeli war oda güzel o daha kullanışlı ayrıyetten bu ikisinide stand olarak kullanabiliyosunn... aerocoolda fan devir hızını ayarlayan düğme ve 4 usb hub war üzerinde .. karar senin iyi bişey istiyosan paraya kıyıp zalman almanı tavsiye ederim..

bir de suna dikkat laptopun altında ki işlemci fanı ne tarafta alacağın soğutuyu ona göre al çünkü karşılamıyor fanlar yeterli derecede verimli olmuyor..

dostum alttan 2 fanı arkadasım kullanıo

cook manyak bıse amd ıslemcılı notebook cayır cayır yanıyodu sımdı tıkk yok

benı onerım o

notebook alacakarı onerım cok ınce notebook almayın

ben toshiba X200 15k kullanıom cift fanlı 2 yıldır hıc ısınmazmı yaa

ha bu arada adana yasıyom sıcagı sız dusunun

arkadaşım bende 2 tane war kullanıyorumm.. büyük fanlı olanların sesi daha az çünkü dönüş hızı düşük küçük fanlı olanların ise fan sesi fazla dönüş hızları hızlı... ama bu konuda eğer iyi bişey almak istiyosan zalmandan şaşma derim 20-30 tl arasınada ancak rexpo vb markalardan alabilirsin.. bende cradia flex rapper war bundan memnunum.. aerocool mb1000 modeli war oda güzel o daha kullanışlı ayrıyetten bu ikisinide stand olarak kullanabiliyosunn... aerocoolda fan devir hızını ayarlayan düğme ve 4 usb hub war üzerinde .. karar senin iyi bişey istiyosan paraya kıyıp zalman almanı tavsiye ederim..

bir de suna dikkat laptopun altında ki işlemci fanı ne tarafta alacağın soğutuyu ona göre al çünkü karşılamıyor fanlar yeterli derecede verimli olmuyor..

İşlemci sağ üst köşede, söylediğin ürünlerle ilgili url verebilir misin ?

arkadaşlar altarnatif olarak 3 tane fan 12 voltluk ve 12 voltluk adaptör ile bir soğutucu kendimizde yapabiliriz üstelik usb den bağlandığı için bu tür ürünler dizüstü bilgisayarların ömrünü kısaltıyor kolay gelsin

maliyet hesabı yaparsak fanlar ne kadardır bilemiyorum notbook standı ürünlerin usb girişinden değilde 12 vluk adaptörle çalıştırdım taktir sizindir kolay gelsin

arkadaşlar altarnatif olarak 3 tane fan 12 voltluk ve 12 voltluk adaptör ile bir soğutucu kendimizde yapabiliriz üstelik usb den bağlandığı için bu tür ürünler dizüstü bilgisayarların ömrünü kısaltıyor kolay gelsin

aerocool'da adaptör girişi var kendisinin.

zm-nc1000_48.jpg

Zalman NC1000 kullaniyorum. Hiz ayari mevcut ve gucunu usb den aliyor. Sesi o kadar fazla cikmiyor. Normal sogutucal gibi sadece fanin oldugu yeri degil komple laptop yuzeyini sogutuyor. En uctaki delikten bile ayni degerde hava cikisi saglanmakta. Turkiye de fiyati biraz pahali sanirim. Ben 35 Euro ya almistim. Acelen yoksa ve butcen uygunsa yurt disindan alabilirsin.

arkadaşlar ayda bir defa dizüstü bilgisayarınızın fanlarını ıslak mendil yada v.s ile üzerindeki tozu alırsanız

daha iyi bir soğutma şekli olur ama yazın sıcaklık artığından dizüstü sıcaklıkları normal kolay gelsin

sanırım bende şu acer'in mağdurlarındanım... pc mi çok seviyorum ama gerçekten çok ısınmaya başladı... yukarda arkadaş yazmış dizinin üstünde yarım saat tutana renkli 37 ekran demiş... bende benim laptopumu (2920z) dizinin üstünde bir kaç saat çalıştıktan sonra 5 dakika tutana hd plazma tv... :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...